Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartjátok az eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontosnak tartjátok az eljegyzést és a házasságot, ha igen miért?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen, mert egy rakás előnnyel jár, ha mondjuk hitelt akarsz felvenni, vagy ha netán adoptálni akarsz egy gyereket, stb...

Amúgy meg felesleges baromságnak tartom.

2018. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Vannak örök pillanatok az életben. Az élete vége felé minden ember ugyanazokat az emlékeket, élményeket idézi fel. A nagy szerelmet, az eljegyzésükez, a házasságkötésüket és persze van még sok maradandó élmény....
2018. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem ez is hozzátartozik a kapcsolatunkhoz. Tudom, hogy csak egy papír, és nem ettől lesz jobb vagy rosszabb a kapcsolat. De mégsem tudom elképzelni enélkül.
2018. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Meg sosem voltam házas... pedig közel 40 vagyok. Lehettem volna, de nem akartam.

Alapból nem tartom fontosnak a papírt, enélkül is hűséges vagyok, de az igazság az, hogy az eskü részét nagyon komolyan is gondolom.

Akartam gyerekeket, és most vannak is, gyönyörűek, okosak. Velük kapcsolatban nem várhattam örökké, hogy majd az igazitól szülessenek meg.

Mondanom sem kell, már nem vagyok az apjukkal. (Mondjuk sok mindent leegyszerűsített volna jogilag, ha válunk, és nem szakítunk, mert nem kellene könyörögnöm a gyerektartásért...)

Csak az élmény, hogy menyasszony vagyok, meg etethetem a rokonságot, nem érdekel.

De annak az egynek, akit igaznak, és öröknek érzek, annak igent mondanék.

Egy tengerparton. Két tanúval.

Ha kimarad, hát kimarad, ettől még teljes az életem. Ezt csak a maga teljességében szeretném, kétségek nélkül. Vagy sehogy sem.

2018. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Közel 40 vagyok 15 év után döntöttünk a házasság mellett, két tanu + a gyermekünk. Én főztem egyszerű kaját, nem volt klasszikus menyasszonyi ruhám, csokrom sem.

Belső meggondolásból. A házasság döntés, elköteleződés, felelősségvállalás.

2018. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Én igen. Nem sok racionális okom van rá, én érzelmi alapon gondolom azt, hogy számomra fontos. Nekem nem csak egy papír, nekem ez egy jelkép is, hogy a párom igenis el mer mellettem köteleződni, fel mer vállalni, úgy gondolja, hogy én vagyok számára a "végső állomás", és nem csak úgy vagyok, amíg meg nem találja azt, akivel végül megállapodna. Nyilván enélkül is csodás párkapcsolatok lehetnek meg fantasztikus párok, akik nem csak átmeneti megoldásnak gondolják egymást, de ez nem az én stílusom.
2018. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

az eljegyzés egy nagy semmi, nulla jogi vonatkozással. csak egy ok a csinnadrattára.


a házasság egy jogi aktus. nekem fontos volt, hogy a gyermekünk - születése pillanatától kezdve - rendezett háttérrel rendelkezzen, és ne kelljen égőzni az apasági nyilatkozattal.

2018. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem. Miért?

Ha egy papírra mindez le lesz írva, meg megható dolgokat mondanak, ne adj isten még egy pap is hadovál valamit, mindezektől nem lesz sem jobb sem rosszabb a kapcsolat.

Tudom sok nő hercegnőset akar játszani szép ruhában, meg azt hiszik ha megvan a házasság akkor minden szép és jó lesz... Ha ha ha ezen csak röhögni tudok. Sajnos nem ettől lesz jó a kapcsolat, hanem attól ha már az elején jól választottak párt, és a későbbiekben is felelősen viselkednek, gondolkoznak.


Mindezektől eltekintve, ha megtalálnám a nagy Nőt, természetesen elvenném feleségül, ha neki ez lenne az álma. De ettől még nem fogom máshogy gondolni.

2018. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés értelmetlen, max. akkor van értelme, ha egyből meg is kéri a nő kezét a férfi. A házasságnak szerintem ezzel szemben van értelme, a lakodalom viszont csak egy felesleges rongyrázás.


Miért? Jogilag rengeteg út nyílik meg a két fél előtt; az elköteleződés viszont belülről fakad, ez a része annyit ér, amennyit a két fél beletesz.

2018. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!