Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nő miért nem képes elfogad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért nem képes elfogadni az idő múlását, és pánikol be a 20-as évei vége felé?

Figyelt kérdés

Ez egyfajta előrehozott kapuzárási pánik lenne? Azért előrehozott, mert régebben a nők a 30-as a férfiak a 40-es éveik első felében élték át a kapuzárási pánikot, de most úgy látom, hogy a nők hamarabb. Ilyen 26-28 évesen már elkezdenek jajveszékelni, hogy "jajj, én már nem is vagyok fiatal?" "pár év múlva már nem is leszek jó a pasiknak?"

Ezek tipikus pánik reakció kérdések. A válasz erre az, hogy igen, el kell fogadni azt, hogy az idő múlását a nők jóval hamarabb veszik észre mint a férfiak. Mivel elég rövid, de annál intenzívebb azaz időszak amíg a nők igazán fiatalok. Akkor viszont, napi 100 pasi próbálkozik nálunk neten, ha elmennek egy szórakozóhelyre egy átbulizott este/éjszaka alatt 30-40 pasi közelíti meg, nekik meg nincs más dolguk mint válogatni.


2018. dec. 12. 19:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, miért nem tudom elfogadni, engem őszintén megijeszt az öregedés. Nem azért, mert akkor majd nem lesz kiből válogatni, férjnél vagyok, párkeresés szempontjából már vagy két éve kiestem a "piacról", pedig csak most leszek 26 pár hónap múlva. De igenis megijeszt, amikor belegondolok, hogy 20-tól 25-ig milyen hamar eltelt az idő, és gondolom ugyanilyen gyorsan leszek 30 majd 40 majd 50 majd halott is. Engem ez őszintén megijeszt. Persze, ott van a hiúság is, nyilván, most ugyan még nem szempont, de idővel majd szarkalábak meg ősz hajszálak meg menopauza utáni szexmentes élet, plusz néhány praktikus jellegű ijesztő apróság, ami a korral jár (ugyanannyi kajától valamiért jobban hízok, a másnap az már tényleg fáj, a baráti körömben mindenkinek gyereke van rajtam kívül), de amikor a korom el-nem fogadásáról van szó, akkor mindig elemi félelem fog el. Most volt tegnap, hogy iskolába vagy gimnáziumba indultam, ebből kiindulva holnapután már kb temethetem is magam. Ez ijesztő, sajnálom. És semmi köze a válogatáshoz pasik között (amúgy sem jártam soha szórakozóhelyre, szóval amúgy is mindegy lenne).
2018. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Annyira nincs sejtelmed se, hogy milyen nőnek lenni...

26 évesen nem kapuzárási pánikom volt, hanem kisbabám, 28 évesen meg nagy pocakom a másodikkal.

22 évesen ismertem meg a férjem. Azóta xarok rá magasról, hogy ki szeretne egyszer-kétszer megdugni. Már bőven lehetne kapuzárási pánikom, de nem érek rá. Nekem elég a tudat, hogy ha kicsit mosolygok a hentesre meg a zöldségesre, még mindig szebb árut kapok. Ez is szexpiaci érték. ;)

Nem mindenki tölti azzal az életét, hogy mindenbe beleül, ami kicsit is faxnak látszik. Sőt, a többség megállapodik 30 előtt, és 27 éves korban legaktívabb a szülési kedv. Márpedig szülni stabil kapcsolatban szokott a többség.

Ha te ezt látod magad körül, akkor rossz körökben mozogsz.

2018. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Vicces mert én 24 evesen érzem ezt a kapuzarasi pánikot. Úgy érzem elmegy mellettem az élet , hogy minden jorol lemaradok és csak sodródóm

Felek hogy nem tudom magam kiélni (fesztivál bulik) sajnos nem tudok senkivel elmenni. Minél idősebb leszek annál nehezebb lesz eljutnom valakivel ilyen helyekre mert már ők nem erre vágynak. Lassan egy éve nem jutottam el sehova bulizni és borzasztóan hiányzik. Rettegek hogy már soha többet nem jutok el mert nem lesz kivel. Később meg bánni fogom ezt .

N

2018. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Minden korban rettentő öregnek éreztem magamat, de szerintem ezzel mások is lehetnek így.
2018. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az öregedés rémiszt meg, hanem a halál. Meg az elmúlás, hogy tovább megy az élet nélkülem, és mennyi mindenről lemaradok. Nem látom, hogy lesz vége a világnak.


És őszintén, nem volt időm 30 évesen pánikolnom, mert fél évvel előtte halt meg anyukám, és pont azt éreztem, hogy 30 évesen még fiatal vagyok ahhoz, hogy "árva" legyek, mikor másoknak 50-60 évesen is élnek a szüleik.

2018. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

#1 vagyok

13 voltam, mikor édesanyàm meghalt.

Szerintetek mit éreztem a 33. szülinapom előtt, mikor anyum pont annyi volt halàlakor?Hàt elàrulom, nem sok jót.

