Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Léteznek Amélie-hez (a filmből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Léteznek Amélie-hez (a filmből) hasonló lányok?

Figyelt kérdés
Nem, én nem élek álomvilágban, csak a fura lányok érdekelnek. :)
2018. jan. 6. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Léteznek
2018. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na és hol? (Valami Párizsnál közelebbi helyre gondoltam. :D)
2018. jan. 6. 16:06
 3/16 anonim ***** válasza:
Amélie nem fura, inkább egy unatkozó kis fruska... :)) Sok ilyen van, igen.
2018. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Enyhén lehet hogy asperger szindrómás. De az ilyen lányok ritkán szépek.
2018. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Amelie se nem fura, se nem autista, se nem unatkozó.


Ha tényleg figyelmesen nézed, megvan a magyarázat a jellemére: rögtön azzal kezdődik a történet, hogy elmesélik, Amelie miért lett ilyen.

Bár mindez képi megjelenítése elég bohókásra sikeredett, valójában elég szomorú dolgokról van szó: hideg családban nőtt fel, "anyja ideggyenge volt, apja sosem ölelte magához", kitalált szívbetegsége miatt nem engedték iskolába járni, sosem játszott a többi gyerekkel, anyja halála után apja még jobban bezárkózott előle, stb.


Amelie ezek miatt a dolgok miatt menekült egy olyan kitalált világba, ahol a dolgok közel ideálisan működnek, pl. a kómában fekvő szomszédasszony Amelie képzete szerint előre átaludja azt az időt, amit életében alvással töltene.


Kisgyermekkorban persze ez működőképes, csakhogy Amelie a felnőttkor küszöbén jár a történetben, a felnőttkor küszöbén küzd azokkal az ellentmondásokkal, amelyek az őáltala teremtett idealizált világ és a valós világ között vannak.


A másik fő konfliktus - az emberekkel való fura viszonya az én olvasatomban (nézetemben, mert ezt ugye néztük:) szintén visszavezethető a gyerekkorra. Tud igazából kapcsolatot teremteni? Nem, mert kislányként ezt a készséget nem tudta elsajátítani. Magányos? Az, mindig az volt. Ráadásul ahogy az üvegember mondja "Nem lehet, hogy egy kicsit gyáva?" Dede.


Na, hát ezeknek a konfliktusoknak a feloldásból (valójában Amelie jellemfejlődéséből) kerekedik ki egy egész bájos kis történet. Szerintem.


Persze ez csak az én interpretációm, nem muszáj egyetérteni velem. A művészet egyik "dolga", hogy impressziókat keltsen, bennem ezt keltette, lehet vitatni. Szerintem ez a film egy érdekes alany ehhez!

2018. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5-ös, igen, megvan az oka, hogy miért lett olyan, és igen, az egy szomorú történet. De attól még egyrészt fura, másrészt feltételezhetjük, hogy nem csak ez okból válhat valaki ilyen lánnyá.
2018. jan. 6. 18:40
 7/16 anonim ***** válasza:
Mire mondod, hogy egyrészt fura, és mi más okra gondolsz még?
2018. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Te leírtad, hogy mitől lett fura, és ebben igazad is van, de attól még szerintem fura.

Azt meg nem tudom, hogy mi más okból, csak azt mondom, hogy nem lehetetlen, hogy létezik más ok.

2018. jan. 6. 18:55
 9/16 anonim ***** válasza:

De mi a fura benne neked?


Ha feltételezed, hogy más okok is közrejátszanak, akkor csak van valami ötleted, nem?


Szeretem ezt a filmet, érdekel, más hogy látja.

2018. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vagy akkor inkább úgy kérdezem, mitől fura neked egy lány. Vonatkoztassunk el a filmtől. Csak mert írtad, hogy "érdekelnek a fura lányok".
2018. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!