Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nagyon rosszul bánik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon rosszul bánik velem, de félek hogy egyedül maradok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan megaláz, leszid, nagyon lekezelő és lenéző, állandóan kioktat és meg is vert már. Nagyon szerettem régen, de azt hiszem hogy már nem, csak az emléke van meg ennek az érzésnek. Szívem szerint elhagynám, de valamiért ragaszkodom hozzá (gondolom kicsit valami olyasmi lehet ez mint a Stockholm-szindróma) és félek is, hogy teljesen egyedül maradok. Barátaim nincsenek egyáltalán, nehezen barátkozom, régebben is inkább csak haverjaim voltak, viszont, főleg a párom hatására teljesen elszakadtam tőlük az évek során. Családi vállalkozásban dolgozom, így ott sincs lehetőségem ismerkedni (a családommal egyébként nagyon jó a kapcsolatom). Rajta kívül nem volt komolyabb kapcsolatom, csak 1-2 hónapig tartó társkeresőn összeszedett dolgok, összesen két emberrel. Sajnos nem vagyok túl szép, így a társkereső sem jött be, a 45 év alattiak leginkább csak gúnyt űztek belőlem.


Szóval tanácstalan vagyok . Nem szeretnék egyedül megöregedni, de azt hiszem hogy vele sem. Mit tehetnék?


24/l



2018. jan. 5. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagy, nem 64!

Nem fogsz egyedül maradni, de mégis inkább az, mint egy ilyen "pár".


Keress új barátokat, mozdulj ki otthonról. Kezdj el sportolni, tanulj valamit...

2018. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Anyám...

Komolyan: jobb ha megaláz és megver, mintha egyedül vagy, azt csinálsz amit akarsz, nyugodt vagy és nem bánt senkit?!

Miért nem jobb opció egyedül boldognak lenni, mint egy bántalmazó kapcsolat?

24 évesen meg még ne könyveld el, hogy egyedül maradsz. De az is jobb, mint így leélni 50 évet.

2018. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Sosem értettem ezt a "félek, hogy egyedül maradok" dolgot. És arra nem gondolsz, hogy az egyedüllét helyrerázná az önbecsülésedet, és gatyába rázna újra, mint embert? Egyre csak lejjebb süllyedsz a dágványban, a párod ellehetetleíti az életedet, sötétre fest az egész jövődet. Nem szabad az egyedülléttől megzuhanni, ha ez kell a tiszta laphoz, akkor szembe kell nézni vele. Nem olyan borzasztó dolog az, és nem utolsóú sorban kiváló önismereti tréning: egy utazás, ahol megtapasztalod, mit vársz magadtól és az élettől. Aztán ha helyrerázódsz, jöhet az ismerkedés is.
2018. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
inkabb egyedül mint egy ilyen pöc. sel együtt.
2018. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez az oldal nem játszik ismerkedésre? ☺
2018. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, jobb lehet egyedül, hiszen mellette is nagyon magányos vagyok már. Ha édesanyám vagy a húgom nem ér rá stb., van hogy napokig nincs kihez szólnom egyáltalán. Ez eléggé kikészített már, mert alapvetően eléggé társasági ember lennék, legalábbis azt hiszem. Az egyedül maradást pedig nem párkapcsolati szempontból értettem, hanem általánosságban, tehát nem pár, hanem barátok, család, társaság, és igen, társ nélkül, teljesen egyedül, az pedig, valljuk be, azért nem túl jó
2018. jan. 5. 11:21
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Kapcsolatfüggőség a betegség neve. Barátaid hogyhogy nincsenek?
2018. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Ez a kapcsolatfüggőség tankönyvi példája!

Amikor azzal igazolod, hogy "bármit is érsz" ha van az oldaladon egy humanoid egyed (legyen az akármilyen is) akinek kellesz, legalább arra hogy a napi stresszt leverje rajtad.


Szerintem ezzel kéne először szembe nézned! Kapcsolatfüggők pedig "általában" azok lesznek, akik (vagy vélten vagy valósan) nem tudnak semmi értéket felmutatni, vagy hobbit vagy bármit. Mindent aszerint mérnek, hogy ott van mellettük a díszbarát vagy sem.


Szóval össze kéne szedegetni egy unalmas vagy depressziós délutánon mindazt a dolgot amiben jó vagy vagy csak a magad örömére csinálsz. Számba venni mindazt amit le tettél eddig az asztalra és amit le is szeretnél tenni a jövőben. És elindulni a céljaid felé. Rá kell eszmélni, hogy nem kell a kis kezed fognia senkinek, mert erős vagy ahhoz, gogy emelt fővel elsétálj egyedül. Amikor visszanyered a becsületed az értéked a magad szemében, akkor már nem kellenek olyan felesleges kiegészítő elemek mint egy bántalmazó "barát". És kiegyensúlyozottabban nagyobb esélyed lesz normális párt találni.

Sajnos amíg csak ennyit gondolsz magadról ("mának nem kellenék") addig törvényszerűen mindig olyan emberek fognak megtalálni akik ezt a minimális igényt kiszolgálják... te pedig a rövidebbet húzod.


Tényleg így akarsz egy életet leélni?

2018. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
megver? ha jogos ha jogtalan duheben a falat is verhetne . Tiplizz amig nem korhaz lesz a vege egyszer. Es a megvaltozok dumakat meg hagyd elmenni a fuled mellet . Mert ha mar 30 feletti az nem fog semmin valtoztatni. 25f
2018. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És mi lesz, ha egyedül maradsz?

Semmi.

2018. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!