Aztàn szerencsére felráztam magam, azt mondtam, felejtsd el a hülye gondolataidat, mert a Te életed nem fog itt véget érni.

Szóval köszönöm Kérdező, nincs kapuzàràsi pànikom, sőt még 40 felett is vàrnak rám szép és izgalmas dolgok.

2018. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

Én már 19-20 évesen gondolkodtam ezen, hogy milyen gyorsan telik az élet és nem leszek olyan sokáig fiatal. Már a ráncosodás megelőzéséről olvasgattam ennyi idősen.

Azért érzik ezt az emberek, mert nem használják ki úgy az életüket ahogy szeretnék/vagy ahogy a környezetük kihasználja. Ha mindent megéltem amit megakartam, miért utálnám a szülinapjaimat?


17-18 évesen rengeteget buliztam, viszont úgy 19-20 éves korom felé már képtelen voltam rá. Elmentem egy szórakozóhelyre és csak ültem és beszélgettem, alig ittam és haza akartam menni.


Ha nem éltem volna ezt meg, hogy minden szombat éjszakát végigtáncolok, iszok, drogozok, ismerkedek, még jobban utálnám, hogy telik az idő. (Bár elismerem, hogy sokmindenkinek nincs erre szüksége.)


Én is nagyon sokmindent nem éltem meg amit megszerettem volna, és igen az az ember vagyok aki utálja a születésnapjait.


Van Puzsérnak egy nagyon jó mondata: ,,A boldogság akadálya csak is a boldogság iránti olthatatlan vágy."


A 21. sz erről szól, hogy ÉLJ ÉLJ minnél többet akarj ÉLNI. Egyre nagyobb az egójuk az embereknek és az egó sokat akar. Erről senki nem tehet, akármerre nézünk, áldozatok vagyunk. Zenék, videoklipek, filmek, sorozatok, reklámok. A mai médiatermékek növelik bennünk a nárcizmust.


De pont ma gondolkodtam azon, hogy mégis melyek a legjobb pillanatok az életben? Amikor elfelejtkezünk önmagunkról.


Visszatérve a kérdésre, a férfiak is ugyanolyan ütemben csúnyulnak, amit nagyon jól észrevesz az akinek van hozzá szeme, csak a férfi karakter ezt jobban elbírja, mert egy férfinak nem kell annyira szépnek lennie.

Az a baj, hogy én olyan típus vagyok, akinek egy férfi akkor vonzó, ha szép (Ennek biztos van köze ahhoz, hogy vannak bi hajlamaim)

Szóval velem nem járnak jól a férfiak, mert ugyanúgy látom őket, ahogy a férfiak a nőket.

Egy átlagos férfi aki mondjuk pont az esetem 28-30 körül már nem olyan szép a szememben, mint mondjuk 22 évesen lett volna.

Bár van akinek jól áll az öregedés, vagy nem teszi annyira nem vonzóvá, mint más embereket.

Pl. Ha úgy öregszik valaki, hogy csak simán ráncos lesz, nem fonnyad az arca, meg lesz tokája, vagy esetleg hízik meg. Szóval ha a kollagén nem adja meg annyira magát, de ráncok azért vannak az nem olyan vészes.


Bocsánat a regényért


22l

2018. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az élés nem féktelen ivászatokat és hangos ricsajt jelent.
2018. dec. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

EGyébként a kapuzárási pánik, mint viselkedés, nem azt jelenti amit írsz kérdező, hogy "jaj, már nem vagyok fiatal" ezt mindenki érzi, pláne a kerek évfordulóknál. (30, 40, 50 stb) A kapuzárási pánik mint viselkedés tipikusan az, amikor az illető elkezd úgy viselkedni, mintha sokkal fiatalabb lenne (pl negyven felett tetkót csináltat, pasik kilövetik a fülüket, a nők úgy öltözni, mint a lányuk stb) és általában fiatalabb partnerre áhítoznak, aki visszaad nekik valamit az elveszett fiatalságukból.


Én bár harminc után megijedtem, de ez inkább arra vonatkozott, hogy eleve későn szültem (33) addig meg sem éreztem az idő múlását, és utána gyakran felmerült bennem, hogy a gyerekemért sokáig fittnek és egészségesnek kell maradnom.


Amúgy nettó baromságokat írsz, soha nem közelített meg 30-40 pasi sehol, sosem "válogattam", mert stabil kapcsolatban éltem le a fiatalságom nagy részét, de akkor sem jött oda senki ha a barátnőkkel buliztunk. Most válogatok elvált negyvenes nőként, szó szerint minden ujjamra jut pasi. Egy részük csak szexet akarna, más részük meg elkeseredett, egyedülálló pasi aki családra vágyik. Én meg jól érzem magam egyedül. Ennyit a kapuzárási pánikodról :-)

2018. dec. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"éjszakát végigtáncolok, iszok, drogozok,"


Valahol olyan szanalmas es primitiv, mikor valakinek ezt jelenti az elet.

2018. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!