Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek jogosan várja el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan várja el ezt a barátom?

Figyelt kérdés

Neki van autója,ezért a legtöbb helyre azzal járunk.Majdnem a kapcsolat legelejétől ragaszkodik ahoz, hogy ha együtt megyunk valahova, fele benzinre költött pénzt fizessen ki. Ha a 10 percnyire lévő boltba megyünk is, azt is ki kell fizetni. Ha mondjuk elmegyünk pizzazni, eszébe sem jut meghívni,jöhet a fele-fele arány. Veszekedés közben,volt hogy azt is felhozta, mennyit költött a szülinapomra... És a legjobb az egészben, hogy egyáltalán nincs rászorulva arra a 4000-5000 forintra, amit elkér tőlem egy egy fuvarért... Akkor is, ha ő is épp oda megy. A szüleivel, családtagjaival is ezt csinálja. Csak annyi különbséggel,hogy tőlük nem követeli, "csak" elvárja. Ha a szülei adnak pénzt neki, hogy vigye el őket valahova, azt pofátlanul elveszi.

A legjobb barátnőm már 4 éve van együtt a párjával. Náluk is a fiú autójával mennek mindenhova, de még soha nem fordult elő, hogy a fiú elkérte/elvette tőle a pénzt...

Mit gondoltok erről?


2020. máj. 8. 13:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a 10 percnyire lévő boltba megyünk is, azt is ki kell fizetni."


Ès ezèrt mennyit kèr el ez a jóember? 200ft-ot? Mert több biztos nem kerül fejenkènt...ès mèg lehet sokat is mondtam. Szanalom...

2020. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
48%
És miért vagy vele????1.ilyennél mehetett volna az autójával a folyóba kb...
2020. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
53%

Én azt mondanám hogy attól függ. Ha 10 perces autó útról van szó egyszer-egyszer és mondjuk ő amúgy is oda menne akkor nem jogos.

Ha viszont mondjuk rendszeresen hoz-visz vagy hosszabb autó utakról van szó akkor meg jogos. Hiába drága az üzemanyag és sokba kerül egy autó fenntartása. Az is más lenne ha neked lenne autód es egyszer te egyszer ő vinné a másikat.

Mondjuk nekem alapból eszembe jutona ezt alkalom adtán megkerdezni hogy száljak-e bele a benzinpénzbe. Igazából csak megegyezés kérdése.

Nekem is van autóm és igazából ha lenne páeom akit fuvarozok rendszeresen jól esne ha legalább felajánlaná magáól hogy beszálljon-e. Hogy elfogadom az más kérdés, megegyezés.

A követelő hangnem zavarna. Ezt is lehet normalisan közölni.

Viszont a benzinkuatakat meg az árkaat ugye baromira nem érdekli hogy kapcsolat-e vagy sem...

Hosszú együttélés megint picit más.

2020. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
#23-ra reagálva, termèszetesen nem ördögtől való, hogy kivegyük a rèszünk a tankolásból, ha már èlvezzük az előnyèt. Ezzel itt mèg semmi gond. Na de fuvaronkènt számolgatni??? Minden egyes kis boltbamenetelt is?? Meg 4-5 ezret elkèrni fuvaronkènt? Ez azèrt marha gáz, ès nagyon nagy túlzás.
2020. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen fillérba*zó exem. Általában velem fizettette ki a dolgokat, mert tudta, hogy ő odaadja a felét, de fordítva nem volt biztos benne. Csoki árát is elkérte. Aztán, mikor szüleim nyaralni voltak, Anya hagyott itthon nekem pénzt, ezt tudta is exem. És vásároltunk be kaját, és fogtam magam, és elkértem a puding árát, amit ő vett magának. És meglepődött.

Szerintem egy hosszabb utat elfelezni normális. Valamilyen formában. Vagy felváltva tankolással, vagy tényleges felezéssel. De boltba fuvar? Jesszus, mennék inkább gyalog, ő meg vigye haza kocsival a cuccokat, kösz.

Az egész elv szánalmas.

Egyébként, így karantén alatt mindent felezünk párommal. Én fizetek, és Revoluton bekérem a felét. De normális időkben külön járunk vásárolni, akkor felváltva fizetünk, vagy ha nagyobb összeg jött ki, akkor feleztünk.

Lassan vesz kocsit barátom, nem tudom még hogyan lesz az autó fent tartás, nekem a fizetésem jóval alacsonyabb, én biztosítási díjakat nem akarok fizetni, de ha kirándulni megyünk, szerintem evidens, hogy néha én is fizetek a parkolásért, vagy tankolok bele pár litert.

2020. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
74%
Én konzervatív vagyok és szeretem ha a barátom meghív, főleg hogy ő már dolgozik én még egyetemista vagyok. Egy utazásnál persze mehet a felezés. Gáspár Laci is minden héten elviszi a feleségét randizni. :D
2020. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%
Én csak akkor hagytam hogy fizesse a benzin felét, amikor csak az Ő dolgait akarta intézni ... tehát ő el akart menni messzire bevásárolni a plázába
2020. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%
Azt gondolom, hogy azonnal szakíts egy ilyen fillereskedo emberrel. Nevetséges.
2020. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%

#24 nem tudom értetted-e amit írtam, nem is az 5-10 perces boltba menetelért írtam alapvetően. Viszont ha valakit rendszeresen furikázol, oda is ahova te pl nem mennél (nem most nem bolt, meg posta meg nem ilyenekről van szó) ertsd mondjuk heti 4-4x akkor szerintem nem akkora tragédia. Ha elkéri 1000 ftnak a felét az gáz. Viszont ha mondjuk rendszeresen furikázol valakait és kijön belőle (megit ismétlem nem a közös bolt és társai) pl 20ezer akkor ott már lehet értelme.

De még ha csak nem is az elvárás, hanem maga a gesztus hogy ha engem mint nőt furikáz a párom jobbra-balra akkor az a minimum a részemről hogy annyit mondok figyi Dezső, na adjak bele a benzinbe? Aztán Dezső max annyit mond hogy köszi nem kell. Vagy akkor fuvarozzák egymást arányosan. Én rosszul érezném magam ha a barátom engem mindenhova vinne én meg nem adnék bele egy fillért sem vagy nem viszonozhatnám azzal hogy x alkalomkor meghívom valamire kb ugyanakkor összegben. Az hogy valaki udvariasságból felajánlja a benzinpénzt elvi és udvariassági kérdés.

Ez csak egy példa mert sajnos ilyen is van. És igen, tudom hogy ez nem a kérdező által felvázolt helyzet, csak továbbvittem kicsit a gondolatmenetet.

Nőként mondom hogy nagyon sok ilyet látok a környezenben ahol a csaj palira veszi a fickót aki jobbra-balra hurcolja, meg étterembe meg mittudomén hogy hova és akkor viszonzásul kap kb egy kávét 400ft-ért.

Tehát én összességében amondó vagyok hogy nem egy akkora szemétség elkérni a benzinpénzt, pláne hogy egy autót fenn kell tartani, javíttatni, biztosítás stb. És ezek lehetnek horribilis összegűek is akár. És ennek fényében ha már a másik is használja nem akkora dolog hiszen az egész fenntartás, szerviz, gumi stb jóval több lehet 4-5 ezer ft-nál.

Boltbamenésért elkérni tényleg fillérb**szóság.

2020. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Az ilyen pasit azonnal hagyd ott a p.csába! Hidd el tapasztalatból beszélek..! Mindig is egy spur lesz veled szemben, nem tart tèged màsra csak arra, hogy míg nem lesz jobb, addig te vagy neki.
2020. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!