Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok mennyire elfogadható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok mennyire elfogadható az, ha van jogsitok, autótok, de a párotoknak nincs?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem szeret vezetni és ideges vezetés közben. Esetleg semmi szükségét nem érzi lerakni vagy nem akarja elsiettetni stb.

Azért is kérdezem, mert igazságtalan kettős mércének tartom azt, hogy egy nőnél teljesen elfogadott, ha nem szeret vezetni, de egy férfinál már kevésbé az. Szerintem egy férfi nem lesz attól férfiasabb, ha tud vezetni és szereti azt.


2019. jan. 3. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos minden nő elvárja, hogy a férfi kocsival furikázza mindenhova, ezért alap a jogsi és az autó.
2019. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha nincs neki, nekem van. Viszont a hozzáállása zavarna, nem szeretem az ilyen félős, izgulós, "ráérazmég" pasikat. Elfogadható indok nálam az, ha nincs rá pénze/ideje/, környezettudatos, sportos (inkább biciklizik).
2019. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Engem egyáltalán nem zavar, ha még egyetemista. Ha már dolgozik, akkor viszont minél előbb legyen. A félősség pedig férfi esetében igenis gáz..hacsak nem valami korábbi trauma, mondjuk egy baleset okán alakult ki.
2019. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szánalmas már ez a sok kérdés ebben a témában.

Nem örülnék olyan férfinek, aki pl. el se tud menni a gyerekünkért az oviba (vidéken élünk), ráadásul a hobbinkhoz is elengedhetetlen az autó.

2019. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez lesz (bár egyelőre még nekem sincs), páromnak egészségügyi okokból nem is lehetne jogsija, még szemüveggel sem engednék. Engem nem zavar. Legalább nélküle is tudok majd bevásárlást intézni. :D


Mondjuk nálunk eleve nem jellemző a családban a kocsi, úgyhogy nekem nem volt alapelvárás soha. Mikor olyan pasim volt, aki tudott vezetni, az se jött soha értem sehova, mert jajj a benzin. :D Szóval szerintem tök mindegy.


Amúgy a sztereotípia a férfiak részéről is ugyanúgy megvan, ami úgy csúcsosodik ki, hogy mert a nők nem tudnak vezetni, minden női sofőr vacak, stb. Úgyhogy ez kétoldalú dolog, lássuk be.

2019. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem fontos hogy legyen jogsija meg valamilyen autója. Ez van.

De a seggem nem kell mimdig cipelni. Nekem is van autóm (gyerek, kutya miatt, meg munka miatt is). Szeretek vezetni.

Mellesleg buszsoför vagyok.

N26

2019. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs autó,azt megértem,nem mindenki tud összerakni fiatalon ennyi pénzt autóra. Nekem sem lesz még jó ideig,a családit használom. A jogsi már kérdésesebb. Ha eü. probléma miatt nem lehet jogsija vagy nincs rá pénze,baleset érte és retteg tőle,az természetesen érthető. De amikor valaki felnőtt férfiként nem akar beülni az autóba,és előre idegeskedik emiatt,akkor nem biztos,hogy olyan jól ki fogunk jönni. Én 18 évesen,teljesen egyedül, idegroncsként ültem be az autóba,és mentem vizsgázni 40 km-t,mert senki nem volt aki elvigyen,buszom pedig nem közlekedett. Emellett volt akkor egy olyan konkrét mozgásszervi problémám,hogy egy rossz mozdulat,és repülök az árokba.


Összefoglalva jogsi nem a legfontosabb,autó még kevésbé,számomra a hozzáállás lehet egy kicsit zavaró.

2019. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az nem gond, ha nincs, de ne zárkózzon el tőle, mert azért nagyban megkönnyíti az életet. Nem tartom túl erős érvnek, hogy azért nincs jogsija, mert nem szeret vezetni. (???) De ha tervben van, akkor teljesen Okés a dolog. És nem azért, mert én elvárom, hogy mindenhova kocsival vigyen, azt én is megtudom tenni, de később, ha hosszútávra tervezünk, akkor igen, nem árt, ha ő is el tud menni a gyerekért oviba, meg hasonlók. Szóval igenis fontos, és nem kicsit kényelmesebb is.
2019. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy 16-17 éves koromban mikor gimis voltam, volt olyan lehetőségem, hogy ingyen lerakjam a jogsit, mivel abban a kerületben éltem ahol az iskola is volt. Mikor ezt megtudtam nagyon boldog voltam, mivel annak idején vágytam arra, hogy legyen jogsim és majd vezessek. A vizsga előtt rengeteget tanultam, akkoriban az átlagom is jól leromlott, a töri kis érettségim is egyes lett, de úgy voltam vele, hogy szeretném lerakni a jogsit és ezért inkább kreszt tanultam ezerrel. Sajnos mindig is tanulási nehézségekben küszködtem, sose voltam valami jó tanuló, de mivel a kresz nagyon érdekelt ezért folyamatosan tanultam.


