Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mi az elvi különbség az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mi az elvi különbség az ismerkedés, kapcsolat és a házasság kezdeményezése között, ha egyenjogúság van?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Ennél a kérdésnél a többség azt válaszolta, hogy ez férfi szerep és kb. kiheréli a nő, ha ő kéri meg a kezét. De miért? Ha a kezdeményezésnél az egyenjogúságra hivatkoznak sokan, akkor a házasságnál ezt miért felejtik el sokan és hivatkoznak megint a nemi szerepekre?


2018. jún. 16. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenjogúság azt jelent, hogy a törvény előtt egyenlőek.


A szokás, illem az más tészta. Tiltva nincs, hogy a nő kérje meg a férfi kezét, csak nem ez a hagyomány.

2018. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az is hagyomány, hogy a férfiak kezdeményeznek. Akkor abban az esetben miért hivatkoznak az egyenjogúságra?
2018. jún. 16. 09:22
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A nőnek joga van kezdeményezni. De mivel egy átlagosnál is rengetegen kezdeményeznek (neten, buliban), miért tenné?
2018. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A nőnek joga van kezdeményezni minden területen, de itt él egy ilyen kettős mérce, hogy a nő igenis kezdeményezzen a férfiaknál kapcsolatot, de leégeti magát és ciki ha házasságot kezdeményez, azaz megkéri a másikat. Ez azért van, mert a férfiak is csak a kényelmes részét szeretnék az egyenlőségesdinek, azaz kezdeményezzen náluk minél több csaj, levéve róluk ezt a terhet, de szigorúan csak akkor lesz esküvő ha ők akarják, ebbe a nő nem szólhat bele, csak várjon és reménykedjen évekig, az ő kezükben az irányítás és a komfort zónájukból nem lépnek ki, ha nem akarnak.


Valójában szerintem a nő minden terülten leégeti magát a férfiak egy részénél, ha kezdeményez, vagy ha túl gyorsan, lazán mond igent dolgokra.

Más részüknél talán nem, de ennek lélektani határa az ismerkedés. A férfiak nagy része nem örülne egy váratlan eljegyzési gyűrűnek.


De vicces, hogy amikor leírom ezen az oldalon, hogy sosem kezdeményezek férfiaknál, mert nem kell olyan férfi aki nem AKAR engem annyira hogy odajöjjön, akkor lepontoznak nullára. Egy ilyen esküvős kérdésnél leírtam, hogy szépen megvártam, míg a párom elérkezettnek látta az időt, hogy megkérjen, sosem nyaggattam, ő ötlete volt, és ezt meg felpontozták százra. Kettős mérce? Ezt meg le fogják pontozni :-)

2018. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyenjogúság: ez nekem azt jelenti, hogy ketten együtt szépen megbeszélik, hogy akarnak-e mindketten esküvőt, mikor, és milyet. Közösen. Elfogadva a másik esetleges elutasítását is, hogy ő egyikre se vágyik.

Innentől csak formaság az eljegyzés, ahol a hagyományok szerint a férfi kéri meg a nő kezét, ő lesz a vőlegény, ő lesz a férj is. Egyenjogúság ide vagy oda.

A házasságot egyébként is a klasszikus férfi-női szerepek pártolói tartják fontosnak.


Ahogy látom, általában akkor kéri meg a nő férfi kezét, ha tudja, hogy (még) nem akar házasodni, de ki akarja erőszakolni. Aztán a fehér ruha helyett beéri egy nadrágkösztümmel, az egyenjogúság nevében? 🤔

2018. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Az elvi különbség oka az, hogy hiába nyomja mindenki orrba-szájba az egyenjogúságot, a hétköznapokban tényleg csak jogszabályi szinten valósult meg. A valóságban rengeteg nő fél perc alatt elbújik valami számára kedvező szokás mögé, amikor egyenjogúságról beszél.
2018. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én (nő) kértem meg a párom kezét, örült neki. Gyeden is 1-1 évet voltunk itthon a kislányunkkal. Nálunk működik az egyenlőség.
2018. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

Ha egy hagyomány a nőknek nem kedvez, akkor töröljük el, mert idejétmúlt, meghaladott stb. Ha a nőknek kedvező, akkor milyen szép hagyomány, ragaszkodjunk hozzá stb.

Logika ;)

2018. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: Yes, ez így megy. Pár óra és 50% alatt lesz a válaszod, mindenféle cáfolat nélkül.
2018. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 Mégis hol kedvez a nőknek, hogy évekig várnak mondjuk, míg a párjuk egyáltalán elgondolkozik a házasságon, majd eldönti, hogy megkéri-e a kezét? Ez pont, hogy a nőknek hátrányos, ha mondjuk félig-meddig jogilag biztonságban szeretnének gyereket szülni. Pont erről van szó, hogy ez a hagyomány még él, hogy a férfi majd eldönti, hogy lesz-e a kapcsolatból házasság, a nő meg várjon türelemmel. Ezzel szemben pedig vannak férfiak, akik szinte követelik, hogy ne nekik kelljen kezdeményezni, ami megint inkább nekik kedvez.


Szóval, milyen logikáról beszélünk...?

2018. jún. 16. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!