Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek jogosan várja el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan várja el ezt a barátom?

Figyelt kérdés

Neki van autója,ezért a legtöbb helyre azzal járunk.Majdnem a kapcsolat legelejétől ragaszkodik ahoz, hogy ha együtt megyunk valahova, fele benzinre költött pénzt fizessen ki. Ha a 10 percnyire lévő boltba megyünk is, azt is ki kell fizetni. Ha mondjuk elmegyünk pizzazni, eszébe sem jut meghívni,jöhet a fele-fele arány. Veszekedés közben,volt hogy azt is felhozta, mennyit költött a szülinapomra... És a legjobb az egészben, hogy egyáltalán nincs rászorulva arra a 4000-5000 forintra, amit elkér tőlem egy egy fuvarért... Akkor is, ha ő is épp oda megy. A szüleivel, családtagjaival is ezt csinálja. Csak annyi különbséggel,hogy tőlük nem követeli, "csak" elvárja. Ha a szülei adnak pénzt neki, hogy vigye el őket valahova, azt pofátlanul elveszi.

A legjobb barátnőm már 4 éve van együtt a párjával. Náluk is a fiú autójával mennek mindenhova, de még soha nem fordult elő, hogy a fiú elkérte/elvette tőle a pénzt...

Mit gondoltok erről?


2020. máj. 8. 13:54
1 2 3 4
 11/32 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

De egy sz-rrágó, igazi gyökér kicsinyes pasid van, bár elnézést.

Én együtt élek a párommal, nekem van autóm, neki nincs, én vezetek, ha közösen megyünk valahová, sőt, rossz időben (viharban, esőben), ha épp ráérek simán elviszem ide-oda, ahol épp dolga van, vagy csak ha a haverjaihoz át akar menni. Ha éjszakás, munkába is elviszem/elhozom, ne menjen az éjszakai busszal, és soha egy fillért nem kértem el tőle se benzinre se semmire, ami a kocsival kapcsolatos.


Nekem egyik korábbi párom se kérte soha, hogy adjak bele benzinbe, még akkor sem, ha én találtam ki, hogy menjünk el valamerre, de a barátaim sem ilyenek és a családomból senki sem.


Az ilyen sz-rrágóskodással én nagyon nem tudok mit kezdeni, mert én nagyon nem ilyen vagyok, és feb-sz, hogy valaki a saját párjától kikövetel 4ezer forintot sz-ros benzinre.


Ha nem bírja kifizetni a kocsiját, akkor ne furikázzon, hanem menjetek busszal vagy sétáljatok.

2020. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Mikor a páromat látogattam meg a családja városában, akkor meg ő furikázta a családi autóval a s-ggemet egy héten keresztül fel-alá, hogy minél több mindent lássak a városból és egy fillért nem kért el érte.
2020. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

"És férfiként mindig leírtam itt, hogy semmit nem engedek fizetni a nőnek"


Mert nem kell mindent fizetni a nőnek, nem kell kilopni a számláit a postaládájából és befizetni neki. Józan ész kell az egészhez, de nálatok csak vagy az egyik véglet létezik, vagy a másik.

2020. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

#10 "te választottad" - hagyd már ezt a hülyeséget! Mindenki, még a rendesek is akarva-akaratlanul "kampányidőszakot" tartanak ismerkedéskor és a kapcsolat elején. Senki nem azzal reklámozza be magát, hogy "spúr vagyok, nem használom a vécékefét, szexchatelek amíg alszol, belerúgok a macskádba ha nem nézel oda, és várhatóan úgy másfél év múlva meg foglak pofozni." Mindenki a szebbik arcát mutatja. A másik, hogy az emberek változnak. Már 1-2 év alatt is felvehet valaki új viselkedésformákat (eltunyul, ráfügg a gépre, lesz valami mániája), 10-20 évről meg már ne is beszéljünk, akkor már akár egy teljesen másik embert láthatsz viszont.


Az 5-ös válaszoló nagyon jól érzékelteti, mi a különbség az egyenlőség és a szarrágó fillérb****s között.

Kérdező, a hosszabb utak költségének felezése szerintem belefér a normálisba, viszont azért pénzt kérni, hogy elugrottatok boltba, vagy vele mentél oda, ahová egyébként is ment volna, az vicc.

2020. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%

#14: Hagyjam azt, hogy unalmas, mennyire kiakartok bújni páran mindenféle felelősségvállalás alól?

Ébresztő. Ez a felnőtt kategória. Itt (elméletileg) felnőttek vannak, akik döntéseket hoznak és mivel felnőttek, vállalják a következményeket.

