Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira rémesen érzem magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyira rémesen érzem magam emiatt, hogyan lehetne jobb?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pszihológusnak tanulok, család-és párterapeuta szeretnék lenni, de itt vagyok 23 évesen, jövőre elvégzem az egyetemet, és sohasem volt kapcsolatom, szűz vagyok.


Ez sajnos pszichológiai szempontból sem egészséges, arról nem is beszélve, hogy gáz ez így, hogy családterapeuta szeretnék lenni. A normál életkor 17-21 év a szüzesség elvesztését illetően. Az összes barátnőmnek összejött egyetem első egy-két évében legkésőbb, nekem viszont merszem sem volt soha belevágni senkivel. Na nem mintha lett volna olyan jelentkező, akivel összejöttem volna.


Neten összehaverkodtam egy sráccal, aki 300 km-re lakik tőlem, ennek ellenére összejönne velem. Felnőtt ember vagyok, a jövőmet tervezem, ha eddig nem játszadoztam, most már nem kezdenék bele egy ilyen kapcsolatba. Arról nem is beszélve, hogy szabad hétvégém nincs, mert dolgozom egyetem mellett, szóval el se tudnék utazni hozzá, meg vele se nagyon tudnék foglalkozni, ha idejönne. Szabályosan csak szex lenne, minden más program nélkül, mert a vasárnap az egyetlen szabadnapom. Nincs jövőkép vele, amire építhetnék, mert ő nem költözne az én városomba, és én sem az övébe.Szóval ez így nem megy.


Meg ami visszatart az egész párkapcsolat témától, hogy nagyon szorongós vagyok, és jobbat érdemelnének nálam a pasik. Csak az a szomorú, hogy a normális, értelmes férfiak, akikre én vágynék, érvényesülnek az életben és bizony még egyetemistaként elkelnek. Akik 25 feletti szingli pasik, azoknak többnyire van valami baja, hozzám hasonlóan. Az viszont nem lenne szerencsés, ha ugyanolyan gondjaink lennének, mert ilyenkor nem tudjuk támogatni egymást, legalábbis baráti tapasztalataim alapján nagyon kellemetlen tud lenni, ha ugyanaz a gondunk és amúgy ezen kívül semmi közös nincs bennünk.


Borzalmas.



2019. máj. 5. 16:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tartja a jó mondás, hogy "Aki tudja, csinálja. Aki nem tudja, tanítja. Akinek fogalma sincs róla, irányítja."
2019. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

1. Ne úgy állj hozzá, hogy jobbat érdemelnek nálad!


2. Miért kellene neked feltétlenül 25 feletti "pasi"?

2019. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
1-es, akinek fogalma sincs róla, abból lesz a tornatanár. ;)
2019. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
#3 - Basszus tényleg, igazad van :D Rosszul emlékeztem a végére. Mea culpa, mea maxima culpa.
2019. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
2-es korombeli sráccal még eggyel sem tudtam értelmesen elbeszélgetni szinte, de sokszor meg 2-3 év különbség is kevés. Viszont mindenki azt mondja, hogy egyetemről kikerülve minimális esélye van annak, hogy találjunk valakit...
2019. máj. 5. 16:53
 6/22 LazyJones ***** válasza:
100%
Engem azért érdekelne, hogy aki pszichológusnak tanul, a saját szorongásaival miért nem tud szembe nézni? Ráadásul azt is el lehet felejteni, hogy aki 25 felett szingli, az problémás. Mindenki problémás valamilyen formában, ezt azért egy tanuló pszichológusnak tudnia kellene.
2019. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Én elutazom hozzád szerelmeskedni, sok a szabadidőm. 31F
2019. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Józan paraszti ésszel végig gondolva, ezt nem láttad előre, hogy 300 km távolság mellett nem fogtok tudni találkozni rendszeresen? Ő nem összejönne veled, csak örülne, ha egyszer elmennél hozzá, hogy meg tudjon húzni. Ettől se kapcsolati, se szexuális tapasztalatod nem lesz.

Az is régi mondás, hogy a pszichológusok 99%-a azért ezt a pályát választotta, hogy rájöjjön, vele mi a gond. 🤫

2019. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
74%

,,Akik 25 feletti szingli pasik, azoknak többnyire van valami baja, hozzám hasonlóan. "


És így akarsz párterapeuta lenni? Ez most komoly?


Amikor annyi voltam, teljesen saját elhatározásból nem akartam barátnőt, pedig jók az adottságaim, szexben és kapcsolatban is odaadó, figyelmes vagyok, de lazulni és vadulni is szeretek. Egyszerűen csak a szakmai fejlődés, a pénzkeresés és a kötetlen, szabad élet tetszett akkor, rengeteg időt töltöttem a barátaimmal és sok jó embert ismertem meg akkor.


,,jobbat érdemelnének nálam a pasik. Csak az a szomorú, hogy a normális, értelmes férfiak, akikre én vágynék"


Ha rájuk vágysz, akkor csak nem gondolod úgy, hogy jobbat érdemelnek. Vagy nem is vágysz rájuk igazán, mert akkor lépnél. Vagy más van a háttérben. De azért remélem, érzed, hogy ez logikailag saját magát üti.

2019. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

4-es, non tibi curae sit. :)


Kérdező, ja, én is így vagyok fiúként, mindig is az idősebb nőkkel tudtam jobban elbeszélgetni, az eddigi egyetlen barátnőm is idősebb volt pár évvel, de attól még nem zárom ki a fiatalabbakat sem.

2019. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!