Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó egyáltalán ez a tízes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó egyáltalán ez a tízes skálás pontozás?

Figyelt kérdés

Néha kiakaszt, hogy itt sokan külsőre pontozzàk egymàst és magukat, bàr inkàbb a nőket.

A teteje az volt, mikor egy vàlaszoló kifejtette, azért van sikere egy nőnek a párkeresésben, mert jó helyre teszi magàt a tízes skálán. Pl ha ő egy négyes, és szintén négyes pasikkal kezd, akkor sikere lesz.

Egyáltalàn hogy függ össze a külső az ízléssel? Attól, ha valaki kevésbè szép, mèg tetszhetnek neki a màsik nem szèp/jóképű tagjai, és fordítva.

Én átlagos vagyok, azaz nincs rajtam semmi csúnya, szép az arcom, alakom, de nem vagyok top tízes szupermodell.

Öltözni visszafogottan, nőiesen szoktam, a hajam festetlen, sminket csak korrekciós jelleggel használok.

Mégis a hosszú hajú és/vagy raszta, szakàllas, férfiak tetszenek màr vagy 10 éve.

Magasság, testalkat extremitàsoktól eltekintve nem szempont, tetszett màr nagyon vékony és mackós pasi is.

Többnyire én is tetszettem nekik, holott nem vagyunk egy kategória ugye.

Ilyenkor mit mond a híres tízes skàla?


Privàtot nem kérek, nem ismerkedem


2017. okt. 18. 08:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nincs 10es skála. Két csoport van:

1. Bottal se

2. Rongyosra

2017. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
52%

"De nem érted, hogy a külső és az ízlés között nincs pàrhuzam?"

Általában van, általában nem nagyon ronda nőket látsz nagyon jó pasikkal például, valamennyire közel vannak egymáshoz. Mi szépet látnál abban (külsőleg), aki sokkal rondább nálad... Mennyire éreznéd közel magadhoz azt, aki sokkal jobb nálad? Hány ember járna mondjuk bűnronda nőkkel a jó pasik közül, hány lenne szerelmes beléjük? Hát nem sok. A jó pasik bottal se... Ahogy a nagyon buta nők esze sem jön be a nagyon okos pasiknak.

A 10-es skála csak egy leegyszerűsítés, mint az, hogy az oroszlánok veszélyesek, egy séma, ilyen az emberi gondolkodás.

2017. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
11, engem két dolog akaszt ki. Ha valaki skálázza a nőket, és azok a nők, akik 6 alatt vannak.
2017. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te sértődött vagy...valaki lepontozott?? Igazából nem értem miért zavar...
2017. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

"Bàr a 10/10-et valakire még megértem, ha az illetőnek valaki ppnt az ideálja. De ez a 1-es, 2-es, 4-es...sértő ránk, nőkre nézve"


Jó, akkor mostantól 5-től fogunk pontozni 10-ig, ahol 10 az "übertökéletes" és 5 lesz a "bottal se"-kategória. Úgy jó lesz?


Hát persze, hogy nem: akkor az 5-ös lesz a "sértő" és tolhatjuk tovább a skálát amíg csak a tízes lesz... és a tízes.

No, ez az, ami nem működik.


Aki szép az szép, aki meg csúnya az csúnya. Ez ilyen egyszerű. Az igazságon meg nem sértődni kell, hanem elfogadni. (Már persze ha mást nem tehetsz, vagy nem akarsz.)

2017. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd az ovisomat játszani. Ne akard megérteni, hogy mért ennyire hiányos dolgokkal foglalkoznak. Te látod, h fszság, én is, emberek nagyja is. Hülyéket meg hagyd.
2017. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nekem a skálázásról pont nem a szubjektív megítélés jutna eszembe. Inkább olyan, mintha minden embert egy képzeletbeli 10/10-hez hasonlítanának, és én itt nem mások pontozására gondolok.

Eleve gáznak tartom, amikor valaki magát pontozza, mondjuk gyengén, így önbecsülés problémákkal indul az ismerkedésbe. Pl. ismerõsöm kérte, hogy pontozzam õt, õ 6-7-esnek tartja magát, én hogy ítélem õt, mondom hagyjál már ezekkel..


Nem azért tartom hülyeségnek, mert kicsit kapnék. Ha valaki kikezdene velem azzal, hogy "8/10" vagy "9/10", azt is sértõnek találnám, és azt mondanám, hogy inkább keressen olyant, akit 10-nek lát. Ha nekem tetszik valaki, akkor a hibái ellenére is 10-et kapna.


