Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú kapcsolatban élők:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú kapcsolatban élők: milyen a szexuális életetek? Aki volt hasonlóban hosszú kapcsolatban, írnátok tanácsot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves vagyok (N), párom 30. 7 éve vagyunk együtt, nekem ő az első komoly kapcsolatom is, neki nem én. Meg is kérte már a kezem, együtt változtunk-lettünk felnőttek, sok mindenen átmentünk. Minden jól működik kettőnk között. De...


Milyen a szex hosszú kapcsolatban? Mennyire gyakori és szenvedélyes?

Nálunk az utóbbi pár évben ritka: értsd havi 1-2... átlagban.. Ami neki is hiányzott és kevés volt, és igazából nekem is, de egyszerűen kb nem nagyon van kedvünk többre.


És kezdek megijedni magamtól, mert közben meg van egy férfi is, akiről kb fantáziálgattam, felhúzta a szexuális érdeklődésem. Ezzel nincs is gond, mert nem adtam tudtára, csak magamban játszottam el a gondolattal, illetve a páromon vezettem le a felgyülemlett szexuális feszültséget. Nála meg igyekszem tartani egy kis távolságot, mert úgy látom, ő sem közömbös, és emiatt megijedtem az egésztől.


Ugyanakkor rávilágított a saját helyzetemre.

Érdemes lenne különtölteni egy kis időt? Olyan régóta együtt vagyunk, ráadásul nekem nem is volt más, olyan elképzelhetetlen számomra.. Másrészt meg kicsit félek az eksüvő/gyerek témától. Néha jónak tartom, mert minden szempontból tökéletes, ugyanakkor a szex része néha gyenge nálunk.. :(


Volt egy mélypontunk, amikor majdnem szakítottunk emiatt, de együtt maradtunk. Nem tudom, mit bánnánk meg jobban. Tapasztalat?



2019. jún. 10. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem minden pár életében lesz ilyen hullámvölgy. Később is. De innen szép nyerni.

Még kell beszélni. Mondtad már mindezt neki? Persze itt nem a fantáziálásra gondolok, hanem arra, hogy mit érzel.

Szerintem ezzel kellene kezdeni. De semmiféle képen nem kellene külön tölteni időt, csak együtt tudjátok mindezt megoldani.

Ha csak magamat nézem, nekem is Hangulattól függ a szexuális életem. De ugyanez páromra is igaz.

Itt az a kérdés, hogy vonz ő még téged? Vagy a szex csak amolyan szükséges dologgá valt?

Szerintem olyan ember sincs aki nem játszott el a gondolattal egy 3.féllel kapcsolatban. Ezzel addig nincs is baj, amíg a fejünkben van a dolog. Tettekre ne váltsuk át.

2019. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, jó ötlet pár hetet külön tölteni úgy hogy megszakad közöttetek a kapcsolat. Ne beszélj vele és ne is találkozz minimum 2 hétig, ez idő alatt ha őt szereted akkor kitisztul az egész, de ha a külön töltött időben jól érzed magad egyedül és nem hiányzik akkor külön jobb lesz. Fiataloknál havi 1-2 alkalom nyugdíjas kategória, hiányzik nektek a szex, de úgy tűnik a soraidból hogy nem nagyon megy nektek együtt.


Tegyél rendet a fejedben minél előbb.

30/F

2019. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

sajnos havi 1-2 ennyi idősen kevés, heti 1 is, heti 2-3 lenne a normális szerintem


ennek nem is a hosszú kapcsolat az oka, nekem volt olyan 4 évem ahol minimum mindennap de legalább kétnaponta szexeltünk és brutál jó volt én 21 voltam ő 26 a szex sosem hűlt ki mégis vége lett


szerintem húzd a madzagot a párod előtt, küldözgess neki "olyan" fotókat magadról írogass neki napközben mit szeretnél vele csinálni este, vagy öltözz be


nem szabad belekényelmesedni a mindennapokba, fenn kell tartani a lángot


ha nem vevő a közeledésedre...akkor baj van...


le kell ülni beszélgetni, neki miért nem hiányzik a szex, mire vágyna stb. mert ami jó azt az ember szereti és csinálja, átlag max 11 perc...fél óra...erre kell legyen időtök

reméljük nem kell a legrosszabbra gondolnunk és nincs még más nő a képben

2019. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez már régen rossz.

Ha szünetet tartanak, akkor vége.

Itt igazából arról van szó, hogy akkor félrelépés vagy szünet.

2019. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor pont, hogy a szünet a legrosszabb megoldás. Eleve azért hült ki a szex is és a kapcsolat is, mert nem fektettetek elég energiát bele, elhagyagoltátok az egészet. Magától semmi nem működik. Nagyon sok ember rontja el azzal a kapcsolatát, hogy belekényelmesedik, elmúlik a randizgatás, a kedves gesztusok, a romantikázás. Ahol nem jó a szex ott nem jó a kapcsolat sem. Soha nem láttam még olyan kapcsolatot ahol kevés volt a szex de a kapcsolat jó volt. Sokkal mélyebb problémák vannak mint a szex.

