Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen buktatói vannak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen buktatói vannak, ha közösen vesztek házat? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Lehet furin hangzik, de én már nem mai csirke vagyok és nen hiszek a tündérmesékben...

3 éve vagyunk együtt, albiban lakunk, van egy 1 éves kislanyunk.

Gondolkoztunk rajta hogy veszünk házat hitelre. Viszont nem a legjobb a kapcsolatunk. Nem vagyok biztos benne, hogy 25 év mulva is együtt leszünk. Ha mégis beleugrunk házvásárlásba, es esetleg szétmegyünk, akkor mi a teendő?

Hogyan oldanánk meg a hitelt?


2018. dec. 22. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
nem a legjobb a kapcsolatunk de szulok neki egy gyereket!
2018. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor még jó volt.

Köszi a "választ"

2018. dec. 22. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Vegyétek inkabb önerőből, úgy egyszerűbb.
2018. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha lenne annyi önerőnk mar reg lenne hazunk :)
2018. dec. 22. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Két értelmes ember között szerintem szakítás esetén sem okozhat ez problémát. Bár mondjuk a hitelt nem ajánlanám de lényegtelen.

Ami buktató lehet az leginkább az, hogy akkor kié is az a ház illetve a hitel. De ez igazából megbeszélés kérdése. Legyen egy tervetek arra az esetre, ha nem maradnátok együtt. Meg azért nem árt, ha van B terv lakhatásra, főleg gyerekkel. Próbáljátok meg elkerülni, hogy valamelyikőtök utcára kerüljön.

A mi kapcsolatunk ugyan teljesen rendben van, de mi is átbeszéltük a szakítás lehetőségét mielőtt megvettük a házat. Megegyeztünk, hogy ha van rá érdeklődő eladjuk, ha nincs akkor páromé a ház nekem meg kifizeti a "részem" előbb-utóbb. Nem aggódom emiatt, mert a kommunikáció szerintem mindig jól fog működni közöttünk.

Viszont én nektek inkább azt mondanám, hogy ha nem jó a kapcsolat ne vegyetek házat. Először próbáljátok meg rendbe hozni a kapcsolatot. Annyi ember cseszi el az életét ilyennel..

2018. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

En nem vennek hazat a helyedben, nem ugy hangzik, mintha nagy jovoje lenne a kapcsolatnak.

De ha mindenkeppen muszaj, akkor irjatok szerzodest rola, hogy valas eseten mi a teendo, ki hogy fizet, kie lesz a haz, hogy osztoztok, ha ugy dontotok, hogy eladjatok.

2018. dec. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképpen legyen hivatalos papíron nyoma, hogy az önerőbe ki mennyit fizetett.
2018. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
először is rendbe hoznám a kapcsolatomat
2018. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
2 csoro ember 1 xar kapcsolatban, milyen meglepo :D
2018. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rockarc ***** válasza:
48%

Eloszor is, ha rozoga a kapcsolat, akkor nem a lakhatast kell rendezni. Masodszor, ha megis lakasvasarlasra adjatok a fejeteket, akkor szamoljatok azzal, hogy kozosen szerzett vagyonnak minosul 5 ev egyutteles utan, tehat tokmindegy ki hogyan mennyivel szallt bele, ha kulon szerzodesben nem rogzitettetek.


Ha megis valasra kerul a sor, akkor meg tobb kerdes is felmerul. Elsonek a legtisztabb az, hogy valamelyik fel ki tudja fizetni a masikat, es tudja tovabb fizetni a teljes hitelt. Ez ritka.


Masodiknak az, hogyha nalad marad a gyerek (magyar torvenyek miatt szanszos), akkor meg tudja-e ugy szervezni a lakhatasat mashol, hogy fizeti a hitel felet? Ilyenkor kvazi hosszutavu befekteto lesz, ha felnott a gyerek es eladjatok a hazat, akkor megkapja a sajat reszet.


Harmadik eset, hogy elvaltok, es egyutt eltek tovabb. Tipikus peldaja, amikor meg a maradek szep emlek is bemocskolasra kerul, es a gyerek is igy no fel. Ezt a zsakutcat mindenkeppen el kene kerulni, tipikusan mindenki veszit rajta, a kesdobalos skillek meg mar a cirkuszban sem szamitanak keresettnek.


Negyedik eset, hogy eladjatok a hazat a valaskor, de abba meg nagyot lehet bukni, hitel miatt a bankok lenyuznak rolatok mindent, es ha csak egy kicsit billen az ingatlanpiac, akkor csak olcsobban, de lehet el sem tudjatok adni a hazat. 1 eves gyerekkel ilyen kockazatot szerintem egyikotok sem akar vallalni.


Aterzem a helyzeted, egyaltalan nem jo. Erzesem szerint elkapkodtatok a gyerek vallalast, szerintem mar ti is igy gondoljatok. Draga mulatsag, de az alberletnel jobb opcio most nincs szamotokra, ott kell kivarni, amig vege lesz a kapcsolatnak. Hazat venni szerintem mar massal vegyel. Igazad van, tundermesekben nem kell hinni.


42F

2018. dec. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!