Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom két éve jogerősen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom két éve jogerősen elvált, vagyonmegosztással, azonban nem akarják eladni a közös házat, abban a volt feleség él egyedül. Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés
Párom nálam él, gyermeket tervezünk. Azonban roppant módon zavar, hogy a vagyonmegosztásba bele sem kezdtek, mindenben ugyanúgy maradt a volt feleségével, mint amikor házasok voltak: meghagyták a közös házat, nem is árulják, minden ingóság benne maradt, megmaradt a közös számla, életbiztosítás, ott van a párom állandó lakóhelye, körzeti orvosa, autószerelője, oda érkezik minden postája, ott tárolja minden holmiját, mert "ott van hely", pl motor stb. A feleség él a házban a felnőtt gyerekeivel. Párom nálam. Az ország két végében élünk, így a páromnak ha bármilyen ügyintézése van vagy pl a motorját szereli, akkor hétvégére elutazik a közzös házba. Állítja, hogy nincs már közöttük semmi, de a házat egyelőre nem tervezik eladni. Én ezt nem bírom tovább tolerálni, hogy egész hétvégéket ott tölt "ügyintézés" meg "autószerelés" vagy "motorfelújítás" címszóval. Saját lakásom van, egyedül tartom fenn, egyedül veszek bele mindent, a bútortól kezdve az utolsó szennyestartóig, fizetem a lakáshitelt, és úgy érzem, hogy én majd beleszakadok, a párom meg a volt felesége pedig ezt hátradőlve élvezik, hiszen mindnekinek megoldott a lakhatása, de ez az én kemény munkám eredménye. Szerintetek én reagálom túl vagy ez elfogadhatatlan állapot? A szakítás határán vagyok. Próbáltam vele beszélni, de megkaptam, hogy "semmi közöm a közös házukhoz".
2020. márc. 9. 11:30
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Nem várnám el tőle, hogy fizesse a hitelt, dehogy.
2020. márc. 9. 14:24
 22/40 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nem szeretnélek hergelni és elsősorban vele kell leülnöd és elmondanod a kétségeidet. Aztán meglátod hogy reagál.

Minden esetre az, hogy "otthon" tölti a hétvégéket, mert ott a szerelő... na ne már...

Ha asszonyka ott rendezkedett be egy üzletbe, akkor ők nyilván megbeszélték, hogy maradhatnak. Még ez se lenne tragédia, de be se avatott. Márpedig ha veled él és gyereket is akartok… a hátad mögött közben megváltozott a helyzet, erről téged nem tájékoztat, sőt semmi közöd...


Mi csak pár hónapja élünk együtt, vannak gyerekeink is előző kapcsolatból, közös nincs tervben, de biztosan nem hangzik el, hogy "semmi közöd". Ez nem így működik.

Felvettem egy ajánlott levelét, pont a régi, még közös, eladás alatt lévő családi házukkal kapcsolatban - megkért telefonon, bontsam fel és olvassam el, mit akar az önkormányzat.

2020. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
A pasid egy f.. , nem valallnek tole gyereket. Nem toleralnam h ott legyen orokke. De azt nem ertem hogy mibe roskadsz bele. Lelkileg megertelek nyílván csak a te hiteltorlesztesed hogy jon a kepbe? Miert a te gondod mindenki lakhatasa? Vagy a szamlakba sem szall bele? Meg kellene beszelni, hogy szalljon bele a koltsegekbe.Vegyen neha butort vagy valamit.Gyereket ne vallalj tole.
2020. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a papa hogy 25 éves gyereke van?
2020. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
45 éves, nem egy vénember. :)
2020. márc. 9. 15:16
 26/40 A kérdező kommentje:
Abba "rokkanok bele", hogy van egy főállásom, ahhoz napi két óra utazás, emellett a lakás 100 m2-es kerttel, ott a háztartás, van egy fiam nekem is, meg a hitel, és a lakásba is mindig kell ezt-azt venni (másfél éve élek itt és még sok minden hiányzik). Pl. volt amikor íróasztalt kellett vennem, ő elmesélte, milyen jó íróasztala van a közös házban, mondtam, hogy hozza el, hát ő nem hozza el. Mindent otthagyott, én pedig mindent egyedül oldok meg. Kezd betelni a pohár.
2020. márc. 9. 15:36
 27/40 Rockarc ***** válasza:
90%

Szerintem az nem egy kapcsolat, ahol nincs egyutteles. Maximum amolyan tinidzser fele "jaras" meg egyutt vagyunk stb. Marpedig az, hogy hetvegente visszajar, ott alszik az barmennyire is akarod ugy beallitani, hogy nalad el, lathatoan ez nem igaz.


Amit nem tisztaztatok az az, hogy hol es hogyan fogtok elni fel ev mulva. A legtisztabb az lenne, ha kozosen vennetek egy hazat, persze a tulajdoni aranyokat a betett penz ertekeben rendezni. A regi lakasat pedig az o ugye, hogyan kezeli. Lemondhat a gyerekek javara, ha olyanja van, lehet meg is tette. A reakcioja legalabbis erre utal.


A problema az, hogy nem zarta le a regi eletet, nem 100, hanem 1000 szal koti meg oda. Hiaba a ket ev, van aki nem tud elszakadni, o ilyen. Az o eletkorabol fakadoan gondolom te gyereket akarsz mindenaron, es ilyen ketsegbeesett szituaciokba is belemesz, amire a nok nagy resze egybol hatat forditott volna. Nem jartal jol, akarmit is mond a szajaval, a tettei teljesen mast sugallnak. Itt te ragaszkodsz mindenaron a kapcsolathoz, te szakadsz meg erte, neki meg kenyelmes a mostani helyzet, nem is fog valtoztatni rajta. Szerintem ebbol nem tudsz jol kijonni, massal kene gyereket tervezned.


43F

2020. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Kedves Rockarc, egyetértek, szerintem sem együttélés az ilyen, nincs közöttünk "szövetség".


Közös ingatlant nem tudunk venni, mivel neki a pénze "áll" a közös házban, így csak én egyedül tudok bármit is venni, bárhova lépni. Nekem ez patthelyzet, ha ő nem lép semmit, akkor én sem tehetek semmit. Tipikus megszoksz vagy megszöksz.


Gyerekre mindketten nagyon vágyunk, évek óta ő is akart még meg én is, csak nem úgy alakult az életünk. De azt látom, ha összejönne a baba, akkor egyedül nevelném fel, azt pedig biztos nem vállalnám.

2020. márc. 9. 15:42
 29/40 anonim ***** válasza:
90%

Épp ezért kéne valamilyen szinten választás elé állítanod: ha ő is akar gyereket, akkor ő is szálljon be az új, közös lakás finanszírozásába.

Az, hogy hajlandó megcsinálni a gyereket, az rohadt kevés. És itt nemcsak a lakáskérdés a baj.

2020. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne szülj, kérlek szépen!

Pasidnak kényelmes az élet, hisz ingyen van.

2020. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!