Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A férjem most kezdi az egyetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem most kezdi az egyetemet levelezőn, kinek mi a tapasztalata, hogyan lehet egyetem és munka mellett kellő időt szakítani egymásra és a gyerekekre, hogy az semminek se menjen a rovására, ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
A férjem 23 most keresztfélévben kezdi az egyetemet (mérnők informatikus). Most is ebben a szakmában dolgozik, csak szeretné ha lenne róla papírja. Én most otthon vagyok a gyerekkel, és jön a második. Támogatom az egyetemmel kapcsolatban, szerintem jó ötlet. Ti hogyan egyeztettétek ezt össze?

2020. jan. 30. 16:10
1 2 3
 21/23 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
66%
Én is (41f) munka mellett leveleztem, ráadásul tesit, ahol a fizikai dolgokra is kellett folyamatosan készülni... Nehéz volt, sokat éjszakáztam...az első fiam születésekor a szuleszetrol mentem zh-t írni ... mostanában nem akarok tanulni...
2020. jan. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon nehezen, de attól is függ, hogy milyen rendben fog iskolába járni.

Én estin jártam, heti két estét töltöttem suliban. Mire hazaértem a férjem már általában aludt. Nem volt még gyerekünk, esküvőt terveztünk és utána babát, ami az utolsó félévemre össze is jött. Nem volt könnyű időszaka az életünknek, úgyhogy egyetértek azzal, hogy ezt csak nagy nyitottsággal, megértéssel és kompromisszumokkal lehet kezelni. Amikor az ember 8-9 órában dolgozik és utána ha nem éppen iskolába megy, akkor beadandókat ír, akkor bizony nagyon kevés ideje marad bármi másra. A mi kapcsolatunk azért megérezte, pedig mindig igyekeztem minél előbb letudni a vizsgaidőszakot és utána elmentünk nyaralni, vagy legalább egy hosszú hétévégre valahova, hogy egy kicsit közelebb kerüljünk egymáshoz ismét. A kicsit holtabb időszakokba is mindig bezsúfoltunk kettesben töltött órákat, mozival, vacsival, sétával, bármivel. Nagyon tudatosan koncentrálni kell arra, hogy oké, hogy beteljesítem a vágyaimat (diplomát szerzek), de van egy párom, vagy egy családom, akikre időt kell szánni, mert ha nem, akkor könnyen ott tarthatok 2-3-4 év múlva, hogy meglesz a diplomám, de nem lesz mellettem már senki. És akkor feltehetem magamnak a kérdést, hogy megérte?

Szóval a kulcs szerintem az, ha az ember nem várja, hogy a családja erején felül áldozzon be mindent az ő tanulmányaiért.

Amikor úgy érezte valamelyikünk, hogy megkívánja a kapcsolatunk, akkor mi igenis leültünk, újraterveztünk, átrágtuk hogy lenne komfortosabb, miből tudom én kivenni a részem jobban suli mellett, miben tud ő jobban támogatni. Nem maradt tüske, nincs fejhez vágás, sőt. Én a mai napig nagyon büszke vagyok a férjemre és hálás vagyok neki, amiért teljes mellszélességgel támogatott az egyetemi évek alatt, pedig sokszor bizony nem volt könnyű.

Megfelelő érzelmi intelligenciával szerintem menni fog ez, egyszerűen csak tartsátok szem előtt a köteléket köztetek, ami a legfontosabb és ha ostorral verik sem sérülhet meg komolyan! Ennek érdekében folyamatosan tenni, helyezkedni kell és akkor menni fog.

2020. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetem levelezőn heti 2 nap. Annyit azért be lehet osztani.
2020. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!