Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A férjem most kezdi az egyetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem most kezdi az egyetemet levelezőn, kinek mi a tapasztalata, hogyan lehet egyetem és munka mellett kellő időt szakítani egymásra és a gyerekekre, hogy az semminek se menjen a rovására, ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
A férjem 23 most keresztfélévben kezdi az egyetemet (mérnők informatikus). Most is ebben a szakmában dolgozik, csak szeretné ha lenne róla papírja. Én most otthon vagyok a gyerekkel, és jön a második. Támogatom az egyetemmel kapcsolatban, szerintem jó ötlet. Ti hogyan egyeztettétek ezt össze?

2020. jan. 30. 16:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerű: ezt sehogy se lehet megoldani. Ezt el kell így fogadni, és sok-sok kompromisszumot kell kötni.

Egy házasságban vannak időszakok, mikor kicsit nehezebb, több áldozatot kell hozni, ez is ilyen. Gondoljatok arra, hogy ez csak egy rövid időszak lesz, és mindenki profitàlni fog abból, ha sikerült a férjednek lediplomázni.

2020. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%
Gábor Dénes? Gyakorlatilag 0 erőfeszítéssel el lehet jutni a diplomáig, főleg ha már szakmán belül dolgozik. Valamennyi időt biztos elvesz majd a közös időtökvől, de szerintem tartható.
2020. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
75%
Két most már felnőtt gyerekünk van, egyik már megvolt mikor nem egyszerre de feleségemmel mindketten tanultunk levelezőn. Később már 2 gyerekkel feleségem mégy csinált egy második diplomát is. (piros betűkkel lett kitöltve). Fiatalon még mindent lehet, ha van kedve szerintem tanuljon nyugodtan. Persze a leglényegesebb hogy mindezt ne a család rovására hanem a családjával együtt élve és közös munkában életben segítve kell csinálnia.
2020. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%
Na, egy csomó válasz törölve.
2020. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

Én is levelezőn tanulok egy nagyon nehéz szakot (jogász képzés), mellette dolgozom teljes munkaidőben, hetente 2x 11 órát.... maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül járok most pszichológushoz és szedek frontint...


Remélem, a férjed jobban fogja bírni, de ne számíts nagyon sok szabadidőre.

2020. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Én 31 éves nő vagyok, idén végzek a radiológián, és bar nincs gyermekünk a férjemmel, nagyon nehéz volt össze egyeztetni a munka-család-iskola kört. Hogy mindenhol jól teljesítsék. Otthon, hogy a férjemet ne hanyagoljam el, a munkámban hogy ne legyen panasz rám és hogy a vizsgákon se 2sel csusszak át.

Valószínűleg megtérül a befektetett idő, energia és pénz, de voltak időszakok amikor azt kívántam bárcsak el se kezdtem volna.

2020. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Miért, ha mi itt leírjuk, abból te mit tudsz meg? Minden helyzet más.


Tanulnia kell és kész. Te meg, ha tényleg támogatod, akkor a nyakadba szakad minden. 2 gyerek, háztartás, ügyintézés, éjszakázások. Vizagaidőszakban zombi lesz, alig alszik majd valamennyit. Ha nincs szerencséje, és nem megy a matek, akkor még külön tanárhoz is járhat. Szép dolog, hogy támogatni akarod, de halványlila elképzelésed sincs arról mi vár rád. Sok sikert!

2020. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves 17!


Igen, nem tudom pontosan elképzelni hogy milyen, ezért is vagyok kíváncsi arra hogy mások hogy csinálták! Nem azt kérdeztem hogy mit csináljak, csak szimplán kíváncsi voltam. A férjem programozó, ami nem éppen 8 órás munka, ahol nap végén fel áll az ember és ennyi volt. A gyerek, a háztartás és az ügyek intézése már eddig is az én dolgom volt (miért ne lett volna?). Csak egy kis rálátást szerettem volna, ki hogy élte meg és mit csinált. Itt is volt aki azt írta, hogy sikerült összeegyeztetni a dolgokat, és valakinek kevésbé. Remélem mi is jól megtudjuk oldani, én ezen leszek. 100%-ban támogatom a tanulmányait, és azt amit csinálni szeretne.


Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2020. jan. 30. 22:21
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Én is jogász szakon vagyok. Nagyon nehéz így kisgyerek mellett. Alvásidőben tudok tanulni, ill. Éjszaka. Míg csak dolgoztam könnyebb volt, mert vagy vettem ki szabadnapot, vagy bent tanultam sunyiban.

Hagyd tanulni, évi 3 hónapról van szó. Amúgy ha ebben dolgozik, akkor lehet könnyebb lesz neki elvégezni.

2020. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

Ó de jó hogy megláttam ezt a kérdést, voltam ilyen helyzetben. Mi úgy oldottuk meg hogy (mivel nálunk fel vannak osztva a ház körüli teendők) én megcsináltam a férjem részét is helyette, hogy ő tudjon a gyerekekkel foglalkozni, illetve volt hogy éjszaka főztem, mostam hogy hétvégén ne ezzel kelljen foglalkozni, hanem együtt lehessünk. Nálunk az volt a taktika hogy a lehetőleg előre megcsináltuk a napi teendőket hogy legyen idő a pihenésre, együtt töltött időre. Este a gyerekekkel együtt elkészítettünk mindent másnapra a páromnak és a gyerekeknek is, így reggel volt idő megnézni közösen egy mesét, volt idő nyugodt közös reggelire. De volt olyan is, hogy a párom a tananyagot olvasta fel esti mese gyanánt a gyerekeknek :) Vagy például én elkezdtem online bevásárolni hogy ne töltsek időt a boltban, helyette tudtam itthon házimunkát végezni, így hamarabb végeztem, több idő maradt a családra délután nekem is. Megtanultunk egy kicsit "gyorsabban" élni, elvégezni a teendőket, így jutott idő mindenre.

Kell egy jó szervezés, és gyorsan bele lehet jönni meglátod. Mi kihívásnak, kalandnak fogtuk fel, nem tehernek, örömmel gondolunk vissza erre az időszakra.

2020. jan. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!