Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hölgyek! Amikor ingerlékenyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Amikor ingerlékenyek vagytok, akkor a párotoknak kötelesség, "lenyelni" amit dühötökbe mondtok neki?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 13:38
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Igen, különben csúnya vége lesz.
Nem.
Sosem bántanám, haragomban
Jogosan védené meg magát.
Igen és nem védneti meg magát.
Ha vissza mer szólni, azonnali szakítás.
49 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem bántanám haragomban amit mo danék ilyenkor az a vita témára mondanám nem neki céloznám.26N
2020. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Én csúnyát mondani nem szoktam viszont bicska nyitogató tud lenni a hangnemem ha úgy érzem valamiért védenem kell magam. Pont ezért kerülöm betegen vagy mensi alatt az olyan beszélgetést amiből vita lehet mert olyankor kevésbé vagyok körültekintő. Inkább leülök filmezni ha valamin felhúzom magam mint hogy abban a lelki állapotban mondjak valamit. De kifejezetten értékelem ha a párom se keresi a lehetőséget arra hogy belém kössön.

Alapjáraton is konfliktus kerülő típus vagyok így ha valaki ki tudja hozni belőlem hogy dühömben valami olyat mondjak amit később megbánok az aktívan tett is érte.

Ergo én vagy azt szeretném hogy nyugton hagyjanak vagy ha vitát kezd velem valaki főleg ha látja hogy nincs jó napom akkor az utána ne hisztizzen hanem gondolja végig mi hangzott el. Én ugyanígy fogok tenni és a végén megbeszéljük ki mire jutott.

2020. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még nem volt rá példa, de ha ilyenkor átmennék hisztis pitsába és őt büntetném olyan dolog miatt, ami nem is az ő hibája, akkor szerintem joga lenne megvédenie magát és nem kellene lenyelnie az igazságtalanságot. De általában ha nagyon stresszes vagyok valami miatt, akkor ezt elmondom neki, kicsit kidühöngöm magam neki ha úgy van, vagy csak megkérem, hogy most kicsit hadd legyek egyedül.
2020. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Vita közben sem mondunk olyasmit, amit nem gondolunk komolyan. A hangnem, a stílus igen, az lehet bántó, de maga a szavak, amik elhagyják a szánkat, az sosem adhat okot későbbi sértettségre vagy akár újabb vitára. Ez aranyszabály. Dühében őszintébb az ember, talán, de azért csak van annyi lélekjelenléte akkor is, hogy felmérje, mi az, ami még belefér és mi az, amit később meg fog bánni. Nekem legalábbis van, pedig meglehetősen heves természetű vagyok, könnyű felbosszantani, ráadásul ha olyan kedvemben vagyok, nemhogy nem kerülöm, kifejezetten keresem is a konfliktusokat, de aztán mégsem mondok/teszek olyasmit, amit utólag megbánnék.


Nnna, szóval a fentiek függvényében nyilván nem bántanám soha a párom se szavakkal, se sehogyan sem. Ennek ellenére nem várom el, hogy lenyeljen és tűrjön mindent, sőt. Szerintem egészséges lelkivilágú felnőtt igenis kiáll magáért, ha úgy érzi, igazságtalanul támadják, mellém nem való olyan pár, aki csak csendben tűr és bólogat, ha éppen rossz kedvemben vagyok és rajta találom meg kitölteni a dühömet. Nem kötelessége elviselni semmit, ha szerinte túlzás vagy túl sok vagy igazságtalan, akkor igenis szálljon velem szembe, egyrészt máskor akkor eleve nem fogok nekiesni, másrészt meg nehogy már ennyire puhapöts legyen, hogy nem meri a szemembe mondani, hogy most irracionális vagyok.

2020. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
68%
Nem kell "lenyelnie", ugyanúgy, ahogyan én sem szoktam, ha rossz napja van és nem úgy szól hozzám vagy vissza. De azért igyekszünk nyugodt hangnemben rendezni a dolgokat. Viszont egyszer dühömben nagyon csúnya dolgot vetettem neki oda egy vita alkalmával, amire nem is tudott még önvédelemből sem mondani semmit. Azonnal megbántam és akkor megfogadtam, hogy soha többet nem teszek vele ilyet. 25/N
2020. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Sem a szóbeli, sem a fizikai bántást nem szabad lenyelni. Nemtôl függetlenül ki kell lépni egy olyan kapcsolatból, ahol bánt a másik.
2020. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
69%

Szándékosan nem bántanám, de elég csúnya stílusban tudok szólni, ha ideges vagyok pl. Ilyenkor inkább nem mondok semmit mert érthető ha azt valaki bántásnak veszi, ha én csak úgy odavágok neki nyers stílusban mondatokat meg pofákat vágok. Nyilván nem szándékosan bántok senkit, egyszerűen csak nyers stílusban jön ki belőlem.

Nyilván nem várom el, hogy lenyelje, nekem kell vállalni a felelősséget azért, ha megbántom és nekem kell helyrehozni még akkor is, ha nem ez volt a szándékom.

2020. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

Közmondás: "Kétszer mérj, míg egyszer vágsz!" Ez arra az esetre is vonatkozik, hogy kétszer mérlegelj (más verzióban: számolj tízig), mielőtt valamit kimondasz.

Egy indián közmondás: "A kimondott szó olyan, mint a kilőtt nyílvessző: visszahúzni nem lehet". Nagyon meg kell gondolni, mit ejt ki az ember a száján, főleg felajzott lelkiállapotban!

Konkrét válasz a kérdésre: Senki sem köteles eltűrni a másik hisztijét, de megértőnek lehet lenni (egy bizonyos mértékig).

2020. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha ingerült, ideges vagyok, legtöbbször megkérem, hogy ne beszélgessünk, nem szeretnék neki csúnyán szólni. Viszont ha ennek ellenére sem hagy magamra, sőt, még inkább idegesít valamivel, akkor nem vállalok garanciát a modoromért, és nagyon nem is gondolom, hogy joga van szóvá tenni a nem szép hangsúlyt.
2020. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingerült hangulatban vagyok, akkor tudja a párom, hogy békén kell hagyni. Nem provokál, én lenyugszom és mindenki boldog.
2020. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!