Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretem de megbántom. Miért?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem de megbántom. Miért? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyok együtt, szeretem és ő is engem. Mégis sokszor mondtam neki csúnyákat. Olyan is volt, hogy jogosan megharagudtam rá valamiért (ha valami bántót csinált, akaratán kívül) de olyan is volt, hogy szimplán féltettem, hogy például túl sokat dolgozik, ehhez hasonló dolgok és emiatt lehülyéztem, meg mondtam neki, hogy szemét meg ilyeneket.


Persze ez részben azért van mert már olyan szinten elegem van az egyetemből, hogy ha ő felhozza nekem az ő kötelességeit, munkáját, már rosszul vagyok. Mert nekem kb. semmi időm nincs (nem volt) pihenni, kipihenni az állandó gürizést és mikor ő is mondja az ő dolgait már az is taszító, ha látom magam körül a szintén güriző embereket. Ez nemcsak vele van így. Ugyanakkor sajnos ha kinyúlok se lesz időm pihenni, mert egyszerűen nem.

Neki meg nyilván rosszul esik, hogy csúnyán beszélek vele és megharagszik.


2019. febr. 3. 19:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Meg a barátom korántsem olyan kimerült meg fáradt, mint én, egy időben munkamániás volt, ezért neki semmi extra nincs abban, amit csinál. Én viszont már a munka-témától is kiborulok.

Viszont elkerülni nem tudom a témát, vagyis hogy nézne ki, elvégre a napja egy részét akkor is ez teszi ki és engem meg érdekel milyen napja volt, engem érdekel mi történik vele, ha van valami sikere vagy bánata, az is. De már így is nagyon elszúrtam, mert bunkó voltam vele.

2019. febr. 3. 19:33
 2/13 A kérdező kommentje:
Valakinek van erre valami tanácsa?
2019. febr. 3. 19:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor azért bántod a párodat, mert ő dolgozik és mégsem annyira fáradt, mint te?
2019. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem. Nem így gondoltam. A problémám, hogy folyamatosan stresszelek az egyetem miatt, gyakorlatilag mindig van min, mindig van valami idegesség, valami amin a jövőm múlik, valami, ami miatt minden erőm elmegy. Olyan szinten lett elegem, hogy már az is idegesít, ha valaki az egyetem-témát felhozza. Hozzátartozik, hogy a párom tanár, ezért tőle ugyanazt látom, mint amit én csinálok, csak a "másik szemszögből". Ennek ellenére idegesít az is, ha szóba jön...

De anyukámmal ugyanez megy, ha felhozza nekem az egyetem-témát, pedig csak jót akar, aggódik, akkor az is felhúz. Csak vele nem beszélek olyan csúnyán, mint a barátommal (nem örül neki, hogy állandóan ideges vagyok, de vele nem veszek kifejezetten össze)


Remélem most már érthető a lényeg.

2019. febr. 3. 21:54
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon elhúzódott a vizsgaidőszakom meg amúgy a vizsgák mellett volt más tennivalóm meg idegességem is, de azt nem akarom részletezni (egyetemmel kapcsolatos az is főleg). Nem tudtam eléggé kipihenni a vizsgákat és máris kezdődik az új félév. Ez így amúgy is nyomasztó, hiszen nem tudtam kipihenni magam, de mivel végzős vagyok (szakdolgozat, záróvizsga, lehet még egy nyelvvizsga vár rám) ezért annál inkább depizek mert érzem, hogy ki kell hoznom magamból a maximumot. Úgy viszont nehéz, hogy nem volt időm kipihenni magam.


Nem konkrétan a barátom ellen irányul szerintem a veszekedés de nem tehetek róla... szerintem ha nem lenne az a problémám, amit írtam, nem lenne ilyen gondom (bunkózás, veszekedés). A baj az, hogy pihenésre annyira nagyon nem lesz idő.

2019. febr. 3. 22:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Az állandó stressztől kellene megszabadulnom, de hogyan? Ez egy átmeneti állapot (ez a félév), nem akarom emiatt a páromat elveszíteni.
2019. febr. 3. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Ritka gusztustalanul viselkedsz, nincs az a stressz vagy fáradtság ami erre mentség lenne. Nincsen. Az égvilágon semmire sincs szükséged önuralmon kívül, nem hiszem el hogy felnőttként nem tanultad még meg hogy nem másokat kellene büntetned a saját defektusaidért, mint ez a túlzott stresszelés amit művelsz és amivel semmit nem érsz el azon kívül, hogy agyonhergeled magad. Mire jó ez mégis? Kinőtted az ovit, ideje lenne megtanulnod mikor kell befogni a pofád és megtanulnod lerendezni magadban a stesszt anélkül hogy máson vernéd le a frusztrációid. Ha egy szaros vizsgaidőszaktól egy ilyen utolsó emberi hulladék lesz belőled akkor mi lesz veled ha tényleg komoly stresszforrás ér az életben?! Remélem a párodnak megjön az esze és úgy kivág mint azt a bizonyos macslát, a magadfajtákat el kéne tiltani az emberi kapcsolatoktól.
2019. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

12:34-nek: szerinted ha nem jöttem volna rá, hogy hibáztam, akkor miért írtam volna ki a kérdést?

Nem lecseszést vártam, hanem tanácsot, hogy hogy javítsam ki!

Amúgy meg a párom is volt már velem bunkó mikor ő volt fáradt, igaz, hogy ritkábban.


De ismétlem: nem szidást kértem, hanem javaslatot, hogy ezen hogyan változtassak. És nem, nem fogom kidobni a páromat, ő sem engem!

2019. febr. 4. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

"De ismétlem: nem szidást kértem, hanem javaslatot, hogy ezen hogyan változtassak."

Azt már megkaptad. Uralkodj magadon amikor hisztiznél és fogd be ilyenkor a szád és ne cseszegesd, ennyi az egész. Ha elmúltál 5 éves akkor az önkontrollnak nem kéne problémát okoznia. Mondanám hogy foglalkozz önismerettel is mert annak a hiányában van nálad a kutya elásva, de ha az nem haladná meg az értelmi képességeidet akkor már rég megtetted volna.

2019. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kellene egyetlen kérdés alapján megítélned! Szerinted másokkal nem lehetek más? Meg szerinted a párommal nem lehetek más is? Szerinted nem szeretem?
2019. febr. 4. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!