Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon ennyire nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen az oldalon ennyire nem tudják megérteni az ember egy társaslény fogalmát?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet felfogni azt, ha az embernek van párja mellette sokkal motiváltabb és boldogabb? Annak idején elég sokat edzettem egyedül majd miután sokat csalódtam a párkeresésben, elment a teljes motivációm az edzéstől és felszedtem jó pár kilót.

Egy pár együttérzéstől mentes tag mondja nekem, hogy kéne egy kicsit fogynom és mondom neki, hogy többször belekezdtem újra a mozgásba és mindig az lett az eredménye, hogy egy idő után abbahagytam mivel nem tudom folyamatosan motiválni magamat erre és hóbe hóba kocogok néha. Logikusan kikövetkeztettem azt, hogyha lenne párom akkor motiváltabb lennék ebbe. Azt felelik, hogy ez csak kifogás, ugyanolyan lusta maradnék, magamat kell motiválnom erre.

Miért kell játszani a Brian Tracyt vagy a Szabó Pétert azt a két pancser szélhámos alakot? Az a két barom se érti meg azt, hogy az ember társaslény és, ha valaki szereti őt, szeretve van akkor az ember sokkal boldogabb, minthogy egyedül rákényszerítse magát.

Most nem csak a sportolásra gondolok az ember általában akkor sikeres, hogyha van egy szeretteteljes párkapcsolata. Persze most biztos fognak olyan megmondó emberek válaszolni akik azzal büszkélkednek, hogy egyedül még jobban érzik magukat és még motiváltabbak. Hát egészségükre sok sikert továbbra is, de meg kéne végre érteni azt is, hogy nem minden ember egyforma és valakinek szüksége van partnerre ahoz, hogy szebb életet éljen! Ez nem szánalomra méltó, ez nem életképtelenség csak vannak olyan emberek, akik hasonlóak, mint én és nem ártana egy kicsit együttérezni a másikkal, nem okoskodni és eljátszani a trénert.

Nem rég találtam egy olyan kérdést ahol egy kicsit kövérebb pasinak bejönnek a vékonyabb nők és kiírt erről egy kérdést, hogy motiváltabb lenne a mozgásra, ha lenne párja és kb. mindenki elküldte a búsba őt. Miért olyan nagy baj az, ha valaki kicsit kövérebb, de vékonyabb nők jönnek be neki? Szive joga megválogatni, hogy kivel legyen együtt, nem minden vékony nőnél alapfeltétel a vékony izmost test. Nem abból a sztereotípiából kéne kiindulni, hogy még jobban elhanyagolná magát, mert mostanában divatos ez a felfogás. Én szeretek sokat kirándulni a természetben csak egyedül azt se élvezem annyira, ezért is keresek partnert magamnak.


2018. júl. 18. 07:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

A sportos resz utan rajottem,hogy hulyeseg amit beszelsz, el se olvastam vegig.

Kifogasokat keresel, es inkabb nem teszel magadert semmit. Ez a nagy helyzet.

2018. júl. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek a sikertelenségüket, elviselhetetlenségüket értékként próbálják felfogni, mert úgy kevésbé fáj nekik. És ezt a pszichopataképzők, mint a blájentréci meg a kamugép jóllakott óvodás petike ideológiával támasztják alá.
2018. júl. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem lehet felfogni azt, ha az embernek van párja mellette sokkal motiváltabb és boldogabb? Annak idején elég sokat edzettem egyedül majd miután sokat csalódtam a párkeresésben, elment a teljes motivációm az edzéstől és felszedtem jó pár kilót."


Drága, nem attól társas lény az ember, mert ha nincs társa, akkor nem motivált semmiben. Én társ nélkül is motivált vagyok az engem érdeklő dolgokban, érdekes. Akkor én most nem vagyok ember, vagy nem vagyok társas lény, vagy mi? Igen, egy megfelelő társ, egy jó párkapcsolat valóban meg tudja többszörözni a motivációt, sőt, a rózsaszín ködben az elején még egy rossz párkapcsolat is (amíg nem derül ki, hogy a felek nem illenek össze, és nem fog működni hosszú távon), de ha társ nélkül nincs semmihez motivációd, akkor te olyan terhet raksz egy másik emberre "az ember társas lény" címszó alatt, amit te sem bírnál hosszú távon fordított helyzetben.


Egy szóval sem mondom, hogy egyedül sikeresebb vagyok, mint egy párkapcsolatban (mondjuk egy rossz párkapcsolat pont lehúzna), de egyedül is elérem a céljaimat, nem csak párkapcsolatban, és ez a lényeg. Ha ez nem így lenne, akkor én most valamelyik aluljáróban koldulnék...

2018. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Na, képben vagyunk. Jönnek az "egyedül nem vagyok motiválva, fogadj el így, kövéren" lúzerek, akik még ilyenkor is azt szuszogják utolsó erejükkel, hogy "de a nőn ne legyen egy deka felesleg se!"

Annyira szánalmasak vagytok.

Utána meg lehet kiírni a "hamburgert zabálok, a koplaló csajom meg hisztis" kérdéseket...

2018. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 Arra van motivációm, hogy megálljak a saját lábamon és eltartsam magam, de ez alap dolog. A sport már teljesen más tészta, mivel a sok csalódástól ment el a kedvem és ezért nem nézek ki olyan jól, mint pár éve mikor folyamatosan csináltam. Ezért szeretnék olyan lányt aki együtt érez velem, elfogad ahogy vagyok és szívesen mozognék vele együtt egy jó kis séta a természetben nagyon is jól esne. Szoktam azt is egyedül csinálni, de azt ritkán és nem az igazi.
2018. júl. 18. 08:52
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Neked először a frusztrációidat kellene magadban megoldanod, nem az a baj, hogy önmagában társas lényként tekintesz magadra, hanem az a baj hogy önmagaddal harcokat, úgy pedig nehéz társas lényként boldogan élni.
2018. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#1 A semmitmondó ide hányásodra nem vagyok kíváncsi. Az a nagy helyzet!
2018. júl. 18. 08:54
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 Van frusztrációm és okkal, viszont egy jó beszélgetés felszokta ezeket oldani. Ha valaki csesztető hangnemben beszél hozzám, mint pl. szedd már össze magad az csak olaj a tűzre. Persze egyedül is dolgozom ezen, de úgy mégis jobb, ha valaki viszonozza a közeledésemet és szeret mellé.
2018. júl. 18. 09:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ember társas lény. Ami azt jelenti, hogy igényli a szociális interakciót másokkal. Ennek a mértéke viszont egyénenként változik. Valakinek jobban és van valakinek kevésbé van rá szüksége. Egy egyedülálló ember pedig egy egészet alkot. Önálló tudattal, gondolatokkal, célokkal és vágyakkal. De aki másoktól teszi függővé a tetteit és az életét, az társfüggő.
2018. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Te fogd fol hogy helyettes senki nem tesz keresztbe egy fuszalat se,senki nem fog ajnarozni...a vilag nem ilyen.

Ebredj fel az alomvilagodbol es a kifogasok helyett szedd ossze magad!

2018. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!