Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is gondolkodtatok már ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is gondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani a híradásokban, mi vár az emberiségre a jövőben. Nem lesz elég élelem... túlnépesedés, ami már most is folyik, természeti katasztrófák. Néha elgondolkozok azon 24 évesen, hogy mennyire érdemes családot alapítani. A gyerekeinknek, unokáinknak vajon milyen életük lesz. Szenvedni fognak? Jó, ennyiből semmit sem lehetne csinálni, tudom, mindjárt ezt kapom meg tőletek, de azért egy kis aggodalommal tölt ez el engem. Ti szoktatok ilyeneken agyalni?

2018. okt. 9. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem érdemes, de az ember általában nem azért vállal gyereket, mert érdemes, hanem mert vágyik a családra.

Amúgy igaz, hogy a föld túlnépesedik, nálunk is csak azért nyomatják, hogy szüljél sok magyart, hogy legyen aki fizeti a nyugdíjat és ne szaporodjon minket senki túl. De olyan mindegy, nem? A világ sokkal kevesebb emberrel sokkal jobban működne.

2018. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

A túlnépesedés csak egy mítosz.

Nézd meg a túlnépesedés mítosza című dokumentum filmet.

Ezt csak egy önmagának jó életet akaró, az elit körét minél szűkebbre szabni kívánó réteg szajkózza, hazudja, hogy nekik több jusson a javakból, ha pl. te se, meg a Józsi se szül..


Ez kamu.

Tényleg nézd meg azt a videot, megtalálod a keresővel, nem hosszú, és ne félj!

2018. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Okés, belepillantok. :)
2018. okt. 9. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Én nem ezért nem fogok gyereket szülni, hanem azért, mert egyszerűen nincs bennem anyai ösztön, sose volt és most már harmincas fejjel nem is lesz. Van ilyen is, szerencsére nem kötelező dolog. A túlnépesedés amúgy a fejletlenebb, szegényebb országokra jellemző, Európában ez a veszély nem fenyeget, már most is egyre jobban öregedik el a társadalom. Egyébként 24 éves vagy, bőven ráérsz még a családalapításon gondolkodni. Ha előjön benned a családalapítási vágy, akkor ez úgysem lesz számodra elég ellenérv :)
2018. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oh, én még zöldfülünek érzem magamat a családalapításhoz, szeretnék majd a jövőben, de még nem állok készen rá,úgy érzem.
2018. okt. 9. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A túlnépesedés mítosz? Egyre kevesebb az erdő terület, Afrikában is egyre kisebb területre szorulnak a vadállatok. De nálunk is. Aztán lelődözzük a rókát, mert lopja a baromfit, a nyulat, mert dézsmálja a termést, az őzeket, mert a természetes ragadozóik (farkasok) híján elszaporodtak stb. Gyakorlatilag kiirtjuk a világot. Sokkal több erdő és zöld terület kellene, hogy egészséges, élhető életet éljünk itt a földön. Ez a bolygó feleennyi lakossággal is vidáman élhető volna, feleennyi szennyezéssel, hulladékkal,öléssel. Nem lenne ennyi munkanélküliség sem, gyártásnál a minőség előtérbe kerülne,nem a mennyiség. Más világot élhetnénk fele ennyien.
2018. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Láttad azt, hogy mennyi erdő terület van? Te tudod? Vagy csak elhiszed?
2018. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Táplálék.. Én termelek. Mert akarok. Senki nem tiltja meg ezt a többi ember számára sem, ellenben olyan életstílust népszerűsít a média, hogy a miatt, (no meg a modernkori rabszolgatartás miatt, mert 12 órányi munkából lehet megélni) az emberek nem termelnek. Nem azért nem termelnek élelmiszert, mert túlnépesedés van.

Hanem, mert ez ma már nem divat. De lehetne..

Tudom, hogy ez távolabb van picit, mint a kérdés, de kicsit nézz a dolgok mögé. Nem kell mindent egyből elhinni, vizsgálgasd, gondolkodjál a dolgokon, aztán majd leszűröd a tanulságokat.


Európában és Amerikában biztosan nincs túlnépesedés. Rombolás, a föld kizsákmányolása valóban zajlik, de ez kulturálisan van irányítva. Az embereket mesterségesen terelik nagyvárosokban. Lehet más utat is járni, nem tilos. Vannak piti pénzért M.o-n is vidéken földterületek, stb. Lehet az önellátásnak valamilyen szintjén élni, ha az ember akar.Csak ez nem népszerű, mert a véleményformáló erőknek ez nem érdekük.

Például. De még ezer része van ennek a dolognak. A túlépesedés az esetleg Kína területén lehet, de tudod, hogy már ott is engednek két gyereket egy helyett, mert ott is lassult a túlnépesedés folyamata.


Közel-keleten biztosan nincs túlnépesedés, ürül ki az egész. Ausztráliában sem, ott is a Nyugati civilizáció mentén élnek az emberek. Magyarországtól egyre Nyugatabbra haladva a demográfiai adatok egyre rosszabbak. Egyre kevesebb az egy főre jutó vállalt gyermekszám.

Ez nem túlnépesedés.

2018. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tudós, csak úgy szoktam gondolkodni egy-egy mondaton, ilyen filozofikus alkat vagyok, és sosem szerettem a birka effektust.
2018. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha scifi szempontból nézem, honnan tudod, hogy nem a te gyereked lesz az, aki megtalálja a megoldást a természeti katasztrófákra? :) Vagy aki kolóniát alapít a Marson vagy akárhol. Ha nem vállalsz gyereket csak emiatt, hogy mi lesz az unokák korában, akkor lehet, hogy megfosztottad ettől a zsenitől a világot.


Én a saját kis mikrovilágomban gondolkodom, ha fel tudom nevelni, el tudom látni, akkor szeretnék gyereket, mindig is szerettem volna. A világ változásai ellen én nem tudok tenni, de együtt élhetek velük. Ha visszagondolsz, a mi szüleink idejében is aggódhattak, hogy a gépek átveszik az irányítást, és tényleg, de nekünk meg tök természetes az okostelefon, sőt, ma már az okosház is.

Ha Amerika adott részén élnél, akkor meg tök természetes lenne, hogy minden évben jön a hurrikán, tájfun, mert az óceán közelsége már csak ilyen.


Én azt gondolom, az ember szinte bármihez tud alkalmazkodni, ha van ideje. Lesz élete az unokáknak is. Más, mint nekünk, de ez természetes.

2018. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!