Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja mindenki, hogy amint elmúlt 18 éves, már felnőtt kapcsolati gondjai vannak?

Figyelt kérdés

Tele van a rovat olyan emberekkel, akik jobbnál jobb tini kérdéseket tesznek fel a felnőtt rovatba, ha meg valaki rákérdez, akkor azzal magyarázzák, hogy 18-19, de akár 20 évesek is már.



Nem érzitek, hogy a tinédzser kontra felnőtt kor inkább élethelyzet függő, és nem életkor?


Az olyan kérdésekre gondolok, hogy:

- mindketten tanulnak még

- mindketten otthon laknak

- 1-2 ezer forinton megy a balhé, mert egyiküknek sincs keresete, az egyetemen meg az azért nagy pénz

- instagram belájkolások, facebook kapcsolatban értékekkel kapcsolatos kérdések


Ezek 99%-ban tini problémák attól, hogy elmúltak 18 évesek, az élethelyzet még bőven tinédzser.



2017. nov. 25. 13:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 Oké, én sarkított példa vagyok, meg nem is nagyon kérdezek itt, de csak a példa kedvéért. :)

Én kamaszként nem pasiztam, 23 évesen volt először párkapcsolatom, mikor már az egyetemen is túl voltam, dolgozó felnőtt nőként.

A "szeret-e a párom, ha..." "másnál is vannak ilyenek" típusú problémáim mégis megvoltak, pusztán azért, mert első (komoly) párkapcsolatban nulla tapasztalattal ezt át kellett élni. De 23-24 évesen, "igazán" felnőttként én aztán nem sokra mentem volna a kamasz válaszokkal, hiába ugyanaz a szitu (=tapasztalatlanság) a gond effektíve.


Következő példa: a (mostanra) élettársammal mi úgy kezdtünk randizni 25-26 évesen, hogy barátok voltunk előtte, ő meg nem lábalt ki előző nőből, sokat kerülgettük egymást... megint ismerős "cseppetsemfelnőtt" problémák, hm? :) Hiszen én is tucatjával olvasok itt ilyet. Vagy hogy nem vállalt fel online, mert mi van, ha az ex megsértődik és öngyi lesz. Vagy hogy mindketten olyan körülmények között éltünk akkoriban, hogy csak utcán/parkban/plázában randiztunk, mint a kamaszok, se együttalvás, se privát szféra, se pénz programokra. Ezek megint olyan gondok, amik nem valók felnőtt kategóriába.


Nyilván én nem tettem fel kérdéseket, mert megoldottuk a problémáinkat, de ha rinyálós lennék, a fentiek mind csupa olyan dolog lenne, amit felsoroltál a kérdésedben. Mégse gondolom, hogy a tinikhez passzoltaa volna. :)


Szóval ennél jobb kategóriát, mint a kor, nem fogsz tudni találni, mert mindig lesz olyan szempont, ami nem passzol. Szerintem.

Bár ha lenne egy 18-22-es korosztály, az még nagy népszerűségnek örvendhetne, de akkor is ott lennének pl. a fiatal házasok/családosok, vagy a harmincas szüzikék, akik sehova se passzolnak.

2017. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!