Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is beteg lenne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is beteg lenne, ha az esküvő után úgy hívnának, mint a sógornőmet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az én nevem Csányi Csilla Tamara, a párom testvére Kovács Tamara...

Én mindig is úgy gondoltam, ha egyszer férjhez megyek akkor a párom vezetéknevét veszem fel a 2. nevemmel, az első keresztnevemet pedig csak MAX rövidítve hagynám meg. A +né xy kizárt!

A mi esetünkben viszont mindenhogy rosszul hangzik, nem akarom, hogy a nevem egy nagy 'CS' legyen, viszont a Kovács Tamara már teljesen elfogadható...

Mikor a páromnak ezzel előálltam teljesen kiakadt, hogy szó sem lehet róla, mert mennyire beteg lenne ha a feleségét egy az egyben úgy hívnák mint a testvérét...

(A vez.nevemet nagyon utálom, attól mindenképpen szabadulni akarok!)


2017. aug. 10. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, nekem kicsit fura a hozzáállása... alapból nekem irreleváns a párom vezetékneve, úgyse használjuk soha egymás között.. szóval ha azzal meg tud birkózni, hogy te is Tamara vagy, meg a tesója is, akkor nem tudom, mennyire befolyásolná, ha Csányi helyett Kovács lennél, jó esetben úgyse úgy szólít meg, hogy "Életem szerelme, Csányi Csilla Tamara!", hanem továbbra is a keresztneveden (vagy becenéven) hív...
2017. aug. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a párod hozzáállása furább, mint a választásod.

Ha az ember évekkel ezelőtt eldöntött valamit, ami fontos neki, azt illik tiszteletben tartani.

2017. aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
A keresztneved most is ugyanaz. Nem étem ezt a névmizériát a palidtól. Miért nem mindegy neki...
2017. aug. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Attol fugg mennyire beszelunk gyakori vezeteknevekrol. Egy Kovacs szeru nevnel tok mindegy, de pl. az en vezeteknevembol egy van az egesz orszagban, igy forditott esetben en is ki lennek akadva :D.
2017. aug. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, az én vezetéknevem is egyedi., van belőle még, de csak más keresztnévvel.

Valahol egyébként megértem. Szüleim válása után faterom egy velem egy keresztnevű lánnyal jött össze és 3 éve vele él...na nekem még ezt sem sikerült feldolgozni. Remélem nem veszi fel a nevét, ha netán ősszeházasodnak.....

2017. aug. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Mivel az nem megengedett, hogy akár (az egyik) keresztnevet, akár az egyik vezetéknevet egy betüvel rövidítsék, ezért nem lehet a neved Kovács CS. Tamara, csak vagy Kovács Csányi Csilla Tamara, vagy Kovács Csilla Tamara - azaz nem lesz ugyanaz, mint a sógornödnek.


De elvileg szerintem is elég furcsa ötlet lenne, képzeld el, hogy valamelyikötök kap egy levelet és a másiknak lesz postázva - ez privát is lehet igen kínos, de hivatalos leveleknél még inkább!

2017. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na majd meglátjuk a lehetőségeket mikor oda jutunk. Egyébként pl a postázással biztos nem lenne gond, a testvérétől 210km-re lakunk :D

Egyébként egyedi v.neve van, mielőtt megismertem nem is hallottam ilyenről

2017. aug. 10. 08:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan mind a két keresztnevedet használnod kell, azaz papíron Kovács Csilla Tamara leszel.

Ez elől akkor lehet kivétel, ha a házasságtól külön indítasz egy kérelmet, miszerint szeretnéd elhagyni az egyik keresztnevedet, és először anyakönyvileg is Csányi Tamara leszel - utána lehetsz Kovács Tamara, ha férjhez mész. Amúgy nem.

Én a helyedben egyébként ezt a kompromisszumot használnám ki: papíron megtartanám a két nevet, így a párod "kérése" is ki van elégítve, miszerint nem lesz ugyanaz a nevetek, élőszóban meg ugyanúgy mutatkozhatsz be Kovács Tamaraként, ha nincs ott a sógornő.

2017. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor marad a kérelem... Egyébként sem vagyok oda a 'Csilláért', plussz pont ezzel van a baj, hogy minden hivatalos papíron úgy lenne hogy Kováccccsilla, ha pl orvosnál szólítanak szintén kikerülhetetlen..

Jól megszívtam a nevekkel :'D

2017. aug. 10. 09:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva lesz mert a sógornőmnek van 2 neve és nekem meg csak 1.

Tehát ő lesz Kovács Sára Rebeka, én meg Kovács Rebeka. Mivel utáljuk egymást így kicsit engem is zavar, pláne hogy nagyon ritka a vezetéknév. Páromat nem zavarja.

A te esetedben mondjuk ezt a rövidítős dolgot nem értem.

2017. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!