Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A matematikára épülő tudományo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ákos13 kérdése:

A matematikára épülő tudományokban járatos férfiak miért nem alakítanak ki kapcsolatot a nőkkel?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatom, hogy a matematikában, informatikában, fizikában és kémiában járatos férfiak kevésbé akarnak kapcsolatot kialakítani a nőkkel?


Nem képesek kialakítani a kapcsolatot, vagy őket a tudomány minden téren kielégíti?


És miért van az, hogy ez a tendencia úgy mutat csökkenést, ahogy a matematikai jártasság is csökken?


És ez miért nem figyelhető meg így a nők körében?



2017. szept. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 Mojjo ***** válasza:
@18: Valamiért nem hiszek neked. Ha már sejtésekről beszélgetünk, nekem továbbra is az a sejtésem, hogy te ugyanaz az ember vagy, aki azt a kérdést is kiírta, csak most szép, nagy kamukkal meg is fejeli az ottani ámokfutását. Ebben a sejtésben az a legjobb, hogy bizonyítani sem kell, hisz neked mondom, ami értelemszerűen pontosan tudja, hogy igaz-e. Klassz, nem?
2017. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 Mojjo ***** válasza:
ami = aki
2017. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

Hogy én vagyok-e az a személy, vagy hogy hiszel-e nekem, az most teljesen mindegy.

Viszont semmiképpen sem nevezhető hülyeségnek az, amit felvázoltam, hiába próbálod annak beállítani. Ahogy a másik kérdés is igen megalapozott volt, olvasva a kérdezőjének az érvelését.

2017. szept. 28. 18:16
 24/62 Mojjo ***** válasza:

@23: Sajnálom, hogy nem érted, miért "hülyeség" a kérdésed. Bár ezt a szót pont nem használtam, de mindegy is. Viszont az a tény, hogy nem érted azt a pár pofonegyszerű dolgot, amit írtam, azt mutatja, hogy alapjaiban sem érted, hogy is működne egy kutatás, hogyan is működik a tudomány. Ezt összevetve azzal, hogy valószínűleg okosnak, a tudományokban jártasnak gondolod magad, sőt, lenézed azokat, akik nem időben teljesítik a szakjukat, hanem elcsúsznak, már láthatóvá válnak az önképzavaraid.


Na meg mennyire okés és normális másik embernek kiadni magadat? Most már többen is vagy, vagy mi? :D


És megint látszik, hogy téged nem hagy nyugton ez a téma. Nézd meg a #20-as válaszod. Értetlenkedsz azon, hogy a #19-esnek miért is kell nő, meg miért nem elég neki az informatika, miközben te folyamatosan ezen a témán pörögsz. Gondolom önigazolást várva, hogy igen, te felette állsz az átlagembereknek, a tudósoknak nem kell holmi nő, meg szex. Miközben nemcsak a nőkhöz, de a tudományhoz sincs közöd sem. Ejj, ember. Ez elég szomorú így. Továbbra is azt javaslom, kezeltesd magad, mert csúnya vége lesz. Te nem vagy az a típus, aki elvan a maga aszexuális magányában, hiába akarsz az lenni.

2017. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

#20 A szakmának semmi köze ahhoz, hogy vágyom-e társra meg szexre.

Örülnék ha nem kívánnám, de ez nem így nem működik. Sajnos a munkámra is kihatással van időnként.

2017. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Jó, a szexre mindenki vágyik, még valamennyire én is, de eszembe se jutna az, hogy lefeküdjek egy nővel. Ha úgy érzed, hogy mégis nagyon kell, akkor csak önkielégítést kell végezni, és máris megszűnik a vágy. Akkor a munkádra sem lesz kihatással a dolog.


Mojjo: szerintem nem ismersz, és nem tudod, miben mennyire vagyok jártas. Elmondtam, hogy nem akarom tudományos alapon vizsgálni a dolgot, akkor mégis miért jössz azzal, hogy semmi közöm a tudományhoz? Nem értelek.

Továbbá azt sem értem, hogy miért gondolod, hogy azonos személy vagyok a másik kérdés kiírójával. Lehet, hogy csak két ember eljutott ugyanazon következtetésre egymástól függetlenül. Volt már ilyen a tudomány történetében is nem egyszer, ezért is viseli jó néhány tétel két vagy akár több ember nevét is. Nyilván olyan is van, hogy többen dolgozták ki, de az is előfordult, hogy két ember egymástól függetlenül levezette ugyanazt az összefüggést (lásd pl. Boyle-Mariotte-törvény).


Most is ez történhetett, van az a srác, aki rájött, hogy a szexualitás és a párkapcsolat nem jó dolog, és vagyok én, aki erre szintén rájöttem.


