Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek a feladata a fekvobeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a feladata a fekvobeteg apolasa?

Figyelt kérdés
Az ferj beteg, a feleseg egeszseges, vitalis, tornazni szokott. A feleseg feladata apolni ferjet, vagy pedig a fiuk kotelessege?
2019. nov. 17. 01:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es,ha meg tudja fizetni. De kistelepülésen esélytelen bárkit is találni,nem még szakképzettet. Ha idős,és tartós ápolásra szorul,az idősek otthona szóbajöhet mint lehetőség. Ott dolgozom. 200 várakozónk van.
2019. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha olyan fokú ellátást igényel vagy emiatt nem tud dolgozni járni a feleség, eltartani magukat akkor ápoló kell a férj mellé.


Alapból abból indulok ki, hogy akit szeretek arra vigyázok, gondoskodom róla.


Ha meg pl fizikai akadálya van, pl vizsgálatra kell vinni messze s nem tudok vezetni vagy én 50kg, a férj meg 90kg s mozgatni kell jó ha van segítség.

2019. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es, igazad van. De sajnos a gyakorlatban ez nem így működik.Ápolót falun, kisvárosban alig találsz. Nagyobb városban talán, de megfizetni nem biztos,hogy tudod.


Pl. én se tudtam volna egy gyerekkel, a 30 éves férjem rokkantsági ellátásából és a minimálbéres jövedelmemből.

Hozzátéve a horribilis gyógyszerköltséget, pelenkát, ami még a közgyógy mellett se volt teljesen ingyenes.


Kívülről sokkal könnyebb egy ilyen helyzetet megítéleni mint benne lenni.


Édesapám 89 éves, édesanyám 85. Apukám még egyik hónapban a kertben kapálgatott, majd hirtelen állapot rosszabodás után - agyi történés- kórházba került. Ahonnan záros határidőn belül kiadják, kizárólag ápolási feladatok szükségességére hivatkozva. Én dolgozom,szabadságom véges, édesanyám idős, ápolni már nem tudja. Falun élünk.

Mit teszel ilyen helyzetben?Máról holnapra szembesülve vele?

Szociális szférában dolgozom, ismerem ezeket a helyzeteket.

Nagyon sokszor szülők halála után az unoka ápolja a nagyszülőt. Aki amíg jól van hallani sem akar az idősek otthonáról, amikor viszont leesik lábról azonnali elhelyezése még magán, "beugrós" intézményben is lehetetlen.

2019. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!