Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor nekem kéne fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor nekem kéne fizetni a számlát, vagy belefér ha külön fizetjük?

Figyelt kérdés

Sosem éreztem azt, hogy elvárás lenne hogy egy étteremben pl 5000-7000 ftos számlának az egészét én fizessem, de előfordult, hogy külön fizettünk és persze a lányról soha többet nem hallottam.

Olyan is volt, hogy viszont elhívtam egy fotós lányt találkozni és nem fizettem neki semmit (így volt megbeszélve) de azért odanyomtam a kezébe 5000 ftot a munkájáért és adtam neki egy fényképezőgép lencsét. Azóta is nagyon hálás bár nem jöttünk össze mert barátja van.

Most van egy lány aki nagyon szeretne venni magának egy cipőt, de nem tudja kifizetni, természetesen felajánlottam, hogy kifizetem, vagy legalább a felét.


Ha ezeket nem teszem meg, akkor a nő nem áll le velem, akkor sem ha elméletileg nem a pénzéhes fajta.


Akkor most valaki magyarázza el mi az etikus. Fizetnem kell minden nőnek alapesetben az éttermi számlát egy randin?


2017. szept. 17. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Gondolkozz el az életeden.


Legyen szó akár olyan férfiakról, akik minden héten vagy hónapban mással alszanak, akár olyanokról akik normális kapcsolatban élnek egy jó csajjal, szerinted bárki közülük úgy viselkedik, mint te? (Nem.)


Az a baj, hogy arról mi a gond (veled), szinte egy könyvet lehetne neked írni, amit aztán oda lehetne adni neked, hogy elolvasd. Sosem gondolkoztál el azon, hogy valamit rosszul csinálsz, balfa sz módra állsz a világhoz? Nem akarom valahol elhinni, hogy tényleg léteznek ilyen emberek, mint te és ezt te most nem csak megjátszod.

2017. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem válasz a kérdésre.
2017. szept. 17. 19:00
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha az elso randin te javaslod az ettermet, akkor igen, fizesd. Ha nem akarod, menjetek kavezni, setalni.


A cipos dolgot nem ertem. Ki neked az a lany?

2017. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Belefér, ha külön fizetitek.


Akkor itt volt a válasz. És az is szörnyű ötlet, hogy olyan nőket viszel vacsorázni, akikkel még nem vagy együtt, pláne első randiként. Ülj be velük egy kellemes, csendes beülős helyre, ahol egymás mellett közvetlenül tudtok ülni (nem egymással szemben, meg ilyen hülyeségek) mondjuk egy padon vagy kanapén és igyatok meg pár óra alatt egy-két pohár bort.

2017. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rossz nőket fogtál ki. Azért a cipőmet én fizetem, van nekem is munkám, ha meg most épp nem telik rá, akkor vagy várok és gyűjtök, vagy ha olyan, hogy nem lesz olyan legközelebb és tényleg nagyon kell (mert mondjuk tönkrement a téli csizmám és csak az az egy van rám való az összes üzletben), előbb kérek kölcsön a szüleimtől (és megadom nekik, amint tudom, pl. amikor következő hónapban megkapom a fizetést a munkahelyemről), mint hogy elfogadjam egy pasi anyagi segítségét, akivel épp csak randizgatni kezdtem...
2017. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, kik ezek a nők akinek te fizetgetsz? Étterembe csak kapcsolatban visszük a hölgyet és ha te hívod meg, te fizetsz. Ismerkedési szakaszban max kávé, fagyi, süti. És ha a nő nem hajlandó észrevenni magát, akkor legközelebb ne te hívd meg, vagy beszéljétek meg,ki fizet.Cipőt pedig nem veszünk senkinek, max a stabil párkapcsolatban lévő barátnőnknek.
2017. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

miért mész olyan helyre, ahol ennyit kell fizetni? menj olcsóbb helyre, azt fizesd ki ha nem gond, és azt gondolja milyen úriember vagy, és még sokat se kellett fizetni.

én pl feleztem randin mindig, mert amíg nem tudom összejövök-e vele, nem akartam tartozni neki.

ajándékokat pedig csak kapcsolatban veszek a barátomnak, ő is nekem.

szóval én azt mondom menj olcsóbb helyre, és fizesd azt.

de szerintem ha felezni akarod, és ezért nem találkozik veled többet a nő, akkor nem is kár érte. én pl ezért sose dobnék valakit, főleg ha amúgy bejön, szimpatikus. szerintem ezzel más lány is így van.

2017. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyáltalán nem alap, én egy limonádén kívül többet, vagy annál drágább dolgot még sosem fogadtam el senkitől, a páromtól sem.

Mindenkinek pénz a pénz, mindenki megdolgozik érte, ez az én véleményem.

Kiszolgáltatottnak érezném magam, ha bárki fizetné pl. az éttermi számlát. Ha mozi a program, akkor is úgy a fair, hogy az egyik fél fizeti a jegyeket mondjuk, a másik meg a rágcsát. Szerintem. Nem vagyok én sem garasoskodó, nem kell az utolsó 500 Ft-ig mindent elosztani, de azért mégse várjuk már el a férfitól, hogy mindent ő fizessen, főleg ha 1-2 randi után nincs folytatása a dolognak.


24N

2017. szept. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom az fizet, aki meghívja a másikat. Ha te hívod meg a nőt, akkor te fizetsz, ha ő hív meg téged, ő fizet. Nálam ez a nemektől független működik. Idősebb párom van, de nála sose volt kérdés, ha ő hív randira kell-e fizetnie. Én meg valami másra hívtam meg, akkor meg ő fizette ki. Nem értem ez másoknál miért ekkora gond.
2017. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért ekkora gond mert ha még csak ismerkedő fázisban vagyok a lánnyal könnyen lehet, hogy az első randi után vagy lelép és buktam amit kifizettem, vagy fejős tehénnek gondol mivel már az első körben fizettem neki.
2017. szept. 18. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!