Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy férfi egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy férfi egyedül, magányosan boldog?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, mondhatni kapcsolatfüggő. Ha nincs senkim alig alig tudok koncentrálni.

Ahol most élek egyedül, nincsenek barátaim. Eljárok pár helyre, nincs baj a kommunikációmmal, de nem tudok haveri kapcsolatokat kialakítani.

A kapcsolatom szétmenőfélben, itt a hosszú hétvége, nulla programom van. Mindenki várja...én meg?

Nem kötnek le a számítógépes játékok, sőt szinte semmi. Valahogy túl sokat agyalok az életemen és ez rossz hatással van rám.

A kérdésem az hogy mi az ami elterelhetné a gondolataimat? Hogy ne magamon rágódjak, hanem átszellemülve csináljak valamit?

Nincs társaság, max család, de haza sem járhatok mindig.

Szóval aki azt írja élvezi a szingli létet, írja már le hogyan, ha hozzám hasonlóan alig vannak barátai, és mindemellé magányos is.



2017. okt. 19. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor egyedül voltam évekig, én rengeteget önkénteskedtem. Boldog voltam tőle, és sok sok jófej barátot szereztem. Végül pedig társat is ott.
2017. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csináld azt, amit szeretsz. Nézz filmet, olvass könyvet, hallgass zenéket, főzz vagy csinálj bármit, ami a hobbid. Ne fèlj az egyedülléttől. Gondolkodj, beszélj magaddal. Amit írsz, hogy egyedül nem érzed jól magad leginkább a társfüggőkre emlékeztet. Tegyél olyan dolgokat, amik örömet okoznak neked vagy ami hasznos. Ha önmagaddal ki vagy békülve, akkor azt mások is látni fogják rajtad. Menj el valahová, utazz el vagy kirándulj. Fotózd a természetet. Nekem ez a kedvenc hobbim. :)
2017. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó dolgokat írsz. Egyrészt te már felismerted, hogy baj van veled. Ez, akár hiszed akár nem, a gyógyulás első lépése. Én ezért már most piros pontot adnék neked.


Mesélek valamit: én több mint három hónapja egyedül élek. Előtte szülőkkel, majd ex-el laktam együtt. Soha nem éltem ezelőtt így egyedül... Őszinte leszek, az első időkben sokat sírtam mert nincsenek nagyon barátaim, egyedül vagyok, stb. Nagyjából úgy ahogy most te. Elkommunikálgatok én is, de egy nagy szakítás után azért nagy lelkierő kell ahhoz, hogy pozitív képet mutass mások felé. Aztán pár hete eldöntöttem, hogy ennek vége, befejezem az önsajnálatot, az életem az én kezemben van, nekem kell kezdenem vele valamit. Az tök világos volt nekem is, hogy más nem fog velem haverkodni magától, főleg úgy, hogy látszik is rajtam, egy tömény depresszió vagyok. Szóval fejben elengedtem a görcsölést ezen a témán, csak próbálom megélni egyedül a napokat és lassan kezd beérni a gyümölcs. Például, sokáig nem jött el velem senki ha programot próbáltam szervezni, tegnap már ketten jöttek velem arra amit én szerveztem le. Plusz, ahol ez a program volt, már annyira jóban vagyok az ottani dolgozókkal, hogy tőlem kérnek pl. tanácsot.


Volt egy filozófus, Epiktétosznak hívták. Ő mondta, az embereket nem a tények zavarják, hanem a tényekről alkotott vélemények. Ez egyszerűsítve, a te helyzetedbe átemelve azt jelenti, hogy nem az a probléma, hogy magányos/kapcsolatfüggő vagy, hanem az, hogy te ezt ennyire negatívan éled meg. Most gondolj bele: az életed veszélyben van, mert magányos vagy? Nem. Alapvető működésedet befolyásolja? Nem. Akkor nem túlzó aggódás ez?


Persze, ez picit képmutatás most tőlem, mert én pl. azt vallom, hogy az élet egyik értelme a kapcsolat. Nem a pár, hanem a többi hozzám hasonló emberrel. De az ehhez vezető út az tényleg az, hogy elfogadod, hogy magányosan sem rossz. Nincs mitől félned, nem lesz semmivel sem rosszabb neked. És ha elfogadod a helyzeted és önmagad(! ez fontos) akkor nem fogsz aggódni és gyűlni fognak az emberek köréd...

2017. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen, nekem is tudom hogy így kellene gondolkozzak, de nem mindig megy. hullámokban tor rám ez a dolog.

probálom elfogadni hogy ez csupán egy állapot.

2017. okt. 19. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Úgy lehet boldog, hogy a magányt átalakítja egyedüllété. Lehetséges. Fordulj " befelé", meditáció, jóga sokat segít. De ha vannak hobbyaid, akkor azok felé fordulj...
2017. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!