Ha elolvastad a kérdést, akkor itt is kiderült, hogy teljesen áll az, amit írtam. A kérdező MAGA írta le, hogy MAJDNEM A KAPCSOLAT LEGELEJÉTŐL ilyen a srác. Akkor miről beszélünk? Itt tényleg ennyire gyerekes a szint?

A kampányidőszak meg pont olyan, mint a politikusoknál. Aki akarja, az észreveszi, hogy mik azok, amik csak ígéretek. ÉÉÉÉS itt jönne az érett, felnőtt gondolkodás. Ami úgy tűnik, hogy sokaknál nincs, ez megesik. De, az, hogy pl. te is ezt még pártolod is, egyszerűen nevetséges.

És az emberek valóban változnak, de se a tegnapi, se a mai kérdésnél nem volt semmiféle változás, csak egy rövid rózsaszín köd.

2020. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha legközelebb lesz ilyen alkalom mondd meg neki, hogy neked erre nem telik és nem tudsz fizetni és inkább mész gyalog/busszal/vonattal /biciklivel/rollerrel és majd a celallomason taliztok vagy ha nem akar így menni, akkor várjon meg otthon és te magadnak intézed a dolgodat. Addig csináldd így míg észre veszi magát. Ha szerencséd van, 2-3 ilyen ut után leszokik erről az elég gáz szokasasarol.
2020. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
10%

Hosszabb utaknál vagy ha neked tesz szivességet teljesen alap, hogy kifizeted. Ezt normális ember magától ajánlja fel, teljesen természetes dolog. Randiknál szintén úgy korrekt ha mind a ketten anyagilag is beleadtok.

Az, hogy lementek a boltba kettőtöknek vásárolni nyilván nem tartozik ide.

De ettől még meglepő, hogy mennyi ember tartja természetesnek, hogy furikázzák tök ingyen. Ez akkora élősködés... Eszembe nem jutott volna soha szivességet meg fuvart kérni és semmit nem adni cserébe, annyira alap, hogy legalább a benzint kifizetem ha már szivességet tesz és enélkül zötykölődhetnék 2 órát szutykos vonatokon meg cipelhetnék 20 kilót.

2020. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

Hallod 5000/fuvarért én is viszlek xd

Na de komolyan, oké, kérje el a felét. Szépen kiszámolja mennyi km-t ment, átlagfogyasztás az út alatt, abból kijön, hogy három lepkefingnyi benzinbe került neki a pizzázóhoz vezető út, azt az aktuális átlag üzemanyag árral felszorozza és adsz neki kb 253,8 Ft-ot. Na jó, legyen 254, mutasd meg, hogy te vagy a valaki. Na de amúgy komolyan, ezt kár erőltetni, az idő előrehaldtával csak rosszabb lesz. Ha van kedved, bszakodj te is vele ilyen szinten, ha nincs, rakd ki a szűrét mert egy boldog pillanatod nem lesz vele. Eljegyzési gyűrű felét is elkérné? Vagy az egészet mert a te ujjadon lesz? Ha te többet fürdesz, több villany meg vízdíjat kér tőled? Szigorúan 3 szelet párizsit vehetsz ki a csomagból és a negyedik feláras? Érted...

2020. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom melyikőtök itt a szánalmasabb, te vagy nyomorult pasid. Ha épp vélemény kell akkor lelépsz onnan aztán dugja csak a hőn szeretett autóját.
2020. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%

"És a legjobb az egészben, hogy egyáltalán nincs rászorulva arra a 4000-5000 forintra, amit elkér tőlem egy egy fuvarért... "


Mivan? Ennyit egy útèrt kèr el??? Hány 100km-re mentek ti? Jesszus.... Ennyi nemhogy a fele nincs, de mèg az egèsz se, max ha tènyleg jó hosszú útról van szó. Megkèrdezhetem, hogy hozzávetőlegesen egy hónapban mennyit adsz neki oda összesen a fuvarokèrt?

Egyèbkènt meg egy gusztustalan fillèrbaxo a barátod. Nem is èrtem, hogy ilyen hulladèk alakokat honnan szedték össze?

A felezès mèg okè lenne, de azèrt nem így. Pláne ha ennyit van pofája elkèrni egy útèrt.

Èn azt mondom, hogy hajítsd ki az èletedből úgy, hogy csak zúg. Egy ilyen spúr alakról semmi jót nem lehet várni, nem lehet komolyabb jövőt tervezni.

Ha viszont egyenlőre vele maradsz, maradj ki ezekből az autózásokból. Küld el egyedül bevásárolni, vagy menj gyalog, mert ezekre a fuvarokra már nincs pènzed. Ha mentek valahova, akkor mond hogy te mèsz busszal, az olcsóbb, majd ott találkoztok. Stb. Ès akkor mèg jól Várad is meg, hadd bosszankodjon. :) Hátha megunja, kicsit èszre veszi magát.

2020. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!