Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagy túl komolyak vagy túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagy túl komolyak vagy túl komolytalanok. Miért olyan ritka a köztes gondolkodás a fiatal férfiak/fiúk körében?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és egy visszatérő probléma az eltérő jövőkép, gondolkodás és a különböző szándékok. Én- röviden összefoglalva- egy normális párkapcsolatra vágyom, ami ténylegesen az érzelmekről szól, hűségesek vagyunk egymáshoz, őszintén beszélgethetünk, megbízhatunk egymásban és támogatást nyújthatunk a másiknak. Szóval az ilyen idétlen kalandozások nem hiányoznak, nem vágyom rá, hogy átverjenek, kihasználjanak, megcsaljanak és így tovább. Nem akarok egy olyan "barátot", aki mellettem még másik 5 lányt is szédít, buliból buliba jár, hazudozik, csak úgy eltűnik a haverokkal, minden hétvégén megmarkolássza a lányokat a bárpultnál és így tovább. Ugyanakkor a másik véglet sem vonz, amikor már rögtön olyan messzemenő terveket szövögetnek, hogy közös lakás, eljegyzés, esküvő, gyerek stb., mert ehhez még túl fiatalnak érzem magam és még egyáltalán nem foglalkoztatnak ezek a dolgok. Rosszul vagyok attól, amikor már a jövőbeni közös gyerekünkről beszél az illető, elmond minden élete szerelmének és majd milyen jó házasok leszünk és így tovább, mert szerintem ez egy friss kapcsolatban, ennyi idősen nem romantikus vagy szép, hanem inkább nevetséges.


Lehetséges, hogy velem van a baj, de én egy köztes állapotban érezném magamat jól. Nem vagyok az előre tervezgetős kategória, de azért kelekótya sem. Én abba a típusba tartozom, aki hagyná, hogy alakuljanak a dolgok és kész. Nem értem, hogy miért ne lehetne kiélvezni az együtt töltött időt, annak minden percét úgy, ahogyan az az adott pillanatban jól esik. Persze, kell egy biztonság és stabilitás is egy kapcsolatba. Ugyanakkor fiatalként nem is arra vágyom, hogy 10-20 évekre előre megtervezzük az életünket, mert egyelőre még a saját életem történéseit sem tudnám meghatározni a következő 5 évre, nemhogy "a közös jövőt". Ha ezt elmondom, akkor általában megkapom, hogy túl gyerekes vagy komolytalan vagyok, mert így nem lehet ennek nekiindulni és felesleges folytatni, ha én nem tervezek komolyan... holott szerintem a komoly kapcsolat nem csak a "családi ház+esküvő+gyerek+golden retriever".


2019. ápr. 16. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező. Hagyd ezt és míg nincs kapcsolatod, addig döntsd el szépen, hogy mit akarsz pontosan és mibe vagy kompromisszumképes és miben nem. Olyan nincs, hogy csak neked lehet jó, a másik meg ehhez maximálisan alkalmaszkodjon, de neki fityisz. Azt meg vésse már az eszébe mindenki, hogy a "valahogy alakul" az pont, hogy a kiszolgáltatottság, az "alakítjuk x, y, z módon" a biztonság.

32/f

2019. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valaki összoglalná?
2019. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez a dolog a nőkre is jellemző. Vagy tipikus bulizós, élj a mának mentalitás, vagy már második randin az eljegyzésről, családról fantáziálnak.
2019. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

TELJES mértékben megértelek. Hasonlóképpen érzek és vagyok én is. Nem szeretem azt ha valaki túl komoly de azt se ha túl gyerekes. Az ideális az, hogy ha tudja mikor van a poénnak,a hülyéskedésnek és az értelmes komoly beszélgetésnek is a helye. Én sem bírom azt hogy ha már rögtön tervezik a jövőt, emlékszek exem többször szóba hozta de a hányinger elkapott mert minek még? lehet nem is leszünk együtt akkor? és persze úgy is lett de ez nem lényeges. Nem szeretem azt sem, hogy ha elmegyek valahova akkor nyomkodja a másik a telefonját.. nem azért megyek/megyünk el hogy ott is telefonozzunk meg osszuk meg folyton facebookon hogy mit mikor és miért csinálunk.. ki kell élvezni a pillanatot mert nagyon gyorsan halad az élet, az évek.

Szerintem mindenkinek megvan a maga párja a világban, ne csüggedj én pl a vonzás törvényét használom és az megnyugtat (nem érdekel ki mit gondol, mit hisz, joga van mindenkinek abban hinni amiben akar. :) 21/F

2019. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!