Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után normális dolog általában összeköltözni?

Figyelt kérdés

Két felnőttnek, ha elvileg jól megvannak és a feltételek is adottak (egyik félnek saját, tehermentes ingatlan).

A kérdést az ihlette, hogy már fél éve együtt vagyunk a kedvesemmel így már egyre inkább felmerült a kérdés. A probléma az, hogy van amikor az összeköltözésen úgy látom, hogy belátható időn belül van és van, hogy nekem túl távol ("pár évig még jó így"). Nem akarom sietettni, de szerintem fél-egy év alatt el tudja két felnőtt dönteni, hogy együtt szeretne-e élni a másikkal vagy sem. Komolyan gondolom vele, elmondása szerint ő is velem, de most azzal racionalizál, hogy ez így most jó neki, hogy ki tudja pihenni az előző kapcsolata "fáradalmait" (több, mint egy éve véget ért már), jól érzi most magát. Én is jól érzem magam, csak ilyenkor kissé lelombozó, hogy azért nem jutunk MI egyről a kettőre, mert más szemét volt az egyikünkel.

Ti mit tennétek/javasoltok?

-Várjam ki az egy évet és kérdezzek rá akkor, hátha csak bizonytalan még?

-Mondjam neki, hogy "egy évesen" én már összeköltözésen, ha egyszer jól meg vagyunk, többet nem fogok várni?

-Lehetünk így, de akkor ne lepődök meg, ha nem veszem komolyan a kapcsolatot (együtt élés, házasság, család) csak el leszek benne én is. (ne értsétek félre, szeretném, csak elvész a lelkesedés, ha sokáig csak húzzuk)

Előre köszi a válaszokat és bocs, ha hosszú lett.



2018. febr. 25. 05:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

7 hónap után költöztünk össze, ő (férfi) 24 volt, én 26.

De mi egy városban laktunk, ő albérletben, én saját lakásban. Igazából minden téren egyszerűbb így.

Az előző kapcsolatom távkapcsolat volt, ráadásul exem Németországban dolgozott, 8 év alatt nem sikerült eljutni az összeköltözésig. Szerintem ez is közrejátszott abban, hogy végül vége lett.


Persze ha nem egy városban laktok, akkor azért több dolgot is figyelembe kell venni. Ha jól értem, neked van lakásod, ő költözne hozzád. De hol van munkája? Mennyire lenne neki macerás pl. tőled munkába járni? Hol vannak a barátai?

2018. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Mi 3 év után költöztünk össze. Mi akkor értünk meg rá, de ez midnenkinél más, nincs rá képlet. Szerintem egy évet simán normális külön tölteni. Én a helyedben megvárnám az egy évet, addig ne hozdd fel a témát.
2018. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lesz. Aztán majd meglátom milyen kedvem lesz nekem is.

31/f

2018. febr. 26. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!