Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék gyereket, de nem szeretném, de nem akarom, hogy esetleg emiatt romoljon meg a kapcsolatom a párommal. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A párommal minden nap boldog vagyok. Pont összeillünk,nagyon szeretjük egymást. Ha voltak konfliktusaink, azt eddig mindig meg tudtuk oldani. Ő egyben a legjobb barátom is szinte, nem csak a szerelmem. Szeretnék tőle gyereket,de nagyon félek attól, hogy emiatt megromolhat a kapcsolatunk. Annyit hallani, hogy a gyerek után ment tönkre minden, emiatt kétségeim vannak. Ti mit tudtok mondani?

22l



2018. máj. 17. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyan viszonyul a baba kérdéshez?
2018. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Sok(nem mindegyik) gyermekszületés után felbomlott kapcsolat megromlásának az oka, hogy ha nem tudatosak a szülők, akkor a gyermek felborítja az egyensúlyt.A férfi felé eddig irányult és igényelt figyelem teljesen a gyermekre fókuszálódik és a férfi kirekesztődik, szimbolikusan "nem fér hozzá" a párjához.Erre kell nagyon figyelni és ne félj, a félelem nem segít, ha mindketten szeretnétek gyereket akkor kezdjetek tudatosan gondolkozni.Biztosan vannak könyvek is a témában, tájékozódj. :)


A tudás hatalom, mindig kicsatolható belőle ami szükséges.

2018. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A párom is szeretne gyereket, anyagilag nem okozna gondot. A félelem benne is megvan, pont amiatt, hogy nem szeretné, hogy elhanyagoljam. Én ezt el se tudom képzelni, de ha egy baba lefáraszt napközben, akkor lehet, hogy tényleg nem tudok olyan odaadó lenni. Attól is tartok, hogy a sok új probléma kihozza a sodrából a páromat. Vagy ha ritkább a szex, akkor megun.
2018. máj. 17. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Úgy kéne hozzáállni, hogy nekünk, a felnőtt párnak, van egy gyerekünk. Mindkettőnktől függ a jóléte. Mindketten szülők vagyunk, egyforma felelősséggel. Nem úgy, vagyok én, van a nőm, aki szült egy gyereket, ezért nem szopik oly bőszen. Nem úgy, hogy apát és gyereket csak az anya köti össze. Amíg ez nem megy, és már para megy a baszás adag miatt, addig nem kell gyerek.
2018. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

"Attól is tartok, hogy a sok új probléma kihozza a sodrából a páromat. Vagy ha ritkább a szex, akkor megun."


Nekem nagyon úgy tűnik, nem ismerted még meg őt elég alaposan, ha ezeket feltételezed róla.A gyerekvállalás nem sétagalopp, és nem csak pozitív oldalai vannak.Egy életre szóló elköteleződés az utód mellett.Amennyiben nem érzed még sem magad, sem a párod érettnek arra, hogy ezt meglépjétek, addig nem érdemes belevágni.Beszélgetni kell róla egymással, de azt mind a kettőtöknek szem előtt kell tartani, hogy az elmélet nem mindig fedi a valóságot.Mindig jöhetnek olyan nehézségek, amikkel nem biztos, hogy tudsz előre számolni.Ehhez kell két érett személyiség, és egy nagyon stabil kapcsolat.Amíg ez nem így van, addig ne vállaljatok gyereket.

2018. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezekre mind fel kell készülni. Én úgy gondolom, hogy minden hozzáállás kérdése. Arra kell törekedni, hogy mind a hármótoknak jó legyen, ne csak a babára és a párodra figyeljetek, hanem magadra is,mert te leszel az, aki össze fogja tartani a családot. Egy jól működő kapcsolatot a gyerek nem tesz tönkre és pótolhatatlan érzelmeket ad.
2018. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 iamaveryniceguy ***** válasza:
67%

Le leszek pontozva és a válaszom sem reprezentatív, de az ismerőseim környezetében egy olyan baba sem született, aki a pár életét jobbá tette volna.


Külön-külön előfordult, hogy boldogabbak lettek a felek (van, hogy mindkét fél boldogabb, csak a kapcsolatuk ment tropára), de olyat még nem láttam az elmúlt sok évben, hogy egy kisbaba pozitív hatással lett volna egy párkapcsolatra.


Én azt vallom, hogy gyermeket csak olyan vállaljon, aki maximálisan akarja a párjával együtt. Semmi kétely nincs bennük. Ilyenkor is nehéz lesz, de legalább a kiindulási alap stabil.

2018. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is felvetődik ilyen baba dolog. Mi az érzelmi dolgon még nem gondolkodtunk. Nálunk az alapok hiányoznak. Karrier az anyagiakhoz, lakás, ilyesmi. De érzelmileg meg készen állnánk rá. Legjobban a gyenge oktatási színvonal az, ami elriaszt a gyerekvállalástól
2018. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es, szerintem megmondtad a frankót, és összefoglaltad a lényeget. Én is ezt látom a környezetemben.

Bár....azt nem tudom, nem azért van-e ez, mert már eleve 6-7-8 év házasság után, egy elfáradt, kifulladt kapcsolatba szülnek gyereket. Szóval hogy ebből mennyi írható ennek a rovására.

2018. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A másik, hogy basszus, főleg az ikreseknél látom, hogy kb. a kapcsolatnak annyi:(

Még ahol az apa jó apa is, a feleséggel tisztelettudó és segítőkész is, de mindenhol azt látom, hogy azért félrekufircol, bár igyekszik diszkréten intézni.

Nem túl felemelő:(

2018. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!