Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik együtt élnek: ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik együtt élnek: ti hogyan osztjátok be a házimunkát? Volt-e gond belőle?

Figyelt kérdés

Én heti egy komolyabb takarítást beszeltem meg a párommal, hogy legalább ilyenkor alaposabban, mindenhol rend legyen.

Ezenkívül, én szoktam mindig főzni, szeretek is szóval ezzel nincs gond, ő meg nem tud. Többször mondtam már, hogy ha én főztem akkor ő legalább mosogasson el. Ilyenkor nagyon nehezen fog neki, látom rajta hogy egyáltalán nem is akarná. Olyan is van, hogy túl fáradtnak érzi magát és megígéri hogy másnap elintézi. Persze másnap mennie kell dolgozni, majd későn jön és szépen rám marad az egész. Még néha porszívózik ha kérem. Egyébként magától nem csinálna igazából semmit.

Én sem vagyok egyáltalán tisztaság mániás, estéli nasikat reggel viszem ki a szobából de ő kb otthagyja az üres zacskót és simán elmegy itthonról, hazajön és meg se mozdítja. Mindig szólnom kell,Hogy pakoljunk már el.

Ezen kívül nagyon jó a kapcsolatunk, de egyre inkább kezd zavarni és arra jutottam, hogy ultimatumot fogok adni, hogy ha nem változtat nem lakhat itt(nálam élünk)

Mert már nem tudom mit tegyek. Nálatok volt hasonló? Ti hogyan oldjátok meg, esetleg van valami jól működő szabály ami segít ezt rendben tartani?


2019. szept. 23. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a folyamatos "karbantartásban" hiszek, függöny, ablakmosás, stb mivel magas vagyok egyszerűbb is megcsinálnom.

Napi 1x felseprek és 2-3 naponta felmosok az megvan hamar. Nem tökölök vele, ezért szeretem inkább én csinálni, másrészt addig is relaxolok. 27F.

2019. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok igénytelen sz-rdarab. Normális keretek között rend és tisztaság van körülöttem.


Ha a párom erre nem vágyik és nem képes magától, akkor szevasz. Minek foglalkoznék igénytelenekkel?


Nem szabályok kellenek, hanem normális társ.

2019. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden felesben megy. Mivel párom boltban dolgozik, ezért a bevásárlás nagy része ráhárul. Én takarítok. Főzés, mosogatás közös. Soha nincs belőle probléma, hogy most ki mit csináljon. Felnőtt önálló emberek vagyunk, nem szeretünk a koszban és a kupiban élni.
2019. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, ugyan most nincs párom, de a legutóbbi semmit sem volt hajlandó csinálni, ha a következő szeretné kivenni a részét, csak nyugodtan.
2019. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is minden felesben megy, másmilyen emberrel soha nem élnék együtt. Én ugyan úgy dolgozom, nem lenne az az isten, hogy emellett egyedül csináljam a házimunkát amíg a párom tesped a kanapén. Nekem már az is intő jel lenne ha folyton piszkálni kéne vele és magától nem lenne ez természetes neki.

Párom érett, felnőtt ember, teljesen alap neki, hogy el tudja látni magát. Ugyan úgy főz, mos, takarít ha kell és szerencsére meg is látja a munkát, nem kell neki könyörögni, hogy légyszi mosogass már el. Nálunk soha nem volt ebből gond, már akkor is csináltuk ezeket amikor nem éltünk még együtt. Kifejezetten szabály vagy rendszer nincs rá, aki éppen több energiát érez magában vagy jobban ráér az szokta csinálni, vagy pedig együtt. Főzni például kifejezetten szeretünk közösen.

2019. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

:( Értem, köszi a válaszokat! Még jöhetnek.

Láttam,hogy ez nem normális dolog, most pedig mégjobban meggyőződtem róla. Csak remélni tudom,hogy ha felfogja, hogy emiatt elveszíthet változtat rajta. Sajnos otthon ezt látta, hogy a házimunka nagyreszet az anyja csinálta, gondolom ez rögzült belé is. Én biztosan nem leszek a pót anyja, nem kell nagy gyerek. Mindenképp beszélek a fejével.

2019. szept. 23. 16:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálunk én vasalok, porszívózok. Mosás közös, (ki hogy ér rá), főzni ritkán szoktam. Mosogatni mindig a párom mosogat.

A fűnyírás az enyém.

50/F

2019. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A nagytakaritást mindig együtt csináljuk.
2019. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel én járok túlórába, így a feleségem végzi.
2019. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mosásért én felelek. A főzést mikor ki, én is szeretek, de a férjem is. A takarítással nincs sok bajunk, heti egyszer takarítónő jár hozzánk, így csak szinten kell tartani, naponta felsepregetek és főzés után a konyhát takarítom.
2019. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!