Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek akkor, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan döntenétek akkor, ha választanotok kell egy lelki társ és egy szerelem közt?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon közeli jóbarátom, olyan, mintha a másik felem lenne. Próbálkoztunk régebben járással, de kétszer is én szakítottam vele, hiányzott az a PLUSZ. Napokon át tudunk beszélgetni, sosem unjuk meg egymást... de folyton szerelmes lettem mellette másokba. Így jöttem össze a mostani párommal, akivel problémamentes, nyugodt és boldog a párkapcsolatom, ugyanakkor nem olyan, mint egy legjobb barát, ahol félszavakból is megértjük egymást, és órákig vihogunk a semmin.

Azt hittem, a haverom már nem érez irántam semmit, de most előállt azzal, hogy a jövőben gyereket szeretne tőlem, legyek a felesége, éljem vele az életem.

De én szeretem a mostani párom. Ugyanakkor ő sosem akarna gyereket. Én eddig nem akartam (30 vagyok), de lehet, a jövőben szeretnék...

Megőrülök, egyiküket sem akarom elveszíteni. Nem tudom, mi lenne a jó döntés. Mi a fontosabb, a megmagyarázhatatlan kémia és a szerelem, vagy a lelki társ érzés, és hogy tökéletesen hasonlítunk egymásra?


Jól tudom, a döntést nekem kell meghozni. De érdekelne néhány tapasztalat, külsős vélemény, meglátások, bármi.


2017. dec. 14. 21:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy harmadik.


Én már mindkettőt próbáltam. A szerelem múlásával ordítóan egyértelműen előjön, ha alapjaiban mások vagytok. És halálra lesz ítélve.


A lelki társ pedig kvázi egy jó barát, aki véletlenül az ellentétes nem tagja ezért próbálod kivetíteni rá, hogy több is lehet. Én ezt is próbáltam, négy év után menthetetlenül tönkrement még a barátság is.


Értelmetlen mindkettő. Olyat kell keresni, aki megfelel minden szempontból. És sosem tudhatod kivel futsz még össze holnap, nem kell beérni a jelenlegi palettával.


N

2017. dec. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, a lelki társ egy barát. Ezért is szakítottam vele kétszer, mindig megpróbáltuk, mert mennyire ideális lenne, de a szexualitás része abszolút nem működik. Minden más tökéletes.


A jelenlegi párom az első az életemben, akivel pompás a szex (korábban mindenkivel gyötrelem volt), mellette még egy Brad Pittet sem veszek észre az utcán, rám mosolyog, és helyreáll a világ. 3 év után is.

2017. dec. 15. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!