Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 3 éve együtt, de mintha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

F6xsh0gun kérdése:

3 éve együtt, de mintha valami gond lenne?

Figyelt kérdés
Üdv. Párommal lassan 3 éve együtt vagyunk.(én 28/F ő 22/L) Amióta összejöttünk sülve-főve együtt vagyunk, mondhatni 0-24. Egy helyen dolgozunk (én vittem oda) és kb. 2 és fél éve együtt élünk. Kapcsolatunkat a bolondozás és szerelem mellett más is jellemzi. (sajnos az utóbbi gyakoribb) Sok harag és dráma. Csak példaként felhoznék egy-két esetet, ahol úgy érzem tényleg nem volt semmi közöm ezekhez a drámai dolgokhoz: párom erősen féltékeny. (ok nélkül, mivel a tizen-X évem alatt egy kapcsolatba se én voltam az aki megcsalta a másikat.) Ha rám néz egy nő vagy hozzám szól (akár munkahelyen is) őt elkapja a düh. Elkezd kérdezősködni, hogy mit mondott és mikor válaszolok, egész nap gúnyosan-flegmán válaszol vissza nekem, néha azokkal a szavakkal amiket más nő mondott nekem. Ez még csak a jéghegy csúcsa, mivel ha esetleg NEM szándékosan megsértem, akkor onnantól ugrott a nap. Nem szól hozzám, vállat von, ellök ha közeledem, dobál mindent össze-vissza, ajtókat csap be, mondhatni úgy, mint egy gyerek aki nem kapott meg valamit. Egészséges féltékenységbe hiszek, sőt én voltam anno mindig féltékeny meg a düh rohamos, de ez már nekem sok. Mai eset: énekeltem egy számot a rádióból aminek az volt a refrénje: So Horny! (horny=amikor egy lány "kancás") és ez neki rosszul esett. Hazafele se szolt hozzám, itthon se, csak csapkodta az ajtókat. Mit tehetek? A terveim miszerint Ő lehet a nagy Ő és vele házasodok össze, szül nekem gyereket ennyi lenne? Őrlődöm minden nap és csak azért cselekszem mondhatni, hogy neki jó legyen. (boltba megyek ha éhes, vigasztalni próbálom ha szomorú, programokat próbálok szervezni kettőnknek.) DE valahogy sose jobb... Tán lehet, hogy Ő még tapasztalatlan a kapcsolatokba? Túl fiatal vagyis éretlen?

