Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez normális? Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális? Nem akar össze költözni, csak a szülői házban?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a párommal. Én 24 és ő 26 éves. Végzett az iskolával és most dolgozik. Én meg tanulok, meg 2 évig. Fel hoztam mostanában az osszekoltozes, eljegyzés témát párszor, de úgy érzem teljesen elzárkózik minden elköteleződéstől. Az eljegyzésről hallani sem akar. Az összeköltözést pedig csak akkor hajlandó, ha náluk a családjánál történik. Szeretem a családját, de nem akarok velük élni. Főleg úgy hogy nem egy rövid átmeneti ott lakás lenne, hanem hosszú távú. Fel hoztam az albérlet kérdését. Fedezni tudnám a költségek egy részét, hiszen suli mellett dolgozok is. Hallani sem akar róla, elvből nem akar albérletre kolteni. Jó a kapcsolatunk, sok mindenen keresztül mentünk, de az utóbbi időben ez, hogy úgy érzem, hogy nem úgyanúgy gondolkodunk ezekről a fontos dolgokról meg mérgezi a kapcsolatunkat. Mi a véleményetek? Hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani? Előre is köszönöm

2017. okt. 15. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más terveitek vannak a jövőre nézve. Olyan kérdésekben, ahol nincs kompromisszum.

Szerintem te is tudod a választ, csak félsz kimondani.

Még beleölhetsz ebbe pár évet, de minél előbb kilépsz, annál könnyebben találsz olyan párt, aki ugyanezt akarja.

2017. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű ember nem akarja 26 évesen a párját anyuciékhoz költöztetni. Szerintem ő egy nagy gyerek, akivel mindent lehet csak hosszú távra tervezni nem. Én azt mondanám, hogy sok szenvedéstől kímélnéd meg magad, ha már most véget vetnél ennek. Ha 26 éves koráig nem sikerült megérnie, akkor ezután sem fog.
2017. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is tudod, hogy na egyikőtök nem adja fel az elveit, ennek a kapcsolatnak lőttek. Ő nem akar anyuci-apuci nélkül önálló életet élni, te nem akarsz az anyóssal összebútorozni.

Érthető, hogy albira nem akar pénzt kiadni, viszont még inkább érthetőbb, hogy nem akarsz az anyjáékkal egy fedél alatt élni. Vagy kompromisszumra juttok vagy nincs miről beszélni.

2017. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Jó ez így rossz, de a te ötleted se jobb az albérlet nevű sarc fizetgetéséről havonta úgy, hogy neked alig van pénzed.


Az albérlet öngyilkosság a 21.században, techniailag a semmiért fizetsz 70-120 ezer körüli sarcot. Aztán ha rádun a főbérlő akkor "geddö fák áut on máj háusz" és mehettek vissza a szüleihez, mert saját lakásotok SOSEM lesz a mai fizetések és lakásárak árai miatt. Még 35 négyzetméteres garzon is csak vidéken, vagy pesti legrosszabb részén.


A lakásprobléma csak még rosszabb lesz a jövőben, elég kilátástalan a generációnk jövője e téren, kivéve ahol a felek fejenként beszenek 200 netto fizetést, de ilyen elég kevés van. Egy natúr fizetés + neked ilyen sulis pénz albérletre se lesz elég, és szenvedni fogtok.

2017. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"Ezért a férfi elhagyja apját, anyját, feleségéhez ragaszkodik és a kettő egy test lesz."


A biblia szerint a barátod nem férfi :D

2017. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
... vagyis nem úgy viselkedik.
2017. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

#6


Na ja, de a Bibliában még nem volt albérlet-sarc meg brutális ingatlanárak :D Sőt, karddal is elvehetted más házát, ha legyőzted és a szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül rabszolgákat szerezhettél.

2017. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elvből nem akar albérletre költeni? Mivan? Akkor hogy tervez együtt élni KETTESBEN bárkivel is?


Ja, hogy mind megy anyucihoz, és ott élnek még 4-5-6 évig, hogy mikor saját házba mehessenek, fél év után szakítsanak, mert rájönnek, hogy képzelenek együttélni.


Gratulálok az ilyen embereknek.


Nekem ALAP, hogy nem jegyzek el senkit, akivel nem éltem együtt minimum 1,5-2 évet - igen, albérletben, ha kell.


34ffi

2017. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hogy mi a megoldás?

ő: sose akar albiba menni, hanem gyerekszobájában élni örökre.

te: önállósodni akarsz.


vagy beköltözöl és leszel a második anyja,vagy elhagyod és keresel egy hasonló pasit (hidd el, találsz!)

2017. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8


Ahol jó esetben csak a fizetésetek felét veszi el a lakbér nevű sarc.

2017. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!