Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A negatív szülőkomplexusok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A negatív szülőkomplexusok illetve a család milyen szinten befolyásolják az ember párkapcsolatait?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el ezen gondolkodni. Kb az összes eddigi kapcsolatomra ráillik ugyan az a séma.


Az én családom pl úgy néz ki, hogy a szüleim 3 éves koromban külön mentek és apámat 10 éves koromig max hétvégén láttam, de akkor se foglalkozott velem csak aludt. Utána meg már egyáltalán nem volt semmi kapcsolat, mert nem akart dolgozni és az utcára került. Anya meg, hogy legalább a minimumot tudja biztosítani állandóan dolgozott. Emiatt ő se tudott úgy foglalkozni velem(+tesómmal), ahogy egy normális(abb) családban szokás.


A kapcsolataimban meg kb csak a másik fél családja miatt maradtam benne, jól megszívatva ezzel magam(az már részlet kérdés, hogy annyira önbizalom meg minden hiányos voltam, hogy könnyen tudtak befolyásolni is). Az összes exnél egyébként a hagyományos családmodell volt jellemző. Gondolom így próbáltam kompenzálni a saját csonka családom.


Még arra lennék kíváncsi, hogy akik teljes és szerető családban nőttek fel, mennyire volt könnyű dolguk párt találni?

Illetve akik hozzám hasonló helyzetben vannak/voltak tapasztaltak-e ehhez hasonlót mint én és hogy alakultak a dolgaik párkapcsolati téren?


2017. aug. 31. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglátszik. A barátom szülei együtt élnek, de hogy minek azt nem tudni, nem szeretik egymást, nem beszélnek, nem szeretik egymást. Azt látta a barátom mindig is, hogy sosem beszélgetnek, sosem csinálnak semmi értelmeset, a kapcsolatba is ezt akarta hozni, de még az elején leállítottam és rávilágítottam, hogy az, hogyha nem beszéli meg a problémáját ugyan azt fogja magával vonni, mint a szülei esetében.
2017. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A legrosszabb ***** válasza:
68%

Az én szüleim meg mindig is maximalisták voltak a gyermekeikkel szemben (ketten voltunk/vagyunk testvérek), viszont sokszor előfordult olyan eset, hogy a saját maguk által állított szabályokat megszegték és azoknak pont szemtanúja voltam, majd amikor szóba került a hanyagságuk, figyelmetlenségük, durrant a súlyos pofon.


Évtizedes távlatban azt vettem észre magamon, hogy én is mindenben maximalista vagyok, azaz végigcsinálom azt a valamit, amit előre eltervezek, még akkor is, ha időközben beleunok. Gondolom ez nálam valami tudatalatti megfelelési kényszer, pedig már 8-9 éve elhagytam a családi fészket.


Az eddigi párkapcsolataimban 90%-ban én alkalmazkodtam (ezt is otthonról hoztam, hogy nekem mindig mindenki előtt mélyen meg kell hajolnom, meg kell alázkodnom, még akár a legutolsó csövesnek is), ma már más a helyzet. Úgymond felnőttem, önállósodtam. Ember (pontosabban nő) legyen a talpán, aki ki tudna billenteni a jelenlegi életvitelemből, képes vagyok alkalmazkodni bizonyos szintig, de senkitől sem teszem magam függővé soha többé.

2017. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Páromat kiskorában otthagyta az apja és semmi kapcsolata nem volt vele és habár volt az anyjának pasija, élettársa, elmondta, hogy nem tekintett apjaként soha senkit. Ennek ellenére egy teljesen normális, magabiztos, értelmes férfi. Erősen kétlem, hogy ezen múlna, bár biztos könnyebb erre fogni.
2017. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én akárhogy vizsgálom a helyzetem mindig erre lyukadok ki, hogy ez a baj forrása. Ha valaki nem kap szeretetet valahogy pótolni próbálja, még ha nem is a legjobb módon.


Nyilván már sose fog kiderülni, hogy mi lett volna ellenkező esetben.


Még hát csak a család az első közösség ahol a gyerek van és ott tanul meg mindent. Ha rossz példát lát azt követi.

2017. aug. 31. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizony befojásolja, ha hagyod. Nekem úgy,.h az apám megcsalta anyámat, így számomra nehéz megbízni a.páromban (pedig nem ad okot erre). Viszont beláttam, h ez okozza,így elkezdtem változtatni. Hidd el, hogy lehet jó párkapcsolatod akkor is, ha a szüleidnek nincs, csak igyekezni kell.

18/l

2017. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkét oldalon van elég sz*r a szülői palacsintában.


Igazából ezen csak úgy lehet túllépni, ha felismeritek a problémát, és tudatosan dolgoztok a megoldáson. Ez lehet akár a szakirodalom elolvasása (pl. Mérgező szülők c. könyv), vagy pedig a pszichológushoz való fordulás.


21/L

2017. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Befolyásolhatja. De ha időben felismered, változtathatsz rajta.
2017. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!