Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanul a kapcsolatról az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanul a kapcsolatról az ember egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy vannak dolgok, amiket CSAK párkapcsolatban lehet megtanulni. Mire gondolnak ilyenkor az emberek?

2018. nov. 16. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Ezt én is szeretném tudni. Volt pár kapcsolatom, jelenleg régóta jó házasságban élek, de hogy bármelyik kapcsolatomból tanultam volna valamit? Nem tudok róla.
2018. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szomorú, tekintve hogy minden emberi kapcsolatodból tanulsz. Pl egy megszűnt kapcsolatban elgondolkodhatsz azon, hogy miért ment szét, mik voltak a kiváltó tényezők, miben voltál te a hibás, miben a másik stb. Ha valakit mindig megcsalnak vagy elnyomnak stb. érdemes megkérdezni magunktól, miért is ismétlődik ugyanaz a minta, mit tudnék változtatni (pl önbecsüléssel kapcsolatban stb)
2018. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Azt , hogy az együttélés semmivel sem másabb mint gyerek korodban a szüleiddel , tehát vannak bizonyos íratlan szabályok amiket érdemes be tartani, és mindig annyit várj el csak amennyit hozzá tudsz adni. A többit meg már más le írta.
2018. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 de ez ilyen alap dolog, ehhez nekem nem kellett kapcsolat, hogy erre rájöjjek.


#2 akármennyit gondolkodtam, elmélkedtem semmi olyan nem tanultam, amit ne tudtam volna azelött, hogy egy kapcsolatom is lett volna.

A megcsalás/elnyomással kapcsolatban érdekelne a válaszod. Mi az oka az ilyesminek s mit lehet tenni ellene? Honnan lehet tudni, hogy a szenvedő fél hibás-e vagy csak a másik fél?

2018. nov. 16. 15:50
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan mondják, hogy vannak dolgok, amiket CSAK párkapcsolatban lehet megtanulni."

Önismeret, hogyan reagálsz addig ismeretlen helyzetekben.

2018. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 hogy? Ezt nem értem. Visszagondolva, ugyan úgy ragáltam ahogyan tudtam hogy reagálni fogok s azután is ugyan úgy reagáltam. Semmi nem változott sem elötte sem közbe sem alatta.
2018. nov. 16. 16:20
 7/20 A kérdező kommentje:
Alatta=utánna*
2018. nov. 16. 16:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#6/7 azért nem változott , mert még ott tartasz , hogy a saját sérelmeidet helyezed előnybe és gőgödet nem pedig a hibáidat. Nincs csak olyan , hogy én voltam a hibás vagy csak a másik , olyan létezik miképp mind2-en elrontottunk valamit. Neked a dolgod az ön hibák feltérképezése. Gondolat ,megfontoltság nélkül hibázhatsz te 1000xer akkor is ugyan azt az utat fogod taposni. Legyen benned önkritika , mutass magad felé alázatot .
2018. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazkodást, önismeretet, kompromisszum kézséget, lojalitást, önzetlen elfogadást, "elvárások" félrerakását; hirtelen ennyi.
2018. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha te semmit nem tanultál a kapcsolataidban önmagadról akkor erre mégis mit lehet mondani?
2018. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!