2020. jan. 2. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem felnőtt agyilag. Emellett erősen önbizalom-hiányos, depresszív, szeszélyes.
2020. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Háát.. Nagyon éretlennek tűnik, mint egy 15 éves. Erre gondolom az a megoldásod, hogy megvárod míg lenyugszik, és kedveskedsz neki. Le kellene ülnötök, átbeszélni, mert így nem lehet hosszú távra tervezni, nagyon korán megöregedsz, hogy kompenzálni tudd.
2020. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És én mit tehetek? Elhagyni nem szeretném, de van bennem egy lappangó érzés miszerint mással jobb is lehetne de ezt az opciót nem szeretném, nyilván. Megbeszélni (ha higgadt) meg lehet vele akármit, akár ezt a gondot is, de ha jön egy szituáció, mind az amit beszéltünk szerte foszlik és kezdődik elölről az egész dráma. 3 év után én kezdek ebbe belefáradni...
2020. jan. 2. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Te jó ég. Egy hét után dobtam volna, mint a szélvész. Még életemben nem volt ilyen színvonaltalan konfliktusom egy barátnőmmel sem. Ez idegesítő, ostoba, gyerekes, és teljesen toxikus. Mondd meg neki, hogy még egy ilyet tol, részedről vége. Ha nem képes agyilag összekapni magát, kuka.
2020. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyan megoldást szeretnék amivel előre gördül a kapcsolatunk és fejlődik. 2 emberen múlik mindig, nekem is megvannak a gondjaim (sokat játszok és sokat költök bizonyos dolgokra amire szükségem van, míg Ő vesz magának egy táskát amikor tökéletesen jó táskái vannak. ezt elkönyvelem "női dolognak.") de én úgy érzem, hogy az esetek 90%ában Ő okozza a konfliktusokat. Már mondtam neki, hogy ez volt az utolsó párszor és utána ment minden normálisan, de mint a dinamit, egy apró szikra és minden újrakezdődik. Mégis, hogy konfrontáljam úgyhogy helyt is állok az érzelmek ellenére?
2020. jan. 2. 19:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg pszichológus. Belátja, hogy túlreagálja a dolgokat, és változtatnia kellene?
2020. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pszihológust én is mondtam, de nem hajlandó elmenni...
2020. jan. 2. 19:06
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Barátnőddel vagyok egyidős. Felsővezetői pozícióban, dolgozom, és feleségem is van már. Általában fordítva szokott ez lenni.. A fiúk szoktak éretlenek lenni, a lányok sokkal előrébb vannak, főleg ebben a korban. Nekem volt egy ilyen barátnőm.Pont ugyanilyen volt.Na látod épp ezért VOLT. Az állandó hisztik, amik kezelhetetlenné váltak, a felesleges túráztatások, és a beteges féltékenység.Ha írt vaalki ő kikapta a kezemből a telefont átnézte, barátaimat elmarta mellőlem, akkor hisztizett, amikor csak akart, folyton sírt, és mindíg minden butaságon megsértődött. Tűrtem, tűrtem és tűrtem. Megsúgom, biztonsági őrként dolgoztam mellette..Sosem támogatott semmiben, azt mondta túl kevés vagyok ahhoz, hoyg felsővezető legyek.. Egyszer aztán elegem lett. Megmagyaráztam neki, hogy hány óra van, elmondtam, hogy hisztizik és ez lelkileg is nekem nagyon rossz, huzzon el, de féynsebességgel és soha öbbé nem akarom látni! Sírt írogatott, mindenhonnan letiltottam, teloból is , azóta jobb az életem nála ezerszer jobb csajt találtam, külsőre is sokkal jobb, okosabb szebb, érettebb, nem hisztizik, nem féltékenykedik ilyen szinten, és azóta lett egy nagyon jó állásom. Az ilyen kis idiótáktól szabadulni kell...Minélhamarabb órák, napok, hónapok kérdése, hoyg meddig lesztek együtt...mert a kiscsajjal hosszú távú jövőt nem lehet tervezni.. Gyerek még nagyon, hiba volt a munakhelyedre bevinni..
2020. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Most látom a kommenteket és a tiedet is. Lehet itt pszichológusra pocsékolni az időt, pénz, meg arra, hoyg amgadban keresd a hibát, én is 3 évig voltam az ilyen bnőmmel együtt, de nem fog megváltozni a csaj..Nem gond, hoyg néha veszel magadnak vmit ezért dolgozol... De a csaj soha nem fog megváltozni, hisztizni fog, és azért ilyen, mert anno a szüleinél kihiztizett és kisírt mindent gyerekkorában és ez célravezette őt. Ez kihata kapcsolatokra is az ilyen láynoknak és itt ha nincs az amit ő akar, vagy vmi nem tetszik neki, vagy épp féltékeny vagy csak hisztizni van kedve, akkor hisztizik, mert amúgy ő ilyen.. soha nem fog megváltozni.. most ismerted ki.. Add vissza az anyukájának, hoyg nevelje még egy kicsit.. semmibe soha nem fog támogatni, hadd tanulja mega leckét, hamarosan nálad is betelik a pohár :/
2020. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolom, hogy ennek lenne jövője. Szerintem gondold végig első körben, hogy többségében pozitív vagy többségében negatív érzéseid vannak a párkapcsolatban? Akár egy papírra is leírhatod, hogy mik azok a tulajdonságok, amiket szeretsz benne, és mik azok, amik kifejezetten zavarnak. Lehet, hogy segít a döntésben. Mindenesetre így házasságot nem terveznék, az biztos.
2020. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!