Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vettem így észre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vettem így észre, vagy tényleg kevés az olyan kapcsolat, ami egy idő után nem alakul át egy undorító dominanciaharccá?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 00:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Pasi ego
2019. márc. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miféle pasi ego? Nőknél és férfiaknál ugyanúgy előfordul, hogy érzelmileg ledominálják a másikat, és az is, hogy "alárendeltté" válnak, ami miatt szenvednek, de nagyon.
2019. márc. 18. 01:05
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Így belegondolva tényleg sok ilyen van. Nem mondom azt, hogy majdnem mind ilyen, de tényleg bőven akad példa.


#1: Na, szép volt, hogy a kérdés kiírása után kb. 5 perccel már hoztad is saját magad példának! :D

2019. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert nem látsz bele a kapcsolatba. Annyit látsz mondjuk, hogy az "asszony" megmondja, hogy ne vegye meg azt a kacatot a párja. De azt mondjuk nem látod, hogy a férfi ilyen kérdésekben okkal kéri ki a párja véleményét, mondjuk mert tudja, hogy jobban bánik a pénzzel vagy logikusabban gondolkozik. Vagy látod, hogy a férfi meghoz több fontos döntést, de nem látod, hogy egyébként más helyzetekben a nő is eldönt csomó dolgot. Egy normális kapcsolatban az egyik fél mindig domináns, de témánként változik, hogy melyikőjük. Jó esetben ez ugye hozzáértés alapján történik.

Persze, van olyan kapcsolat ami folyamatos dominanciaharc. Most ezt teljesen objektíven, külső szemlélőként (nem volt soha ilyen kapcsolatom) én valóban a férfiak "hibájának" gondolom nagyon sok esetben. Kevés férfi van aki el tudja azt fogadni, hogy a párja sok dologhoz ezerszer jobban ért, vagy intelligensebb, vagy jobban megy neki valami stb. Hogyha egy normális önbecsülésű nőről beszélünk akkor ő bizony be fogja bizonyítani, hogy jobb, és nem fogja hagyni, hogy elnyomja vagy kevesebbnek nézze a párja. Bár kapcsolatom nem volt ilyen férfival, de randiztam párszor hasonlókkal. Én láttam a vörös zászlókat amikor minden eredményemet megpróbálták kicsinyíteni stb, de nem mindenki veszi ezt észre elsőre. Sok lányt látok aki egyébként intelligens, talpraesett volt mindig is, sok eredménnyel. De aztán jött egy pasi és valahogy elhitette vele, hogy ezek nem nagy dolgok és meg is állt rövid időn belül szegény csaj fejlődése. Természetesen biztos előfordul fordított nemekkel is. De én sajnos csak olyat látok, amikor a férfinek kisebbségi komplexusa lesz ha a párja bármiben is jobb nála.

2019. márc. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
#4: Akinek egy általad felvázolt kapcsolatban semmissé lehet tenni az önbecsülését, az mégis mitől annyira intelligens és talpraesett?
2019. márc. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Első perctől nem kezelik egymást egyenrangú félként, csak akkor még egyik felet sem zavarja.

Nagy korkülönbség, eltérő anyagi háttér, eltérő iskolázottság, stb. Idővel elbillen a mérleg egyre jobban. De kezdettől sem egyenrangúak.

2019. márc. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pupusz ***** válasza:
72%
Ha az egyik ember szereti a másikat, akkor nem ledominálni akarja, hanem boldoggá tenni. Ha a másik is szereti az egyiket, akkor nem él vissza ezzel és ő is igyekszik boldoggá tenni. Kiegészítik egymást, ketten együtt egy teljes egészek. Amely kapcsolatban nem ez van, ott nincs igazi szerelem, szeretet. Sokkal inkább Ego, önzés, uralkodási vágy, haszonlesés van. Lakótársi peres viszony.
2019. márc. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezért nincsenek női barátnőim, nem érdekel. Én szeretem ha a férfi a határozottabb, de nem dominál. Más élete meg nem érdekel. Nem vagyok ingyen pszichológus.
2019. márc. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
A kapcsolatok 70% igy mukodik, mindig van egy dominans fel. Ha egy okos no a dominans akkor a pasi eszre sem veszi, hogy iranyitjak es leuraljak. Sot, tok boldog es azt hiszi hogy o iranyit. A mi barati tarsasagunkban van erre pelda es mi nok azt nevetjuk, hogy meg a kivulallo ferfiak, a baratikorunkbol nem veszik eszre a vslosagot. Azt hiszik hogy micsoda tokos pasi az illeto, kozben egy babu.
2019. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű
2019. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!