Ha szünetet tartotok biztos, hogy kinyírjátok a kapcsolatot. Ehelyett újra el kell kezdeni minden nap 110%-ot rakni a kapcsolatba. Újra randizgatni, időt szánni minőségi szexre, visszahozni a lángolást.

Én lassan 10 éve vagyok a párommal, nálunk soha nem volt ilyen időszak. Pont azért, mert szó szerint minden egyes nap energiát rakunk a kapcsolatba. Nehéz? Igen az. De máshogy nem működik. A szerelmet, a szenvedélyt csak úgy lehet fenntartani, ha tesztek érte.

2019. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első nagy hullámvölgynél, amikor majdnem szét is mentünk, mindketten változtattunk, és azóta igyekszünk több időt fordítani a másikra, programok, nyaralás, stb. Akkor valóban éreztem én is már, hogy nem az igazi közöttünk, ő is halogatta a nyaralást is, nem beszélgettünk annyit, csak a szükséges dolgokról, stb.. Kiderült, tényleg baj volt, de azt megbeszéltük - tudtommal nem volt más nő a képben, legalábbis azt mondta..-


Az tény, hogy valamivel jobb a helyzet azóta, lehet, hogy csak bepánikoltam hirtelen a az új személy miatt, vagy kattantam egyet.. Tény, hogy ez a fajta vonzalom már gyengébb a részemről sajnos. :(


Először igyekszem rendbe tenni a fejemben a dolgokat, figyelni, hogy ne jussunk megint távol egymástól.És persze a szex részén is dolgozni fogok, mert azt én is látom, hogy nem lesz ennek jó vége.

2019. jún. 10. 15:16
 7/15 Noblesse Oblige ***** válasza:

10 éve vagyunk együtt én 30 a párom 31 éves és első kapcsolata mindkettőnknek. És a mai napig nincs semmi gond a szexel. Nekünk heti 2-3 minimum megvan. A szenvedélyen sosem kellett dolgoznunk, sokkal inkább a széthúzó külső ingerek ellen.

Ha úgy érzed, hogy lapos vagy nem elég, ami van akkor szólni kell. Mi is mindig így csináltuk. Ha meguntuk, hogy pl. mindig ugyanaz a szex a forgatókönyvben, akkor változtattunk.


Az hogy másra gondolsz, egy ponton még szerintem nem baj. Ilyen velem is volt. Aztán hirtelen más környezetbe kerültem, sok problémát infót kellett feldolgozni és abszolút nem gondoltam rá. Majd mikor haza mentem, megint elkezdődött. Akkor jöttem rá, hogy ez semmi különleges dolog. Unatkoztam és ezért ráér az agyam kombinálni. Az, hogy ki mozgat meg igazán, az ekkor derült ki, mert a páromra viszont sokat gondoltam.


Mi anno megbeszéltük, hogy a kapcsolatunkban bármekkora is legyen a válság, sosem lesz szünet. Vagy megoldjuk, míg együtt vagyunk, vagy engedjük el egymást. A szünettel nekünk az a baj, hogy kényelmes lenne, de bizonytalan is. Amikor gond van eltávolodunk, pedig akkor kéne, hogy legjobban összetartsunk és számítsunk a másikra. Így nálunk sosem volt szünet, vagy hasonló. Ezt a kapcsolatot egyszeri esélynek tartjuk, addig dolgozunk rajta, amíg működik közöttünk.

2019. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ba5zd meg, kedves 5-ös! Mindent leírtál, ami a kérdés kapcsán gyönyörűen megfogalmazódott bennem.
2019. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Miquel, nálad emlékszem régebbekről 1-2 kommentre még.. :)


Egyet értesz, és én is, és minden tisztelettel, de ha jól emlékszem, ilyen helyzetekben épp nem a hűség mellett maradtál, hanem simán engedtél a dolgoknak.. :-) (félre ne érts, nem ítélkezek egyáltalán! csak szimplán hozzáfűztem a képhez, mint megállapítást) Persze ez megmagyarázza és látom én is, miért mennek félre az emberek, értem, pont az ilyen helyzetek miatt valószínűleg...


Szünet amúgy sosem volt nálunk sem, most is azért jutott eszembe, hogy jó volna kicsit kitisztítani a fejem, hogy így befészkelte magát egy külső vonzalom az életembe, ami ráadásul nem egyoldalú.. Nyilván ha minden rendben lenne, nem foglalkoztatna a kérdés sem. De talán jó is, hogy foglalkoztat, nem akarom a fejem sem a homokba dugni még évekig, nem akarom hosszútávon elfojtani sem ezeket. Zavar az egész.


De vettem, igyekszem jól kezelni, a páromra fogok összpontosítani leginkább most!

2019. jún. 10. 20:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Jól emlékszel, kérdező. Átlag 5-6 évente valóban megalkudtam az ördöggel, de az én esetem merőben más volt, mint amiről a kérdés szól. Nálunk pont hogy annyira tökéletes volt minden hogy abba fásultam bele, és időnként kellett a vérfrissítés, kellett mással egy silány érzelmecske, hogy újra a régi pompájában lássam a szerelmünket. Tudod, a jót könnyű megszokni és természetesnek, alanyi jogon járónak érezni. Nem szép dolog ez sem, de soha nem is állítottam, hogy én tökéletes, vagy bűn nélkül való lennék.
2019. jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!