Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai korban nem ciki egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai korban nem ciki egy nőtől az a kijelentés hallani, hogy egy férfi támaszt és biztonságot nyújtson? Miért kellenek ezek a szerepek?

Figyelt kérdés

Nem csak a férfi feladata az anyagi biztonságot nyújtani. Milyen támaszra gondol? Lelki támaszra? Én férfiként nem számíthatok tőle lelki támaszra, ha mondjuk magam alatt vagyok?

Társkeresőn szoktam ezeket a kiírásokat látni és nem szeretem az ilyen régimódi hozzáállást.

Nem olyan rég olvastam egy cikket, hogy a maszkulinitás erőltetése elég káros és emiatt sokkal több a férfi öngyilkolsság, mint női. Esetek 90%-ban a férfi lesz öngyilkos. Szerintem az egyenlőségre kéne törekedni a mai világban. Rühellem a nemi szerepeket, és nem is természetesek, hanem konstruáltak.


Itt a cikk:


[link]


2019. jan. 12. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Sok esetben nem tudnak mit írni, nincs saját gondolatok, így előrángatnak egy közhelyet.
2019. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%

Nekem már az gyanús, amikor ilyen elvárásokat fogalmaz meg valaki, pláne ha nem kérdésre válaszol, hanem úgy jön elő vele, hogy még nem tudjuk ő mit nyújt egy kapcsolatban.


Ilyenkor mit gondol? A másik elégedetten felugrik hogy megfelel az elvárásnak? Vagy ezzel inkább szűrni akar, csak azt ocsmány leírni, hogy nem akarok csórót, meg “életképtelent”.

Furák ezek az elvárások... előbb meg kell ismerni a másikat, lehet hogy a hátteret felülírja az, ha megszeretik egymást.

2019. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1 Na igen ezt én is látom. Sokkal jobban szeretem azt, ha van saját egyénisége, véleménye és kritikusan lép fel az ilyen tömeg sablonokkal szemben.
2019. jan. 12. 10:00
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Másképp értelmezem a támaszt és a biztonságot, mint te. Nekem mindkettő fontos. EGYMÁS támaszának lenni, kölcsönös dolog, kinek mondjam el a problémáimat, kire számítsak, ha nem arra, akit szeretek? A biztonságérzet nem elsősorban a pénzkereséssel kapcsolatos, inkább az érzelmi biztonság a lényeg. Tudni, hogy megbízható, elköteleződött felém, kitart mellettem. Szerintem, ezek nem csak férfiaktól elvárható tulajdonságok, hanem minden párkapcsolatban élő embertől.
2019. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

“Rühellem a nemi szerepeket, és nem is természetesek, hanem konstruáltak.”


De, ponthogy természetesek, ahogy az állatvilágban is megvannak a nemi szerepek. Az ősembereknél is megvolt, hogy a férfiak mennek vadászni, védik a családot, a nők pedig otthon vannak a gyerekekkel és bogyókat gyűjtenek. Ezek a szerepek még mindig megvannak az ösztöneinkben, ezért van az, hogy jobban vonzódunk egy sikeres, magabiztos férfihoz, mint egy semmirekellő, lusta lúzerhez.


Én ugyan támogatom az egyenlőséget, a nők is tanuljanak, dolgozzanak, legyenek önellátóak, de közben akkor is jobban fogok vonzódni egy olyan férfihoz, aki az eredeti férfias adottságokkal rendelkezik(képes ellátni a családot, ha már lesznek gyerekek és nekem otthon “kell” maradni velük, akkor se kelljen kuporgatni meg koplalni, legyen határozott, szorgalmas, céltudatos stb).

2019. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
#5: az a baj, hogy az állatvilágban nincs egyenlőség. Így nem lehet egyszerre igazodni is az állatvilághoz és el is utasítani azt.
2019. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
#6 Szerintem nem ilyen fekete-fehér a dolog. Hogy vagy csak ez, vagy csak az a felállás lehet jó. Van középút is. Nem kell teljesen felrúgni az eredeti szerepeket, de nem is kell elnyomásban tartani az egyik nemet. Ennyi.
2019. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Minden nő biztonságot vár el a társától. Van aki anyagi szempontból van aki érzelmi de minden nőnél megvan ez.


Én is azért vagyok a párommal. Bár az én barátom szegény, de kb mindig sokkal határozottabban, jobban, magabiztosabban reagál le dolgokat mint én. Megvéd. Ha problémám van ott van, nem dumál sokat csak segít, ha szomorú vagyok akkor is.


De ő olyan fajta. Viszont nálunk meg az a baj h ha neki van problémája azt férfiatlannak érzi közölni. Én érzem de nem tudok semmit hiába kérdezem. Pedig egy kapcsolatban a nőnek is támogatnia kell a férfit és ő elveszi ezt tőlem ami pedig szerepem szeeint az én dolgom.

Senki nem várja el tőletek h ott legyetek nekünk, aztán ti meg gebedjetek meg egyedül

2019. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

#7 az univerzumban semmi sincs ingyen. Ha valamiből több van, a másikból kevesebb...


[link]


Jöhet a szokásos lepontozás.

2019. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Én azt mondanám, hogy az embet szeretne támaszkodni a másikra - függetlenül attól, hogy melyik nemhez tartozik. Nálam ks inkább lelki biztonságot jelent ez, de a kölcsönösség hangsúlyos: ne játsszunk egymás érzelmeivel, legyünk őszinték a másikkal, a feszültséget ne egymáson verjük le, osszuk meg egymással a gondokat és segítsünk a másiknak vagy keressünk együtt megoldást. Számíthassunk a másikra, ne az legyen, hogy amikor vali baj van,a másik csak lapul vagy kibújik a felelősség alól. Ne hagyjon minket "eldőlni", vagy ha megtörtént, akkor segítsen felállni. Ugyanrzt pedig nőként megteszem/igyekszem megtenni a férfiért. Számomra ezt jelenti, hogy a férfi támaszt és biztonságit nyújt. Anyagi vonatkozása nemigen van számomra, mert azt szeretném, ha a jövőbeni élettársammal/férjemmel közösen osztanánk el ezeket a terheket. Nem várnám el pl, hogy egyedül vegyen házat, kocsit stb...
2019. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!