Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A matematikára épülő tudományo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ákos13 kérdése:

A matematikára épülő tudományokban járatos férfiak miért nem alakítanak ki kapcsolatot a nőkkel?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatom, hogy a matematikában, informatikában, fizikában és kémiában járatos férfiak kevésbé akarnak kapcsolatot kialakítani a nőkkel?


Nem képesek kialakítani a kapcsolatot, vagy őket a tudomány minden téren kielégíti?


És miért van az, hogy ez a tendencia úgy mutat csökkenést, ahogy a matematikai jártasság is csökken?


És ez miért nem figyelhető meg így a nők körében?



2017. szept. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jópofa. Pont tegnap hallottam róla egy előadást.

Ha tudsz angolul ajánlom figyelmedbe a TED Talk "Hannah Fry: The mathematics of love" videóját. Tökéletesen elmondja miért. :)

2017. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
36%

Ebbe a csoportba tartozom. Erre még nem is gondoltam hogy van-e összefüggés a reál tudományokhoz való érdeklődés és a szingli életmód közt. De ha netán van, akkor azért lehet mert túl nagy igényem lenne a tisztességes életre. Tehát hogy korrupciómentes hazám legyen és ilyenekre gondoltam. Ha kevésbé értenék a matematikához, akkor talán nem látnám az anyagi téren a korrupciót sem? Ezen még nem gondolkodtam, de lehet benne valami. :))

Vagyis ha a matekban pedánsan például 2×2=4, ez alapján elvárnám hogy az élet minden más területe is ilyen pedáns legyen. Hát az meg főleg itt a keleti blokkban nem az.

2017. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 Mojjo ***** válasza:
77%

Te jártas vagy a matematikában? Ha igen, akkor tudod, hogy a "saját tapasztalatom" pont semmit nem ér. Ha szeretnénk egy jelenség miértjeire fényt deríteni, első körben a jelenség létét kell bebizonyítanunk. Ha nem létezik ugyanis a jelenség, akkor kevéssé érdekesek a miértjei.


Ezt a bizonyítást pedig nem "saját tapasztalataim" alapon csináljuk, hanem veszünk nagy számú, megfelelően véletlenül kiválasztott férfit, és megnézzük, van-e korreláció a matematikában való jártasság és a kapcsolatkialakítási szokások között. A matematikában való jártasság alapján kialakítunk több csoportot a vizsgált férfiakból, a megfelelő statisztisztikai próbával pedig megnézzük, hogy van-e szignifikáns eltérés kapcsolatkialakítás terén a csoportok között. Tudjuk ugyanakkor, hogy a korreláció nem implikál kauzalitást, így a korreláció megállapítása sem jelenti azt, hogy a matematikában való jártasság az ok. A kutatást úgy tervezzük meg, hogy fel tudjuk ismerni az összes lehetséges zavaró változót, és tudjunk is rájuk kontrollálni. Ha korrelációt ÉS kauzális viszonyt is tudunk bizonyítani, akkor nyert ügyünk van, jöhet a miértek vizsgálata.


Kérdés: van-e ilyen kutatási anyag a birtokodban? Ha igen, elő vele, nézzük át együtt. Ha nem, akkor felesleges az egésszel törődni.

2017. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hogy kell kialakítani kapcsolatot nőkkel.

Amikor például barátokkal beszélek, gyakran tudománya téma nálam, mert az érdekel. Reál/humán, mindenevő vagyok.

De amikor nő jön a közelbe, azt veszem észre hogy elkezdenek nevetni körülöttem az emberek, hogy "nézd ez a stréber még mindig erről dumál" kb.

Én nem tudok elképzelni egy társalgást bármiféle tudomány felhozatala nélkül. Az olyan témák, hogy ki kivel jött össze, milyen érzések kavarognak benned, hol nyaraltál/ittál/szórakoztál, ki milyen ciki dolgot csinált, egyáltalán nem az én világom. Inkább magamba fordulok ilyen helyzetekben.

2017. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
32%

Párom emelt matekozott, emelt fizikázott. A BME-n tanult mérnöknek.

Szerintem baromi szexi, hogy jó ilyen reál tárgyakból, és hogy nem büfészakos, hanem intelligens fiatal ember.

De nála azért el kel mondani, hogy egy szexis volt kajakozó fiú :D

2 méternél magasabb, erős testalkat, helyes arc, mély hang, férfias kiállás.

Sok matekos fiúnak pedig nem ilyen a külseje. Ennyi :)

2017. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:

Én csak a magam nevemben tudok nyilatkozni.


TLDR; Nem vagyok érdekes a nők számára és nem találom a hangot velük.


Long:

A gondolkozásmódom és a világnézetem elég nagy mértékben eltért mindig is az emberek többségéétől, így aztán nem sokat szocializálódtam. Nyilván ezeket a dolgokat csak felnőtt fejjel értettem meg, de így alakult.


Gyerek koromban állandóan kinevettek és bántottak a lányok, később csak levegőnek néztek, vagy puskáztak rólam. Felső oktatásban ugyan ez volt. Munkahelyen pedig szintén ugyan ez van, bár ahol most dolgozom eleve elég kevés a nő.


Az érdeklődési körömben nem szerepel se a piálás, se az állandó bulizás, akkor már inkább olvasok. Ez szintén így volt mindig is. Rengeteg ilyen számotokra tipikus 'geek cult' dolog tetszett mindig is, mint mondjuk szerepjátékok vagy hasonló dolgok.

Alapvetően utálok magamról beszélni, nem szerem ha érdeklődnek irántam mások. Szerek láthatatlan lenni. Érdekelnek természetesen a tudományok és egy cseppet sem vagyok szentimentális, nem is hiszek benne egyáltalán.


A nők persze tetszenek, de belátó vagyok a saját határommal szemben. Így nem futok olyan busz után, amihez nincsenek meg az adottságaim, hogy utolérjem.

Sokat dolgozom egyébként, de jól elvagyok vele. Élvezem és jó is vagyok benne, legalább is ezt mondják. Nincs okom panaszra.

2017. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Sok nő is érdeklődik a tudományos témák iránt. Ne fordulj magadba, hanem keress ilyen nőket. Tuti téma pl a világegyetem, az sokakat lenyűgöz, nemtől függetlenül. Vagy azt mondod a humán tudományokat is szereted. Ez jelenti-e azt, hogy a művészetet is? Azaz azt jelenti-e, hogy a szemantika és fonológia a szenvedélyed, hogy egy összhangzattani nagylexikon vagy, és egy élőben látott festményre, majd monitoron megnézett képre tekintve az additív és szubsztraktív színkeverésekkel kapcsolatos monológ kívánkozik ki belőled, vagy azt, hogy nagy Dumas-ás vagy (hehe, érted :D) és Hugo sem viziló neked, hanem Victor, hogy Chopin-t és Schubert-et hallgatsz gangnam style helyett és Liszt-érzékeny vagy, na meg Goya és Delacroix a szíved csücskei. Ha ez utóbbi pakk igaz rád, akkor beszéless művészetről is. Azt is sok lány szereti, és jó téma :)
2017. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze a matekhez a lúzerségnek, én programozok és nézd csak meg a feleségem!
2017. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
Parom matekot tanit egyetemistaknak, en mernok informatokus vagyok. Informatikus kollegaim mindegyikenek van felesege, baratnoje. Nem igaz a kerdesed.
2017. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverfejleszto vagyok, kb napi 3-4 oraban massziv matek kell. Felesegem van es ket gyerek. A matekos dolog max kifogas lehet a lustasag vagy aszexualitas takargatasara.
2017. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!