Eljött a vizsga nap és meghúztak. 15 hibapontom volt. Annyira elment a kedvem az egésztől, hogy nem mentem vissza, hagytam az egészet a francba. Plusz elsősegélyen is megbuktam, mert egy vérzés típust nem ismertem. A jogsi szerzés náciság. Az oké, hogy nekem akkor ingyenes volt, de most, ha újra kezdeném fizetős lenne és így is van esélyem arra, hogy meghúzzanak, tehát nem elég fizetni ezért, át is kell menned, ha 11 hibapontod van, akkor megszívtad. Ez náciság, erre nem lehet jobbat mondani! Egyáltalán a vezetéshez elengedhetetlen a jogsi? Kell ez az állandó rendmánia, ami inkább tönkre teszi az embert, mintsem biztonságban érzi magát?


Azon gondolkozom most éppen, hogyha egyszer megjön a kedvem vezetéshez lehet, hogy megveszem feketén, és egyik barátomat megkérném, hogy tanítson meg, mert egyáltalán nincs kedvem megint ahhoz a tortúrához.

Max csak akkor tenném le újra, ha lenne barátnőm, aki bíztatna ebben, együtt tanulnánk, szeretgetne mellé és nem csesztetne. Most éppen nincs is pénzem rá, hasznosabb dolgokra költöttem a pénzt, senki se tud támogatni a családból, akinek huszas évei korában van jogsija, kocsija őt biztos támogatták ebben.


Viszont azért írtam ki ezt a kérdést, mert idegesít némely nőnek a szexizmusa, hogy egy férfit nem akar taxiztatni. Ki a fene kéri meg őt erre? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a nők egésznap újra konyhában legyenek és ne legyen semmi véleményük. Tetszene ez? Hát nem hinném, nekem se tetszik az, hogy egyenrangúságot szeretnének, de maradjanak meg a kellemes klasszikus dolgok.

Ezt azért találom szexistának, mert férfiaktól nem lehet azt hallani, hogy nekem van jogsim kocsim és a nőnek is legyen. Nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha egy olyan nővel ismerkednék, aki szeret vezetni, de ne kényszerítse rám ezt és ne is várja el a másiktól vagy vallja be azt, hogy egy szexista disznó nő létére.

Azt látom, hogy egyre több nőnek van jogsija kocsija, engem egyáltalán nem érdekel, hogy van e neki, nem foglalkoztat, tisztelem azokat a nőket, akik egyenrangúak, de mellé semmi klasszikus dolgot nem várnak el a férfiaktól, mint kezdeményezés, első randin való fizetés és nagyobb karrier. Szerencsére most is olyan munkám van ahova nem kell jogsi, eddig egy munkahelyemen se kellett.


Az is egy náciság, hogy több munkahelyre kell jogsi. Miért nem vezetnek be olyan rendszert, hogy a munkahelyen tanítják meg az embert vezetni és ebbe támogatja őt még akkor is, ha nincs pénze rá? Mert azért elég nagy birkaság elfogadni a mostani embertelen állapotokat. Mondjuk én a bérmunka rendszert se tartom helyesnek, emberségesnek se, jobb világ lenne, ha senki se lenne munkára kényszerítve, de ebbe most nem mennék bele.

2019. jan. 3. 13:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Na ilyen pasi nem kéne akkor sem ha vezet. Ilyen, aki azt hiszi, hogy az egész világ ellene van, mindent személyes kicseszésnek vesz az élettől, mindenre van kifogása és saját magán kívül mindenkit okol mindenért.

Igen, lehet hogy az élet sokszor igazságtalan, és a dolgok érthetetlenek, logikátlanok, de neked nem kell ennek az árnyékában élned. Engem is elkapott az ideg néha, hogy mi a faxért nekünk kell menstruálnunk, félnünk a terhességtől, szülnünk, szoptatnunk, klimaxolnunk, és hogy ez milyen igazságtalan az élettől, és a pasiknak milyen jó dolguk van. De ettől nem változik semmi, csak a saját kedvem húztam le. Már nem teszem, és csak jótanács, hogy te se tedd.

2019. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!