Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelem és a barátság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem és a barátság szétválasztása okozza az elidegenült kapcsolatokat és a nemi egyenlőtlenségeket?

Figyelt kérdés

Sokat elmélkedek azon, hogy milyen lenne egy igazán jó kapcsolat és szerintem egy jó kapcsolat az olyan mikor a két fél nem csak párjának tekinti egymást, hanem a barátjának is. Számomra egy jó kapcsolat olyan, mint egy barátság testiséggel fűszerezve.


Azt vettem észre, hogy azok a kapcsolatok elidegenültek, boldogtalanok és elvárásokkal telik, ahol csak simán partnereknek tekintik egymást, semmi barátság nincs köztük, az olyan kapcsolatoknál jellemző a tradicionális szerepekhez való ragaszkodás. Az utóbbit azért írtam, mert a tradicionális szerepeket nem az egyén választja meg, hanem a társadalom írja elő azt, hogy mi a helyes férfi és női norma, ez minden csak nem szabadság, nem természetesség és nem igazi szerelem. Egy jó párkapcsolat eleve úgy indul jól, hogy nincsenek meg azok a játékszabályok, hogy a férfinek kötelesség kezdeményezni, hódítani, a nőnek prédának kell lenni. Ha két ember között van vonzalom, szerintem magától jön minden, csak nem szabadna az ilyen bugyuta szokásokat normálisnak tekinteni.


Egy barátomnak 10 éves boldog párkapcsolata van és tényleg megvan köztük az a barátság, ami miatt úgy szeretik egymást ahogy vannak és nem várnak el egymástól semmit, nem csesztetik egymást semmiért. Pl. a barátomnak semmi pénze nincs már régóta nem talál munkát, a barátnője keresi a pénzt és ráadásul még szüleinél él és mégis tök boldogok, mert úgy szeretik egymást ahogy vannak. Unokatestvéremnek egy tök elidegenült kapcsolata van, ahol nem barátai egymásnak, unokatesóm papucsként viselkedik, a csaj gyakran anyáskodik felette. Nem rég kérte meg a csaj kezét, csak mert ragaszkodott ehhez a rituáléhoz és már készülődőknek az esküvőre. A barátom, akinek már 10 éve van párja hülyeségnek tartja az eljegyzést és az esküvőt még is sokkal harmonikusabb kapcsolatban van, mint az unokatesóm.


Ti is észrevettétek azt, hogy semmenyire se kéne szétválasztani a párkapcsolatot a barátságtól, mert így nem lesz jó a kapcsolat? Nekem is volt egy ilyen kapcsolatom és nem kívánom vissza.


2019. márc. 27. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt férjem a barátom is volt egyben. Olyannyira, hogy a válás után is nagyon jó barátok maradtunk. Én vagyok neki is az egyetlen bizalmasa. De ettől még a párkapcsolatunk tönkre ment, ez nem mentett meg minket.
2019. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit már én is megfogalmaztam magamban. Úgy tűnik, szeretjük egymásban "a nőt" és "a férfit" látni elsősorban, nem pedig az embert.
2019. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy olyan kapcsolatnak hosszútávon semmi értelme, ahol a párom nem a legjobb barátom is egyben. Sose értettem azokat, akiknek ez nem fontos, de mások vagyunk, más igényekkel.
2019. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok a párok akik barátok is tovább együtt maradnak, mert a szerelem elszáll a barátság viszont megmarad. De attól, hogy barátok még tekinthetik egymást férfinak és nőnek, ami szintén fontos egy jó kapcsolatban.

Ez a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt az a legjobb ha a kettő együtt van jelen egy kapcsolatban, az ilyenből lesznek az igazán hosszú/tartós kapcsolatok.

Csak sajnos manapság a legtöbb pár csak szerelemből jön össz/ van együtt és nem barátok, ezért ha a szerelem elmúlik szétmennek és mást keresnek.

2019. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolati résszel egyetértek, de általánosságba baráti kapcsolatokban nem mūkōdik az elméleted.


Párkapcsolatban barátként tekinthetek a páromra, de barátság esetén nagyon rossz lenne, ha nem lennék képes szétválasztani a két fogalmat.....

2019. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon egyetértek veled. Szerencsésnek érzem magam, mert az én kapcsolatom ilyen. 10. évünket tapossuk mi is, házasok vagyunk már 6. éve, két gyerekünk is van, és semmi nem tudta megingatni a kapcsolatunkat a 10 év alatt :) egymás legjobb barátai is vagyunk.
2019. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a ki hordja a nadrágot is elég barátságtalan hozzáállás. Még mindig nem tanulták meg azt az emberek, hogy egy jó kapcsolat a kölcsönössegen alapszik és nem a domináns szubmisszív beosztástól? Szomorúan látom, hogy vannak nők, akik önelnyomást gyakorolnak és azt szeretnék, ha férfi hordja a nadrágot.

Amúgy belegondolva a szülői neveltetést tartom a legnagyobb ludasnak ezügyben.

2019. ápr. 6. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ösztönvezérelt világban élünk, nem divat egymás normális megismerése, mielőtt belevágnának bármilyen kapcsolatba egymással az emberek. Ez jó magyarázat ezen kapcsolatok felszínességére. Szóval igazad van, ha a társam nem a barátom is egyben, nem is alakul ki mélyebb érzelmi kötődés.
2019. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nemek különbözösegeböl is adodik hogy baratkent hasonlo nemüre tekimt inkabb az ember.

Pl egy ffi nem biztos hogy megtudja beszelni a parjaval a horgaszat örömeit


Parkapcsolatban a ket fel inkabb kiegesziti egymast(jin jang), mig brati kapcsolatban a ket fel pluszt erösiti vagy az egyik (jin)vagy a masik oldalt(jang) füügöen attol hogy nö-nö vagy ffi-ffi baratsag van

2019. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!