Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére ide akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom testvére ide akar költözni, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Próbálok rövid lenni, amennyire lehet. Barátommal 2 éve vagyunk együtt, ebből kb 1,5 éve együtt is lakunk Pesten, egy picike lakásban.

Mindketten 25 évesek vagyunk. Barátomnak van egy 30 éves nővére. És itt jönnek a bajok. Mint embert kedvelem a testvérét, aranyos lány, viszont volt már vita barátommal köztünk miatta, mert folyton lehúzta Őt. Szebben nem tudom megfogalmazni, bárhol voltunk mindig barátom fizette az ő részét is, kölcsönt kért, majd "elfelejtette" visszaadni. A munka nem nagyon erőssége, mindig csak valami részmunkás alkalmi melói vannak, otthon lakik. Úgy néz ki most lesz itt Pesten melója, de elég kieső kerületben és mivel ő vidéken lakik ugye szüleiknél, ezért neki bonyolult a feljárás ide plusz még kijutni a munkahelyére, napi több óra utazás, de felköltözni nem akar amúgy se, igazából akar egy kocsira spórolni, h azzal járjon fel vidékről és "csak" addig kéne Pesten lennie. Egy közös ismerősöm mesélte nekem, h ő ezt úgy tervezi kivitelezni, h lesz pár napot egy barátjánál meg egy másiknál és majd jön ide hozzánk is kb 1-2-3 hétre. És hiába indul 1 hétnek, ismerem már annyira h tudom abból nem 1 hét lesz. Hozzáteszem 40 nm2-es a lakás, van egy kicsit nagyobb nappali egy kihúzható kanapéval, meg egy picike háló leválasztva, amiben 1 ágy van, de egybenyílnak.. Szekrény több nincs, hely se lenne sehol a ruháinak és nem mellesleg kicsi ez a lakás 3 embernek. Arról nem is beszélve, h nem tudnám magam kényelmesen "otthon" érezni a lakásban, nem tudnék meztelen mászkálni (szokásom, de bartáomnak is), nem tudnék egy normálisat sz.arni már elnézést,mert kihallatszik, szexelni meg aztán esélyük sem lenne, egymástól pár lépésnyire lennénk, hallani lehetne mindent. És ugye úgyis az lenne belőle, h mindent mi fizetünk, 3 emberre vásároljunk, 3 emberre főzzünk, 3 emberre fizessünk rezsit. Egy pici fürdő van, reggel majd mindenki 1szerre akarna készülődni stb.

Barátom 1enlőre nem hozta szóba, mert sztem tesója még nem mondta neki a tervét, de tudom h barátom azt fogja úgyis mondani, h persze jöjjön... És ha én közlöm, h nem, akkor mi fogunk jól összeveszni, én leszek mindenki szemében a szar, mert mi az hogy...Szüleivel jóban vagyok, de ezután tuti én lennék a szemét. Párom meg amúgy is annyira védi tesóját és annyira ragaszkodik hozzá, h sztem kútba is ugrana érte akár, ami persze bizonyos szintig nem baj, de azért nekem ez már sok. Velem szemben a tesóját védi, ha én vminek hangot adok tesójával szemben, h nem tetszik, akkor is tesóját védi, h de nem is...Meg ők egy család, egyértelmű, h segítik egymást. DE azért könyörgöm, elköltöztünk pont azért, h nyugi legyen, erre most idejönne ki tudja mennyi időre a nyakunkra, mert neki most így kényelmes... Hát azért álljunk már meg.

Ti mit gondoltok erről? Mit reagálnátok a helyemben és párom helyében? Nem akarok megint a testvére miatt veszekedni..


2018. máj. 31. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Dobnám. Nem emiatt a jelenlegi helyzet miatt, hanem mert 25 éves korára sem sikerült megtanulnia mikor kell nemet mondani, úgyhogy ez már jobb nem lesz, higgy nekem, volt ilyen exem. 32 éves, még mindig egyedül van, pedig 6 éve szakítottunk... De konkrétan senki nem bír megmaradni mellette.


A te pasid is ilyen. Most még szereted, most még annyira nem idegesít fel ez a dolog, de eljön majd az is, amikor azt mondod, hogy ennél még az egyedüllét is jobb. Csupán csak idő kérdése. Ha jót akarsz magadnak, ennek elébe mész, és nem tervezel tovább egy halott alapokon nyugvó kapcsolatra.


27N

2018. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
4%
Nem irigyellek kérdező. :/ Egy barátnőm nagyon hasonló helyzetben van. Ha sehogyan sem lehet elkerülni, hogy odabútorozzon akkor írjatok házirendet. Ne hagyd, hogy lebeszéljenek erről, hogy a szeretet mindent megold, ragaszkodj hozzá. Jó előre fektessétek le a szabályokat. Nem akarok tippeket adni, hogy hogyan osszátok be a pénzügyeket, hogy egy valaki intézi a bevásárlást és harmadoltok, vagy egyik héten egyik utána a másik, mert a finomhangolást azt nektek kell kitalálni. A lényeg az, hogy írjatok egy vacak kis word docot, amit feltesztek egy közös facebook beszélgetésbe vagy nem tom. Ez talán megvéd téged valamennyire, mert ha csak szóban megállapodtok az nem sokat ér.
2018. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Azért írtam ezt a házirendet, mert tudom, hogy nem egyszerű szakítani és ezt most még úgysem léped meg, csak ha tarthatatlanná válik a helyzet. A többieknek igaza van, hogyha most még nem is, de mondjuk fél év múlva tényleg gondolkodj el azon, hogy ti ketten mikor lesztek egy család, gondolom nem akarsz örökre barátnő lenni. Nem véletlen, hogy még a Bibliában is azt írják, hogy a férfi elhagyja anyját és apját. Mindig is ez volt a szokás, hogy az ember a saját alapítású családjához jobban ragaszkodik, mint amibe beleszületett, ez az élet rendje.
2018. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ez a házirend, meg hogy facebook-ra kitenni. Nem.

Oldja meg a bejárást a munkába, ne telepedjen rá másokra.

2018. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te "csak" a barátnője vagy, és ők a családja, az nagyon arra mutat, hogy te csak az időd vesztegeted vele.

Akkor se vihetne oda senkit csak úgy, ha csak lakótársak vagytok. De így elég nyilvánvaló, hogy nem a leendő gyerekei anyját látja benned.

B verzió, hogy de. Viszont akkor se ti lesztek a fontosabbak, nem ti lesztek "a család".

2018. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Megmondanám neki, hogyha akar a tesója, jöjjön, de akkor a kapcsolatunknak ott vége, éljenek együtt nyugodtan.


Nehogy már, és az egy hétből lesz 3-4-5 hónap vagy évek is kaár.

2018. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

anyukám is apukám esetében is volt ilyen. apukám egy ideig nem szólt semmit ezekre, aztán egyszer anyám kiakadt, mondta apámnak hogy "te most erre nem mondasz semmit?". egyértelmű volt, hogy ha apukám továbbra se mellette áll ki, akkor annyi volt. úgyhogy apukám helyre tette a családját, és azóta nem tutyimutyiskodik. sajnos vannak ilyen emberek, akik a családnak nem tudnak nemet mondani.

én mindenképpen választás elé állítanám. megmondanám neki, hogy ha neki a család az első, az hogy nekem hogy jó, mit gondolok, az nem számít, akkor ennyi volt. Ilyen helyzetben szerintem ultimátumot kell adni. nehogy az legyen, hogy még évekig megy ez, szépen lassan elhal a kapcsolat, te meg elvesztegetsz egy csomó időt, pénzt, nyugalmad se lesz...

2018. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!