Egyetértek a kérdezõvel abban, hogy különös, amikor valaki azt állítja, hogy ezért van "sikere" ismerkedésben. Ez miféle általánosítás? Mi van akkor, ha kikezdenek 10/10 nõkkel, de azok 1/10 gazdag öregúrakkal kelnek egybe? Vagy kissé rondácska fiú megtetszik a személyisége miatt? Kedvenc férfi színészem, Hugh Jackman láthatóan molett élettársát hogyan pontoznák??

[link]

Nekem mindegy, hogy hányas vagyok másnak, de az biztos, hogy a pontozósdi a felszínes emberek szórakozása.

2017. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
9%

1: a tízes skála relatív, ami nekem 10, az lehet másnak 7

2: a skála nem csak külsőre megy. Azzal kezdi, de a belső tulajdonságok nagyon is befolyásolják

3: egyéb dolgok is befolyásolják, amikről nem tudsz (pl hobbik)

4: lányoknak is van hasonló, csak ők nem tízes skálának hívják, hanem "mennyire cuki a pasi" skálának, ahol szintén befolyásolja olyan dolog a cuki métert, mint motorja van, bőrdzsekis, tetkó és a többi


Példa:

Találkozol egy csajjal az utcán, szép alak, normális arc, egyből besorolod mondjuk 7-esnek, ami azt jelenti, hogy szeretnél vele elmenni randizni így látatlanban.

Ezután leszólítod. De 5 percig csak a mobilját bújja (-1 pont). De kiderül, hogy a nagymama beteg és nagyon aggódik (+1 pont). Azért aggódik, mert örökölni akar tőle (-3 pont). Viszont Cheerleader (+1 pont). És a kedvenc filmje az Alien (+1 pont). De sok csipszet zabál (-2pont). Múltkor bulizni volt és halál részegre itta magát (-2 pont). Annyira részeg volt, hogy lesmárolta a csinos barátnőjét (+2 pont).

A végén kiderül, hogy ő Orbán unokahúga (-10 pont) és hogy legyőzhetetlen vágyat érez arra, hogy most szexeljen (+20 pont).


Remélem érted a lényegét, a 10 skála igazából egy olyan mértékegység amit minden pasi megért.

"Tegnap voltam egy csajjal, 10-es volt!" És ebből minden barátja érti, hogy a csaj a pasi számára tökéletes volt!

2017. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18, szerintem a belső túl szubjektív és összetett, azt nem szoktuk skálán kifejezni, csak pár ember értené, aki ismeri az illetőt, és még akkor is túl szubjektív, a külsőt sokkal könnyebb objektíven megítélni. Viszont az eltérő, hogy kinek mi a 10-es, mondjuk van, aki csak egy modellt tekint annak, van, aki már egy kicsit szebb nőt is 10-esnek. Szerintem a szépség 8-tól kezdődik, van, akinek 6-tól vagy 10-től.
2017. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

#18

Viszont ha azt mondja a barátja, hogy volt egy csajjal, aki 9/10 volt, abbõl nem fog kiderülni, hogy miként kéne elképzelni a csajt, és mi volt a hiányosság. Ezért is túl leegyszerūsítõ a pontozás. Egyetértek #8-al, belsõt nemigen lehet így pontozni, mert nagyon összetett. Szerintem külsõt sem igazán, legalábbis én jobban kitudom fejezni magam szavakkal, és sokkal pontosabb leírást nyer.


Valószínūleg tudat alatt mindenkinek van ilyen képzeletbeli skálája, tehát hozzátartozik az emberhez, senki nem állítja azt, hogy nem. Én is lefejtek magamban egy gondolatmenetet, majd elképzelek egy összegzõ számot. Tehát nem azt mondom, hogy nem létezik ilyen, csak azt hogy önmagában sekélyesen hangzik. A példádból kiindulva pontosan azért is értelmetlen a számozás, mert ha "helyesen" jársz el, akkor is folyamatosan változik, viszont van akinél nem változik, mert unja a számolgatást, ezért rátapaszt egy számot a másikra, oszt' kész.

Te még törekszel arra, hogy értelmet magyarázz bele, de épp arról szól a kérdés, hogy más ember nem értelmes formában pontoz, hanem felületesen, elsõ látásra. Ezzel nincs baj úgy gondolati síkon, viszont gáz lehet úgy ismerkedni, mint "-Szia édes, látom te egy 8-as vagy, van kedved ismerkedni?". Én az ilyentõl elborzadnék, azzal semmi gond, ha barátok között ilyen a kommunikatív forma..

2017. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!