Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanul a kapcsolatról az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanul a kapcsolatról az ember egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy vannak dolgok, amiket CSAK párkapcsolatban lehet megtanulni. Mire gondolnak ilyenkor az emberek?

2018. nov. 16. 13:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10 konkrétan 2 dolog érdekel.

1)Mik azok a dolgok, amiket csak kapcsolatban lehet megtanulni.

2) hiába vagyok nyílt arra, hogy tanuljak a hibáimból, kapcsolat terén nem jutok előre, ha tudtok ebben segíteni, azt megköszönném.

Nem tanultam semmit belőle? Meglehet, pedig szeretnék fejlődni, de nem tudom hogyan tegyem.


#9 kihangsúlyoznám nem kötekedni akarok. Írásban nagyon úgy fog átjönni, de nem makacskodni s kötekedni akarok, tényleg nyitott vagyok a fejlődésre.


Viszont:

Alkalmazkodni a körülményekhez, emberekhez tudtam kapcsolat nélkül is. Másrészt a kapcsolat nem fejlesztett semmit bennem ezen a téren. Nem tudom ki hogy van vele.


Nem értem az önismeret fogalma alatt mire gondoltok. Kapcsolat elött tisztában voltam hiányosságaimmal, erősségeimmel, ezt figyelembe véve hoztam minden döntést. A kapcsolat a már feltételezett viselkedést váltotta ki belőlem. Szóval ezzel nem lettem több utánna se.


Kész voltam s vagyok kompromisszumokra. Tudtam, hogy kulcs egy jól működő kapcsolatban, ezt sem kapcsolatból tudom.


A hűség mindig is kényes pont volt számomra, így azt nem csak elvártam, de nyújtottam is. Nem kellett kapcsolat, hogy tudjam miért kell hű legyek(mondjuk gyomrom se lenne hogy megcsaljak bárkit).


Önzetlen elfogadás: nem igazán tudom mit takar. Ha valaki mellett döntök, tudom, hogy milyen hiányosságokkal rendelkezik, így evidens hogy vele együtt a hibáit is elfogadom.


Mit takar az "elvárások"?


Nézd, én nem vagyok zseni, sőt, valószínüleg ostoba vagyok, hisz kapcsolatok terén nem tanultam szinte semmit. Viszont a kapcsolatokról szerzett tudásomat nem kapcsolatokból szereztem.

2018. nov. 16. 19:38
 12/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha mások kapcsolatainak megfigyeléséből szerzed az ismereteidet, azok felületes infók lesznek, ugyanis bármennyire képzeled, nem látsz bele mások kapcsolataiba mélységeiben. Akkor sem ha panaszkodnak neked, nem fognak mindent elmondani, és eleve torzított információkhoz jutsz.


A saját emberi kapcsolataidból tanulsz a legtöbbet, legyen az rokoni, baráti,szerelmi, ugyanis azokat tudod teljes valóságukban megtapasztalni. Ha te úgy érzed, hogy tényleg semmit nem tanultál a párkapcsolataidból magadról, a másikról, magáról a kapcsolatról, akkor egyáltalán nem vagy fejlődő képes, és ez valahol szomorú. Párkapcsolat nélkül lehet okoskodni, én is ilyen voltam fiatalon, mert 25 éves koromig nem volt kapcsolatom, de mindenki hozzám jött a problémáival én meg okos, "bölcs" tanácsokat tudtam adni mindenkinek kívülállóként....de benne lenni más.


Olyan ez, mint a gyerek nevelés, mindenki "ért" hozzá, mivel mindnyájan voltunk gyerekek, és mindenki "tudja" mit kéne tenni, aztán meglesz a saját gyerek, és bizony nem mindig úgy teszi. És akkor már csak nevet azon, milyen naiv volt anno.

