Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartjátok az eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontosnak tartjátok az eljegyzést és a házasságot, ha igen miért?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
Én igen. Családot mindig akartam, viszont én csak úgy tudtam elképzelni, hogy gyereket szülök valakinek, ha előtte elköteleződik mellettem. Ha ezt nem akarja megtenni, akkor ne akarja azt se, hogy a gyerekei anyja legyek, csak annak szülök, akinek gyerek nélkül is eléggé kellek. Szerencsére ez nem volt gond abszolút, mert a férjem is úgy gondolta, hogy előbb házasság, aztán gyerek.
2018. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Igen. Számomra ez az élet rendje, és nekem is (és szerencsére a páromnak is) többet jelent, mint egy papír. Én úgy érzem, hogy azt, amit majd akkor esküként elmondunk a család, anyakönyvvezető, lelkész (és bár én nem vagyok hívő, de Isten) előtt, az lesz az igazi elköteleződés. Most még az a helyzet, hogy szeretjük egymást, ezért együtt vagyunk, onnantól emellett pedig egy döntés is lesz, hogy ha esetleg nem lesz ilyen lángoló szerelem, akkor is egymás mellett maradunk. Nem hiszek abban, hogy megtalálható olyan pár magunk mellé, akivel életünk végéig mindig szerelmesen élünk egymás mellett, és nem lesz egy (akár több évig tartó) mélypont sem. Abban viszont igen, hogy közös akarattal, és energiabefektetéssel alakítható sírig tartó, boldog közös úttá a kapcsolat. A házasság számomra annak a döntésnek a meghozatala, hogy a párom mellett leszek, és minden energiámat arra fordítom, hogy a kapcsolatunkat szépítsem, akkor is, ha nehéz (nem pl. a kiút keresésére, vagy az elhagyásán valógondolkozásra).

Persze tudom, ez csak kölcsönös gondolatok esetén működik, ezért gondolom meg jól, hogy kinek is mondok igent.

2018. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről igen, mert nekem fontos maga ez a spirituális része, hogy egy szép ceremónián nyilatkozunk arról, hogy együtt tervezzük eltölteni az életünket, és az eljegyzés is, az meg szentimentális okokból. De nem gondolom, hogy mindenkinek ez lenne az útja, és ez teljesen rendben is van így.
2018. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem igen.

Nem a papír, nem az esküvő miatt, hanem amiatt, hogy a párom teljes akarattal, mindennek ellenére velem akar lenni, és ezt hajlandó jogilag is felvállalni.

Olyan ez kb mint tiniknek hogy jarunk, de azért a kezedet nem fogom meg más előtt, csak felnőttben.

Ha egy olyan pont sincs az életében, amikor annyira komolyan gondolja, hogy jóban - rosszban, stb., hogy ezt hajlandó vállalni ország - világ - és az állam előtt, akkor komoly kétségeim vannak az elkotekezodest illetően.

2018. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ez furcsa, hogy így vélekedtek, mert van egy barátom, aki nem tartja fontosnak az eljegyzést meg a házasságot és már lassan 10 éve együtt van a barátnőjével. Nem tudja mással elképzelni magát. Egyik ismerősöm cinikus módon kérdezi tőle, hogy nem e viszket a barátnője ujja. Ő nem rég kérte meg a barátnője kezét, de közel se olyan mély a kapcsolatuk, mint a barátomé. Sok házasság válással végződik, tehát nem garancia arra, hogy örökre együtt maradnak.


Nem pártolom a házasságot, mert az többet jelent számomra, ha a társam egyben a legjobb barátom és így nem várunk el egymástól semmit, hanem szeretjük egymást a hibáinkkal együtt. Miért lenne több egy kapcsolat akkor, ha vennék neki egy gyűrűt és keresnem kéne a lehetőséget, hogy milyen módon kérjem meg a kezét? Nekem ez túl stresszes is lenne és remélem nem fogja ezt tőlem elvárni, mert az nem szeretet, ha elvár dolgokat tőlem. Az a szeretet, hogyha elfogadjuk a másikat úgy ahogy van.

2018. nov. 11. 10:57
 17/19 anonim ***** válasza:

"Az a szeretet, hogyha elfogadjuk a másikat úgy ahogy van."


De te sem fogadod el, ha neki meg ez fontos, mert az már veled szemben elvárás. Akkor hogy is van ez? :)

Amúgy én spec. nem tartom kevesebbnek, vagy "alacsonyabb rangúnak" azokat a párokat, akik nem házasodnak össze. Egyetértek azzal, hogy így is le lehet élni egy életet együtt, és házasság után is el lehet válni. Csak saját magamra vonatkozóan írtam, hogy nekem viszont fontos volt. De nem biztosítékként, vagy ilyesmi, hülye lennék azt gondolni, hogy ez biztosíték bármire. Ma már inkább csak ilyen gesztus értéke van szerintem, és hát igen, nekem elég jóleső gesztus, hogy úgy gondolja, velem akarja leélni az életét, és ezt hivatalosan is kimondta.

12-es voltam asszem

2018. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a lánynak fontos lenne, akkor megtenném, de engem kifejezetten nem vonz a dolog.


Én csak azt szeretném, ha találnék egy lányt, akit igazán tudok szeretni és viszont. Ha házasodni szeretne, akkor gyerünk, de ha nem, az sem lenne baj.

2019. febr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Számomra a házasság nagyon fontos! (Én biztos meg fogok nősülni) Akadnak emberek akik azt mondják, hogy az csak egy papír. Szerintem ez nem igaz.


Az én felfogásom szerint, egy párkapcsolat az egy próba idő, amikor mind két fél megismeri a másikat és értékelik magukban, hogy milyen ember a másik, meg van-e benne azok a tulajdonságok, amiket keresnek...

(Beleértve a 2 közötti vonzalmat, stb.)

Ha nem, akkor lehet tovább keresgélni.


És a házasság az egy olyan felemelő dolog/ érzés, amikor mind 2 félből sugárzik az öröm és a szeretet. Amikor átérzi az ember, hogy tényleg komolyan gondolja a kapcsolatot, komolyak az érzései felém, meghódítottam, valóban engem választott!!! 😇🤗


Szerintem mindenki átérzi, hogy Férje/felesége van és nem csak egy barát/barátnő, aki bármikor gondolhat egyet és lelép.

2019. aug. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!