Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok fontos a közös érdeklő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok fontos a közös érdeklődési kör?

Figyelt kérdés

Nálam annyira nem, nekem elég az, hogy vonzónak találjam a lányt és jól érezzem magam vele, tudjam szeretni.

Az nem zavar, ha nem hasonlitunk sok mindenben, csak annyi, hogy fogadjuk el egymást és szeressük úgy ahogy vagyunk. Nem egyszer mondták, hogy naiv vagyok én csak másképp gondolom, mint ők.


2018. jún. 2. 17:23
1 2
 1/14 Lazy Lover ***** válasza:
igen az
2018. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Hosszú távon azért fontos lesz. Vagy hogy legalább tanúsítson érdeklődést azok iránt a dolgok iránt, amik téged érdekelnek. Pl. ha érdekelnek a műszaki dolgok, eléggé aláássa a kapcsolatot, ha semmi ilyesmit nem tudsz megosztani vele. Majd megismersz egy másik lányt, aki él-hal az autókért, motorokért, és vele fogsz ilyenekről beszélgetni... előbb-utóbb rés lesz a pajzson az ő teljes érdektelensége.
2018. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Akkor meg, mi itt a kérdés? Nem tök mindegy az neked, hogy kinek mi fontos a másiknál, ha neked ez nem annyira fontos.


Na, számomra meg valamilyen szinten igenis fontos. Hisz pl. én imádok a természetben lenni, sétálni. Ha a párom pont az ellenkezője, akkor nincs közös élmény.

Ha én szeretek moziba menni, de a párom otthon ülős típus, akkor megint nincs közös élmény, amit együtt át tudnánk élni.

2018. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valamennyire fontos.
2018. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem fontos, oké, akkor nem értem, miért a kérdés.


Nekem fontos, hogy legyen közös érdeklődési kör. Nem kell, hogy mindenben hasonló legyen az érdeklődésünk, de ha valami iránt mindketten érdeklődünk, ez is egy jó beszédtéma, és akár jó közös programlehetőség. Meg aztán az nem jó, ha mondjuk valami számomra fontos, de a másik hülyeségnek tartja.


Mondok példát is.

10 évig énekeltem kórusban, nekem az fontos része volt az életemnek, szerettem csinálni, jártunk fellépni is elég sok helyre. Egyszer főiskolára bevittem szórólapot egy következő koncertünkről. Az egyik évfolyamtársam kornyikálásnak nevezte és nevetett rajta. Ezzel el is ásta magát nálam. Később meg fel akart szedni, persze nem sikerült. Ha valaki kiröhögi a hobbijaimat, azzal én nem akarok kapcsolatot.

2018. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Pont,hogy az lenne a normális,hogy valami közös pont eleve legyen bennetek,ne csak az,hogy bejöjjetek egymásnak.


Én nem tudnék olyan csávóval összejönn9,akivel egy mondatot nem tudok váltani.

2018. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A mentalitás fontos és az értékrend.


Én pl szabadidőmben imádok írni, barkácsolni, kreatív tevékenységet csinálni. Nem akarnék egy szintén írót és nem vetnék meg egy rajzolni szerető fiút. De örülnék annak, ha nem valami kreativitást nem igénylő passzív tevékenység lenne a hobbija.


Sportolok, rendszeresen futok és edzek súlyokkal. Nem kellene egy szintén futó, kondis pasi, nem ezen múlik. De ne henyéljen itthon, legyen meg a sportemberes életfelfogása, el lehessen menni vele kirándulni, sportolni, ne haljon meg az első lépcsőfordulóban és legyen egy jobb fizikuma, állóképessége.


Ellenben nem nézek sorozatokat és filmeket, nem tudok erről beszélgetni, egyáltalán nem is érdekelnek és ha valakinek ez adja az életét, azzal nem tudok mit kezdeni, mert ennél nagyobb időpazarlást nem tudnék mondani. Ellenben szeretek játszani és ha nem is toljuk ugyanazt, örülnék, ha játszana velem, vagy megmutatná azt, amit ő szeret csinálni.


Ha aktív tevékenységet kedvelő, kreatív ember vagyok, ilyen párt akarok. Tökmindegy, hogy kocsikkal foglalkozik szabadidejében, fest vagy zenél és én egyiket sem csinálom, a mentalitásunkban van valami hasonló és vevő lennék rá, hogy belekukkantsak abba, amivel ő foglalkozik és meg tudom érteni, miért szereti azt, valamint valamennyire érdekel is (csak van, ami jobban, emiatt nem fér bele az időmbe minden).


