Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom két éve jogerősen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom két éve jogerősen elvált, vagyonmegosztással, azonban nem akarják eladni a közös házat, abban a volt feleség él egyedül. Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés
Párom nálam él, gyermeket tervezünk. Azonban roppant módon zavar, hogy a vagyonmegosztásba bele sem kezdtek, mindenben ugyanúgy maradt a volt feleségével, mint amikor házasok voltak: meghagyták a közös házat, nem is árulják, minden ingóság benne maradt, megmaradt a közös számla, életbiztosítás, ott van a párom állandó lakóhelye, körzeti orvosa, autószerelője, oda érkezik minden postája, ott tárolja minden holmiját, mert "ott van hely", pl motor stb. A feleség él a házban a felnőtt gyerekeivel. Párom nálam. Az ország két végében élünk, így a páromnak ha bármilyen ügyintézése van vagy pl a motorját szereli, akkor hétvégére elutazik a közzös házba. Állítja, hogy nincs már közöttük semmi, de a házat egyelőre nem tervezik eladni. Én ezt nem bírom tovább tolerálni, hogy egész hétvégéket ott tölt "ügyintézés" meg "autószerelés" vagy "motorfelújítás" címszóval. Saját lakásom van, egyedül tartom fenn, egyedül veszek bele mindent, a bútortól kezdve az utolsó szennyestartóig, fizetem a lakáshitelt, és úgy érzem, hogy én majd beleszakadok, a párom meg a volt felesége pedig ezt hátradőlve élvezik, hiszen mindnekinek megoldott a lakhatása, de ez az én kemény munkám eredménye. Szerintetek én reagálom túl vagy ez elfogadhatatlan állapot? A szakítás határán vagyok. Próbáltam vele beszélni, de megkaptam, hogy "semmi közöm a közös házukhoz".
2020. márc. 9. 11:30
1 2 3 4
 31/40 Rockarc ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, hogy teljesen jol ertem a szituaciot, de minel tobbet irsz annal inkabb kiabranditonak tunik a helyzet. 2 eve elvalt, de ti mar evek ota gyereket akartok? Gondolom nem veletlenul maradt ki ez a "reszlet" a helyzetleirasbol.


Szerintem at vagy verve, hiteget es neki van egy marha kenyelmes elete, 2 kikotovel, amibol siman el tudom hinni, hogy 3 vagy 4 is lehet. Szerintem nem motorjat turaztatja, hanem egy masik not, jo messze toled. Talan o is kiirhatta volna ugyanezt a kerdest pepitaban, hogy van egy ferfi, aki hetvegente az ove, de a munkaja miatt messze a tavolban van hetkozben. Lehet a ti kapcsolatotok is igy indult. Szelhamos. Nem tudom miota tart a kapcsolatotok, de minel hamarabb vetsz veget neki, annal jobb.


43F

2020. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk együtt sok éve, már elváltként ismertem meg. Másfél éve jöttünk össze. Úgy értettem, hogy évek óta akartunk gyereket, hogy ő a házasságában is akart már egy harmadik gyereket, csak a felesége elzárkózott, én pedig egyedül neveltem a fiamat, holott világéletemben több gyereket szerettem volna.
2020. márc. 9. 16:45
 33/40 anonim ***** válasza:
84%

A több gyerek meglesz, csak egyedül neveled mindet.


A pasid fizet gyerektartást? Nem lehet, hogy ennek fejében hagyta ott a házat?


Valami itt nagyon nem kerek.


Az valahol érthető, hogy a te hiteledbe ő nem fizet bele, és később nagy szerencse lesz, hogy nem kérhet belőle tulajdoni részt!

2020. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Igen, rendesen fizeti gyerektartást is. A közös megegyezésben is azt rögzítették, hogy eladják a házat.


Szerintem is nagyon nem kerek. De minél többet gondolkodom rajta, annál kevésbé értek bármit is.


A családja ismer, közeli és távoli rokonai is gyaránt, a fiamat is, családi rendezvényekre is engem visz és nem a volt feleségét, tehát felvállal. Eleinte még úgy tűnt, hogy a feleségével megszakít minden kapcsolatot, de ma már gyakorlatilag esélytelennek látom.

2020. márc. 9. 17:33
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Én se fogadnám el, gyereket pláne nem terveznék vele.
2020. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom te csak egy kényelmi szempont vagy neki.
2020. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami nem tetszik neki húzzon haza a volt feleségéhez.En kib@shnam , nem javítgatna mellettem sok hétvégén.Kell neked a nyugodt élet? Akkor engedd el ezt az embert, az is lehet , h a mászna vissza a volt feleségéhez és azért van annyit ott.
2020. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Te egy értelmes nő vagy. Csak sajnos téged is átvertek. Szerintem tudod mi a helyes döntés.
2020. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak között is vannak lehúzós, kihasználós egyének. Nagyon nagyon kihasznál, nálad van hétköznap, de a hétvégéit a FŐ családnál tölti, te egy kikapcsolódás vagy számára, de a gyerek témával is hiteget, mert addig is van kinél enni, inni, aludni, úgy, hogy szinte nem kerül neki semmibe. Valószínüleg úgy van vele, hogy még egyszer nem akar közösködni senkivel.

Ha vele maradsz és szülsz gyereket, az a te hibád lesz és nem az övé. Sok sok jel van, hogy ki kellene dobni, de te hagyod, hogy kihasználjon. Nem bántani akarlak, csak segíteni.

Van egy közmondás: "ha először hibázok az a másik hibája, másodszor, ha hibázok az már az én hibám".

E szerint cselekedj! Van egy gyereked, van egy hiteled, ne engedj valakit belekényelmesedni és lehúzni és aztán ott maradsz a bajban egyedül.

2020. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a választ, kb. mindenki ugyanazt írja. Én is effelé hajlottam, csak gondoltam, nem akarok "túl borúsan"dönteni, de így most kiderült, merre billenjen a mérleg. Mindenkinek hasznos választ jelöltem. :)
2020. márc. 10. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!