Lehet, hogy 100 év múlva lesz egy tétel, ami a mi neveinket fogja viselni.

2017. szept. 28. 19:40
 27/62 Mojjo ***** válasza:

@26:

" Elmondtam, hogy nem akarom tudományos alapon vizsgálni a dolgot, akkor mégis miért jössz azzal, hogy semmi közöm a tudományhoz? Nem értelek."


Pedig egyszerű. Az, hogy az általad felvetett jelenség létezik-e, vagy sem, ténykérdés. A létezését vagy megfelelő módszertannal elvégzett megfelelő kutatások segítségével tudjuk eldönteni - ez a tudományos módszer -, vagy... vagy sehogy. Az a módszer, hogy "szerintem márpedig így van", meg "csak nézzük meg és nyilvánvaló", olyan emberek sajátja, akiknek nincs közük a tudományhoz, és úgy képzelik, hogy érzésre el lehet ilyesmit dönteni, mert miért ne. Megteheted, hogy te nem a tudományos módszertant választod, ki is jelentheted, hogy nem azt szeretnéd választani - ezzel pedig letetted a voksodat a "márpedig így van, mert én így érzem" módszer mellett. Emellett a verzió mellett pedig egy olyan ember, akinek szívügye a tudomány, tiszteli azt, és főleg felismeri, hogy mely kérdések eldöntésében nélkülözhetetlen, nem tenné le soha a voksát. Remélem, így már értesz.


"Továbbá azt sem értem, hogy miért gondolod, hogy azonos személy vagyok a másik kérdés kiírójával. Lehet, hogy csak két ember eljutott ugyanazon következtetésre egymástól függetlenül."


Nézzük akkor a nyomokat: A szex és az érzelmek elítélése mindkettőtöknél, miközben valójában mindketten vágytok ezekre. Az, hogy megpróbáljátok ezt az elfolytást valamilyen felsőbbrendűségi érzésbe csomagolni a magatok számára. A lenézésetek olyan emberek irányába, akik a devianciátokban nem osztoznak. A nagyfokú stílusbeli azonosság. Az, hogy mindketten ugyanúgy reagáltok a titeket ért kritikára - ami egy nagyon nem tipikus reakció, főleg nem internetes fórumokon. Az, hogy pontosan ugyanannak az alapvető módszertani kérdésnek a jelentőségét nem ismeritek fel, hiába tartjátok magatokat tudományközeli embernek. Az, hogy az ELTE-s kémia szakosokkal kezdtél kapásból dobálózni, mint állítólag jó példákkal, miközben a másik topic gazdája véletlenül szintén pont a kémia szakosokat kérdezte végig (állítólag). Pedig a "matematikára épülő tudomány" alatt nem éppen az elsők között gondolna erre az ember, akkor sem, ha valóban oda sorolható.

Nem is tudom... kicsit sok a hasonlóság, és egybeesés, nem?


Lényeg a lényeg: ti ketten egyek vagytok. Ezt te tudod a legjobban, ezen nincs mit ragozni. Csak némileg ciki és gáz, hogy megpróbálsz úgy tenni, mintha másik ember lennél. De igazából ez a legkevesebb. Ebből nagy baj nem lesz. Az elfolytott vágyaidból és abból, hogy ezt felsőbbrendűségi komplexusban próbálod kiélni, már jóval inkább lehet.

2017. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:

A kémia szakosokról csak a 11-es kedvéért írtam, mert azt mondta, vegyész. Írhattam volna ugyanígy a programtervező informatikusokat, őket is elég jól ismerem az ELTE-n.


A többi tulajdonság többé-kevésbé tényleg kísértetiesen hasonló, lehet, felkeresem ezt a srácot, nem kizárt, hogy rokonok vagyunk vagy ilyesmi.

2017. szept. 28. 22:31
 29/62 anonim ***** válasza:

Az előző kèrdèsedben elárultad, hogy Elte ttk kèmia bsc-s vagy:) - khömmm..tömbös szerves gyak ;) - szóval, ne ferdíts.


Mojjo türelmèt csodálom az előző kèrdès óta :)


Kèrdező!

Szex közben fontos lelki folyamatok törtènnek a testi kielègülès mellett - maszti ès rendes szex után kimutatható az endorfinszint különbsège, ergo nem egyenèrtèkű a kèt dolog.-


-biológus vagyok:)

2017. szept. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez miért lehet, hiszen te is meg tudod erősíteni, hogy a két folyamat során ugyanaz játszódik le a férfiak testében. Vagy tévednék?


Amúgy az előző kérdés feltevője volt, aki elárulta magát, még mindig csak ezt tudom mondani. Nekem ahhoz semmi közöm. :D

2017. szept. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!