Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom két éve jogerősen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom két éve jogerősen elvált, vagyonmegosztással, azonban nem akarják eladni a közös házat, abban a volt feleség él egyedül. Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés
Párom nálam él, gyermeket tervezünk. Azonban roppant módon zavar, hogy a vagyonmegosztásba bele sem kezdtek, mindenben ugyanúgy maradt a volt feleségével, mint amikor házasok voltak: meghagyták a közös házat, nem is árulják, minden ingóság benne maradt, megmaradt a közös számla, életbiztosítás, ott van a párom állandó lakóhelye, körzeti orvosa, autószerelője, oda érkezik minden postája, ott tárolja minden holmiját, mert "ott van hely", pl motor stb. A feleség él a házban a felnőtt gyerekeivel. Párom nálam. Az ország két végében élünk, így a páromnak ha bármilyen ügyintézése van vagy pl a motorját szereli, akkor hétvégére elutazik a közzös házba. Állítja, hogy nincs már közöttük semmi, de a házat egyelőre nem tervezik eladni. Én ezt nem bírom tovább tolerálni, hogy egész hétvégéket ott tölt "ügyintézés" meg "autószerelés" vagy "motorfelújítás" címszóval. Saját lakásom van, egyedül tartom fenn, egyedül veszek bele mindent, a bútortól kezdve az utolsó szennyestartóig, fizetem a lakáshitelt, és úgy érzem, hogy én majd beleszakadok, a párom meg a volt felesége pedig ezt hátradőlve élvezik, hiszen mindnekinek megoldott a lakhatása, de ez az én kemény munkám eredménye. Szerintetek én reagálom túl vagy ez elfogadhatatlan állapot? A szakítás határán vagyok. Próbáltam vele beszélni, de megkaptam, hogy "semmi közöm a közös házukhoz".
2020. márc. 9. 11:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Hülyére vesz. A régi életét éli gyakorlatilag, csak a Te lakásodban.
2020. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Örülj annak hogy nem akar beszállni a törlesztésedbe és nem vásárolgat ezt azt a lakásba. Ne is hagyd hogy fizessen. A rezsi viszont legyen feles.

Úgyis szètmentek és akkor nem kell balhézni, nem követelheti a részét. Az ismerősöm pasija fizette a részketeket, amikor szétmentek tartotta a markàt, pereskedett hogy ő mennyi pénzt rakott a házban. Még jó hogy nem került utcàra a csaj.

A pasidèk egyébként nem vâltak el csak paíron. Abban sem vagyok biztos hogy nincs szex köztük

Úgy él mint egy törökbasa a háremben.

2020. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%
Nem jutott jobb, vagy miért egy ilyen nyomorult, öreg pasitól akarsz gyereket?
2020. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tedd választás elé! Lehet a gyerekek miatt ott akarja hagyni nekik a házat, de akkor még legyen el intézve.
2020. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt szívvel dobd ki.


Láttad te a valasi papírt? Vagy csak mondja?

2020. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Kedves 14! Ezzel, tudod, az a gondom, hogy ha a két gyerekre íratja az ingatlant, akkor megint az van, hogy ő 0-n van, minden az én felelősségem, és ha közös babánk lenne, akkor még pluszban ott lenne egy kicsi is. Szóval ez nem javítana a helyzeten, így nem vagyok igazán az élete része, nem vállal velem közösséget, szövetséget, még mindig a volt feleségéhez húz.
2020. márc. 9. 13:45
 17/40 A kérdező kommentje:

Igen, láttam és olvastam a válási papírt, ott van benne a vagyonmegosztás is, hogy közös házat el fogják adni stb. Ez biztos igaz. Akkor még nézegette is az ingatlanárakat, keresett ingatlanügynököt, beszélt erőpl, csak aztán szépen elmaradt a téma, és ma már ha rákérdezek, akkor megkapom, hogy "semmi közöm hozzá". Hát lehet, de akkor neki se legyen köze az én ingatlanomhoz.

Egyébként eredetileg arról volt szó, hogy a felesége a két "gyerekkel" visszaköltözik a szüleihez egy másik településre, ezzel sezmben decemberben a közös házuk mellett nyitott egy üzletet, vagyis tartós ottlétre rendezkedett be. Szerintem valamiről megegyeztek, amiről nem tudok.

2020. márc. 9. 13:50
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű sok mindenről nem tudsz, nemcsak erről.

Nehogy vállalj gyereket olyannal, aki bármire is azt mondja, semmi közöd hozzá...

2020. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál!
2020. márc. 9. 14:03
 20/40 anonim ***** válasza:
98%
Én nem értem, hogy mit problémázol a házon. Gondolom amikor te felvetted a hitelt a saját házadra, akkor ő meg nem is volt a képben. Ha együtt döntöttetek volna úgy, hogy közösen vesztek fel hitelt, amiből házat vesztek akkor követelhetnéd, hogy fizessen bele ő is. Viszont ha az ő tudta nélkül, még a kapcsolatotok előtt döntöttél úgy, hogy te házat veszel és fizeted az ezzel járó terheket, akkor most semmi jogod belerángatni a saját hiteledbe. Fizesse a rezsit, meg a saját dolgait innentől fogva pedig neked semmi jogod többet követelni
2020. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!