Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Vannak feminista férfiak?

Vannak feminista férfiak?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel, nagyon jól indul a kapcsolatunk és ahogy beszélgettünk mindenféléről az tűnt fel, hogy mennyire tiszteli és csodálja az okos nőket és érdeklik a nők egyenlő bánásmódért, elismerésért való küzdelme a társadalomban.

Bemutatott az anyjának, aki egyedül nevelte fel őt és a húgát úgy, hogy egy fizetésből éltek és ugyanazért a munkáért, amit az anyja végzett többet kerestek a vele dolgozó férfiak.

A húga középiskolás és rendkívül jó matekból, fizikából és informatikából, mérnöki fősulira akar jelentkezni és mindenki meglepődik ezen, mert lány.

Elítéli még pl. a nők elleni, szexista vicceket is. Ilyennel még nem találkoztam azelőtt, Tibi atyás poénokon minden férfi nevetett akit ismerek, senki férfi nem gondolta róluk, hogy azért egyik másik már túlzás.

Még a He for She mozgalmat is lájkolta.



2015. ápr. 23. 07:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Én igen! Hiszek az egyenjogúságban.

39F

2015. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
En nem vagyok total feminista de szinte majdnem egyenjogusag van a noknek az en szemembe.
2015. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Attól még, hogy egyenlőségért küzd még nem lesz feminista, ugyanis a mai értelemben vett feminizmus egy privilégiumokért küzdő, vagyis inkább síró mozgalom, nem akar egyenlőséget, csak egy halom férfigyűlölő szingli nő, akit jól helyben hagyott anno egy férfi és most így akarnak elégtételt venni a saját sérelmeikért. A szóban forgó férfi tehát nem feminista, csupán vannak nők, akiket tisztel, de ettől nem lesz feminista. Olyanok meg, hogy "nők elleni, szexista viccek" nem léteznek, mert a vicc lényege nem az uszítás, hanem pusztán a nevetés, az olyanok, akik magukra veszik ezeket és hisztiznek miattuk azok nem jobbak a Charlie Hebdo elleni merénylet elkövetőinél, akik nincsenek tisztában a humorérzék specifikusságával és csak a saját értékrendjüket figyelembe véve ítélkeznek.


A feminizmus egy lejárt lemez, ugyanis a nők az életben szinte már minden értelemben egyenlőek a férfiakkal, ahol meg hátrányban vannak az pedig biológiai eredetű, szóval ha panaszt akarsz tenni, akkor a természethez címezd a leveledet. Ennyit az intelligenciáról....

2015. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem felel meg a tényeknek. A feminizmus a nők egyenjogúságáért, és nem privilégiumokért küzdő mozgalom. Egy szőke nős vicc azért nem tréfás igazán, mert egy adott halmaz (szőke nő) kárára nevet a hallgató. Nem vele, hanem rajta. A francia vicclap elleni támadás meg azért nem jó hasonlat, mert ott erőszakkal léptek fel terroristák, míg a feminizmusnak nincsenek militáns tagjai. Ráadásul a Chebdo egy csoport szélsőséges tagjaiból űzött gúnyt, míg a nős viccek mindenkire vonatkoznak.
2015. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értelmezünk pontosan feminizmus alatt (ez nem egy szigorúan meghatározott, zárt fogalom).


Szerintem a normális férfiak mindegyike úgy gondolkozik, ahogy a fent leírt pasi. Én is hiszek a nők egyenjogúságában, hiszek abban, hogy nincs különbség a képességek terén, az eddigi párjaim mindegyikére elmondható volt, hogy legalább olyan, néha jobb/nehezebb munkát végeztek mint én, hiszem, hogy ezért annyi bér jár nekik, amennyit a férfi kollégáik keresnek a cégnél adott pozícióban. Elutasítom a nő helye a konyhában, és a nő dolga a gyerekszülés féle "konzervatív" marhaságokat, stb...


Viszont nem hiszek a harcos feminizmusban (ahogy általában semmilyen hasonló mozgalomban), és azt gondolom, hogy a pozitív diszkriminációval is vigyázni kell, mert borzasztó kétélű fegyver, ha egyszer valaki meglendíti, ott nehezen áll meg a jogos követeléseknél.


Akkor most feminista vagyok, vagy sem? :)

2015. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, szaal passzív feminista vagy, ha van ilyen kategória. Egyébként én is ugyanígy gondolkodom. De azért az mégiscsak ciki, h ilyen alacsony a nők aránya a parlamentben, meg a döntéshozatali helyzetekben. És helyesnek tartom a távoltartás intézményét, azaz menjen a qvaanyjába, aki rendszeresen veri az asszonyt.
2015. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak. Szerencsére a barátom is úgy gondolja, hogy egyenlőek vagyunk és nem él abban a tévképzetben, hogy nekem csak a konyhában a helyem és a munka mellett még az összes házimunkát is nekem kell végezni, míg ő nézi a meccset, hanem fele-fele osztunk el minden munkát. Csak ilyen párt tudnék elképzelni, szerencsés vagyok a szerelmemmel.
2015. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
BM, a qvaanyja is nőellenes szó :-) Akkor legyen a francba.
2015. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

6-os: a parlament egy nagyon jó felvetés egyébként. Fel nem foghatom, hogy nők hogyan képesek tömegével szavazni olyan párt(okra), ahol gyakorlatilag 0db nő van a vezetőségben, vagy az ismertebb arcok között, vagy ha mégis, akkor jól láthatóan csak egy "díszpéldány", hogy ne mondják, hogy nincs.

Egyszerűen nem elvárható innentől szerintem, hogy képviseljék őket, ha nincsenek a vezetésben erős nők, akkor nem lehet meglepődni, ha a párt erős emberei elkezdenek "a nők bugyijában turkálni", jön a hány gyereket kell szülni nóta, jön a nő dolga a szülés és a család... Szoktam is kérdezni baráti sörözéseknél az erre érzékeny, és politikailag is aktív lányokat, hogy akkor amikor az X-et húzzák miért nem fontos, hogy tényleg erős nők legyenek az általuk választott pártban is?


De ezek már nem ennek a topicnak a témái :) (5-ös voltam)

2015. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

4#

Meséld már el, milyen egyenjogúságért küzdenek a feministák itt nyugaton? Milyen értelemben egyenlőtlenebbek a férfiaknál? Azért, mert nem hajlandóak visszavenni őket 3 évnyi munkaszünet után? Egy férfit ugyan úgy nehezebben vennének vissza ilyen hosszú időnyi inaktivitás után, így működik a versenyszféra. Az nem egyenlőségért való küzdés, hogy pár csaj azért rinyál, hogy neki csak 320 pontot kelljen csak elérnie, hogy megugorja a bejutási küszöböt, míg egy férfinak ugyanott 350 kell. Vannak hagyományosan férfi és hagyományosan női többlettel bíró munkahelyek, a feministák az előbbieknél akarják azt kisarcolni, hogy ott egyenlőség legyen, de a nőtöbblettel rendelkező munkaszférákban érdekes módon egyetlen feminista se hallatja a hangját, hogy ott is legyenek férfi kvóták. Hasonlóképp vannak férfi és női princípiumok, a feministák pedig elirigyeltél a férfiakét és habzó szájjal követelik őket, mindezt úgy, hogy a saját princípiumaik teljes egészében megvannak, de ettől függetlenül akarják férfiakéit, ám a nőit nem akarják megadni a férfiaknak.


Annyira nem szeretek korán reggel inkompetens emberekkel vitatkozni, akiknek fingjuk sincs a társadalom jelen problémáiról és az azokkal foglalkozó kérdésekkel.

2015. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!