2018. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az ember a nagyobb hibáit ismeri. Ez a tanulok a kapcsolatból meg nekem nem mond semmit. Mondjuk van egy kapcsolatom, ahol eléggé ragaszkodó vagyok, sokat akarok a másikkal lenni. Erre azt mondja, lelép, mert nem jut mellettem levegőhöz, nincs szabad tere mellettem. Ebből levonom a tanulságot és a következő kapcsolatban, nem keresem, hagyom hogy élje a saját életét, nem mutatom, hogy nagyon ragaszkodok, mindig vele akarok lenni. Ő meg pont azért lép le, mert úgy érzi hanyagolom, ejtek rá nagyivben. Nekem nem az előző kapcsolat kielemzése a lényeg. Sokkal inkább az aktuális partner igényeinek a megismerése.
2018. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#12 akkor mit tudok tenni?

#13 igen, ez is igaz, mindenkinek mások az igényei s más a felfogása. Ugyan az a tett más reakciót vált ki mindenkiből.

2018. nov. 17. 09:52
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
KALAP ÚR válasza több mint tökéletes. Mindazonáltal a kérdés kicsit félresiklott. Egy kapcsolatban nem a kapcsolatról kell tanulni, hanem a másik nemről. A másik nem, s azon belül az aktuális partner gondolkodásáról, lelkivilágáról. Emellett MAGADRÓL is tanulhatsz. Én készséggel elhiszem, hogy szerinted tisztában vagy a saját hibáiddal. A nagy lótuszt! Ez csak szerinted van így. De oké, vegyük úgy, hogy néhány hibádat ismered. ha ismered, mi a francért nem változtatsz rajtuk?
2018. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Értem, tehát magáról a másik félről szól, így már világosabb.


Mivel magyarázható, ha semmi komolyabb fejlődésen nem mentem keresztül?

2018. nov. 17. 20:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezik a lusta, buta, passzív gyerekek szülei is az iskolában. Van aki fejlődik van aki nem.
2018. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Akkor könyveljem el, hogy én nem fejlődöm és pont?


Ezzel nem oldok meg semmit, pedig szeretnék fejlődni.

2018. nov. 17. 22:43
 19/20 anonim ***** válasza:

tegnap 20:32

Nem, nem fogok és nem is akarok magamon változtatni. Minek?? Változok már nem én leszek. Itt is hányan irják, megbeszéltük, változott 2-3-4 hetet és vissza az egész, ugyan az marad mint előtte. Nekem olyan pár kellett, aki elfogad ahogy vagyok és én is őt. Semmi kedvem szerepet játszani és a másiktól sem várom el.

2018. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó: egyfelől igazad van, ha találsz olyat aki elfogad, az a legjobb. Ebben egyetértek. De akkor ezek szerint azt mondod, hogy az előző kapcsolataid azért mentek szét, mert neked van egy adott jellemvonásod és ezt a nők nem tudták tolerálni? Mert ha nem, akkor még mindig csak hárítasz.


Másfelől: van ami jellemvonás és van ami nem az. Van ami külső hatások miatt alakul úgy, ahogy. És azon lehet dolgozni.


Másfelől: az ésszerű kompromisszumok kötését csak kompromisszumok kötésével lehet megtanulni. Sokszor akkor tanulunk egy kapcsolatban, amikor valami nehézség, megpróbáltatás ér bennünket (gyerekvállalás, szülő halála, munka elvesztése, költözés stb)


Én például a toleranciám határát találtam meg a volt házasságomban. Annyira szerettem a férjemet, mindig azt mondtam, nincs az a probléma amit nem oldhatnánk meg. Dehogynem volt.... :-(

És mindig azt mondtam, a szex csak másodlagos egy kapcsolatban, ha igazán szeretitek egymást, az nem lényeg. Dehogynem az....

Most már össze sem jönnék olyannal akivel nem jó az ágyban. És nem érdekel, ha ezért felszínesnek mond bárki. Ugyanis az egész fiatalságom egy olyan kapcsolatban telt, ahol nem volt jó, de nem volt viszonyítási alapom, így elhittem, hogy én vagyok a frigid, velem van a baj.Most már tudom, hogy nem, és ehhez mérten választok párt- ha választok.

2018. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!