Így vagyok a szakmával is. Nem kell, hogy ugyanazt csinálja, mint én, de az kell, hogy a munkához való hozzáállása olyan legyen, mint az enyém, vagy legalább hasonlóan igyekezzen, mint én.


Ha meg semmiben sem hasonlítunk, legalább legyen nyitott és hagyja, hogy belerángassam az általam favorizált témákba, tevékenységekbe, ahogy fordítva is tenném. A munkám az életem egyharmadát teszi ki, az alvás a másik egyharmadot, ő meg osztozik a hobbimmal és a barátaimmal a maradék időn. Értelemszerűen egyikről sem fogok lemondani, szóval jobban teszi, ha mindkettőt elfogadja és szereti, különben sosem leszünk együtt.

2018. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

NEKEM FONTOS.


A legelső párommal volt ilyen kapcsolatom, de lévén első kapcsolat, először észre sem vettem, hogy milyen rossz, csak "omg van pasim" meg a nagy rózsaszín köd.

Csak a vége felé kezdtem el rájönni, hogy mennyire borzalmas vele. Pl amikor közösen zenét hallgatnánk, de meg se várja, hogy vége legyen annak a számnak, amit én választottam, mert ő nem szereti ezt a stílust. Nem lehetett elmenni vele koncertre, mert ő utálja az élőzenét mert az nem stúdió minőségű. Vagy hogy CSAK akciófilmeket tudtunk együtt nézni, mert ő ezen kívül csak a krimit szerette (amit én nem annyira), de a drámát, fantasy-t, kosztümöset, thrillert, vígjátékot, történelmit utálta. Könyvekről sem lehetett vele beszélni, mert ő nem olvas semmit, nem szeret olvasni. Túrázni, közösen edzeni nem, mert lusta volt hozzá. Kvázi akciófilmet lehetett vele nézni meg a fociról beszélni. Borzalmasan unalmas és frusztráló lett egy idő után, hogy csak ülünk a 4 fal között, néha elmegyünk a haverjaival, de nem lehetett azt nézni, ami engem érdekelt volna, mert nem akciófilm/krimi, hiába meséltem a könyvről amit olvasok, az nem érdekli, stb.


SOHA TÖBBET.

2018. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem sokkal fontosabb a kultúrális értékrend mint a közös érdeklődés. Valaki írta azt, hogy kornyikálásnak hívta a hobbiját, itt a kulturális különbségekkel volt gond és nem azzal, hogy ő nem énekelt. Én biztos nem tennék ilyet, ha szeretem azt a lányt akkor még örülnék is annak, ha az éneklés boldoggá teszi. Viszont ne várja el, hogy hasonló tevékenységem legyen, mert hülyeség azt hinni, hogy attól jobb lesz a kapcsolat, ha én is azokat csinálom.


Mostanában mivel nem igazán járok el társaság hiányában egy hót egyszerű gondolkozású lány azt mondhatja, hogy passzív életem van. De kedves lányok ideje lenne egy kicsit logikusabban gondolkozni ilyenkor és nem arra gondolni, hogy mellettem csak a 4 falat bámuljátok, ha lenne párom többet mozdulnéki ki vele. Amúgy is szeretek természetben lenni és rámférne egy kis mozgás és szeretnék utazgatni vele, wellnesezni, kultúrális programokra eljárni stb.

Szívesen alkalmazkodnék az érdeklődési köréhez is, ha nem haladja meg a képességeimet mivel pl. énekelni nem tudok jól, de szívesen meghallgatom. Bár vannak olyan programok amiket nem szeretek, mint koncertek, fesztiválok, de nem kell egésznap együtt lógni.

Ezek az érveim a mellett, hogy nem kell ragaszkodni ahoz, hogy közös érdeklődési körünk legyen az a fontos, hogy elfogadjuk a másikat úgy ahogy van és ne generáljuk a konfliktusainkat.

2018. jún. 2. 22:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, a közös érdeklődés nem csak azt jelentheti, hogy ugyanazt csinálod, hanem azt is jelenti, hogy mondjuk nem csinálod, de egyébként szívesen részt veszel olyan eseményeken, és nem neveted ki, nem nyavalygod végig, hogy minek kell ott lenni, nem lépsz le fél óra múlva, hogy téged az nem érdekel. Állhat a párod a színpadon, miközben te az első sorban csápolsz... Hogy a zenei példánál maradjunk.


De ha nincs a két fél között egyezés, akkor sem beszélgetni nem lesz miről, sem közös programlehetőség nem lesz, mert mindenki mást akar csinálni, és mással fogtok beszélgetni a hobbijaitokról, kettőtöknek meg marad az, hogy milyen volt a napod, hogy telt a munka, mit együnk... Ez így unalmas.

2018. jún. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!