Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon ennyire nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen az oldalon ennyire nem tudják megérteni az ember egy társaslény fogalmát?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet felfogni azt, ha az embernek van párja mellette sokkal motiváltabb és boldogabb? Annak idején elég sokat edzettem egyedül majd miután sokat csalódtam a párkeresésben, elment a teljes motivációm az edzéstől és felszedtem jó pár kilót.

Egy pár együttérzéstől mentes tag mondja nekem, hogy kéne egy kicsit fogynom és mondom neki, hogy többször belekezdtem újra a mozgásba és mindig az lett az eredménye, hogy egy idő után abbahagytam mivel nem tudom folyamatosan motiválni magamat erre és hóbe hóba kocogok néha. Logikusan kikövetkeztettem azt, hogyha lenne párom akkor motiváltabb lennék ebbe. Azt felelik, hogy ez csak kifogás, ugyanolyan lusta maradnék, magamat kell motiválnom erre.

Miért kell játszani a Brian Tracyt vagy a Szabó Pétert azt a két pancser szélhámos alakot? Az a két barom se érti meg azt, hogy az ember társaslény és, ha valaki szereti őt, szeretve van akkor az ember sokkal boldogabb, minthogy egyedül rákényszerítse magát.

Most nem csak a sportolásra gondolok az ember általában akkor sikeres, hogyha van egy szeretteteljes párkapcsolata. Persze most biztos fognak olyan megmondó emberek válaszolni akik azzal büszkélkednek, hogy egyedül még jobban érzik magukat és még motiváltabbak. Hát egészségükre sok sikert továbbra is, de meg kéne végre érteni azt is, hogy nem minden ember egyforma és valakinek szüksége van partnerre ahoz, hogy szebb életet éljen! Ez nem szánalomra méltó, ez nem életképtelenség csak vannak olyan emberek, akik hasonlóak, mint én és nem ártana egy kicsit együttérezni a másikkal, nem okoskodni és eljátszani a trénert.

Nem rég találtam egy olyan kérdést ahol egy kicsit kövérebb pasinak bejönnek a vékonyabb nők és kiírt erről egy kérdést, hogy motiváltabb lenne a mozgásra, ha lenne párja és kb. mindenki elküldte a búsba őt. Miért olyan nagy baj az, ha valaki kicsit kövérebb, de vékonyabb nők jönnek be neki? Szive joga megválogatni, hogy kivel legyen együtt, nem minden vékony nőnél alapfeltétel a vékony izmost test. Nem abból a sztereotípiából kéne kiindulni, hogy még jobban elhanyagolná magát, mert mostanában divatos ez a felfogás. Én szeretek sokat kirándulni a természetben csak egyedül azt se élvezem annyira, ezért is keresek partnert magamnak.


2018. júl. 18. 07:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Társ nélkül és most társsal is motivált vagyok, voltam.
2018. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez mind szép és jó, de mégis mi ösztönözne mozgásra, ha van társad? Hiszen ő elfogad úgy ahogy vagy, akkor mégis minek tennél bármit is magadért? Ugyan úgy tunyulnál, mint most, csak mellé le is nyugodnál, mert van egy hülye aki bedőlt neked.
2018. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

De ez a fene nagy elfogadás miért csak egy irányba menjen? A nő fogadja el a hájas férfit, a férfinak meg szúrja a szemét 2 kg felesleg? Nevetségesek vagytok, mikor az elfogadással dobálóztok, mert ilyenkor mindig más fogadjon el titeket, nektek meg ne kelljen elfogadni a másikon nektek nem vonzó tulajdonságokat.


De elmesélem az én sportolási motivációmat. A párkapcsolatom előtt sokkal motiváltabb voltam ez ügyben, hogy megtetsszek valakinek. Most van párom, aki amúgy nem nagy sportember (én sem, de előtte azért mozogtam) és mellette bekényelmesedtem, fel is jött pár kiló. Bár neki még mindig ugyanúgy tetszem, már elkezdett zavarni és ismét teszek a normális alakért. Akkor is, ha ő nem jön velem, és különösebben nem is motivál. Magamért, mert magamnak akarok egészséges és jól kinéző lenni elsősorban.


N

2018. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kapcsolatban vagyok, és soha ilyen motiváltan és depressziós nem voltam még, pedig objektíven szemlélve is jó a kapcsolat. Szóval nem hiszem, hogy egy kapcsolat megold mindent.

Az meg főleg nem egészséges, hogy egy másik emberre támaszkodsz mindenben, és magadban el vagy veszve.

2018. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

>Miért nem lehet felfogni azt, ha az embernek van párja mellette sokkal motiváltabb és boldogabb?


Mert nem így van.

>JÓ< párkapcsolatban az ember valóban motiváltabb, boldogabb és kiegyensúlyozottabb lehet.

>ROSSZ< párkapcsolatban lenni viszont rosszabb lehet, mint egyedül. Fontos különbség.

És sajnos a legtöbb párkapcsolat egyáltalán nem jó, mert bizalmatlanságon, társadalmi elvárásokon, anyagi kényszeren és kisajátításon alapszik. Plusz az egyedüllét egy hatalmas szociális stigma, és az emberek többsége, mivel totálisan önismerethiányos, képtelen saját magával mit kezdeni, ezért párkapcsolatba menekül akkor is, ha az hitvány.


Azzal érvelni pedig, hogy az ember társas lény, elég gyenge. A társas lét egyrészt nem párkapcsolatot, hanem bármilyen közösségi életformát jelent, másrészt az ember az öntudata miatt képes felülírni az ösztöneit és azok ellenében vagy hiányában cselekedni.


Úgyhogy bizonyos esetekben az egyedüllét igenis korrekt életforma, és a párkapcsolat nem minden esetben jobb alternatíva.

A te személyes példád nem számít, mert az csak egy példa, nem lehet általános következtetéseket levonni belőle. Te párt akarsz, oké. De attól még másnak nem kell.

2018. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, pont te nem érted a "társas lény" fogalmát. A #15 Válaszoló szépen leírta neked, minden szavával egyetértek.

Sok sikert a párkeresésben!

2018. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!