Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha az egyik fél szabadúszó/vál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél szabadúszó/vállalkozó, a másiknak fix fizetése van, hogyan lehetne igazságosan megoldani a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Az én esetemben a szabadúszó fél jól keres, amikor dolgozik, de pl. jelenleg a megtakarított pénzéből él és semmi bevétele nincs. Ezen felül a relatív magas havi bevételét évente egyszer leadózza, aminek a nagyságát előre nem lehet kiszámítani.

A másik félnek átlagos fizetése van (kb. a 40%-a a másikénak, ha az épp dolgozik).


ALapvetőoen fair megoldásnak tűnne a fizetés bizonyos százalékát beadni a közösbe, de melyik összeget vegyük figyelembe?


Van valakinek bevált módszere, tapasztalata?


A "minden közös" nem opció.



2020. júl. 4. 17:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszéljétek meg, hogy X összeget beleraktok, ő meg spóroljon azokra a hónapokra előre a közös kasszába, mikor nincs bevétele.
2020. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
Jó hülye vagy ha vállalkozóként a felét leadózod...
2020. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem


a.) akkor vagy kiátlagolod kb mennyire jössz ki bevételben nettóban havonta ( 0-val és 6x annyival, gondolom nem most kezdted a válallkozósdit, van kiindulási pont), és beleteszitek mindketten adott összegből a 70-70% vagy x százalékát amit meghatároztok.


b.) nem százalékot, hanem fix összeget határoztok meg, amit mindketten vállalni tudtok minden hónapban. ( te s, akkor is ha épp 0 most, de jövő hónapban a duplája)


Más opció nincs szerintem: % vagy fix összeg, döntsétek el..

2020. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az meg lényegtelen szerintem ez esetben, hogy ha épp nincs semmi, akkor nyilván az előző hónapok megtakarításából teszed bele.. Ez ilyen.
2020. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút megbeszélés kérdése. Ha pl. ő keres 1 milliót, te meg annak a 40 %-át, 400 ezer forintot, akkor mondjuk a bevételetek arányában kb. egy 70-30 %-ot tudnék javasolni, de ez csak is rajtatok múlik.

Szerintem az nem releváns, hogy a vállalkozó fél mikor szerzi a bevételét, hiszen gondolom egy havi átlag van, csak hullámzó ütemben érkezik. Ha egyik hónapban kap 3 millát, aztán meg két hónapig semmit, akkor abból a három millából kell minden hónapban beadnia a közösbe a saját részét. Szerintem ez így fair. Hullámzó bevételnél nem nevezhető megtakarításnak az az összeg rész, ami a következő 1-2 hónap anyagi átvészeléséhez szükséges, vagy is szerintem alapvető a fogalom zavar. Az meg végképp irreális, hogy majd a másik fél a havi fix bevételéből eltart, mert egyébként hozzá kéne nyúlni a megtakarításaimhoz.

2020. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Igen pl értelmesebb szezonmunkások úgy szokták, hogy az éves fizut elosztják 12vel és akkor tudja hogy kb mennyi a havi bevétele. De látom hogy te sajnos beválasztottál egy felelőtlen párt, aki feléli amije van, utána meg rajtad élősködik. Plusz még hazudozik meg hülyít is a könyvelési részével. Megértem, hogy frusztrált vagy.
2020. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
ha nem jó se a közös se a fele-fele, akkor találjátok ki egy másik számpárt, vagy havi fix összeget!
2020. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
2: Talán azért, mert ha egyben kezelitek a pénzt, akkor az egyik vesz 10ezerért egy cipőt, a másik meg 200ért laptopot/akármit, mi lesz? Szerinted igazságos? Ellenben ha a közös költségek közös kasszából mennek, a fennmaradó résszel azt csinál amit csak akar, és a fentebb leírt szitu nem okozhat konfliktust. Vagy nem lesz az az érzésed, hogy a saját fizetéséből vettél neki karácsonyi ajándékot. Például.
2020. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%
Mi lenne, ha mindenki berakná x százalékát annak, amit az adott hónapban keres. Ha 0-t keres, akkor nullát, ha meg 15 milliót, akkor annak is a 60%-t, majd takarékoskodnátok a további hónapokban? Ha meg elszámoltátok, akkor év végén az adó odaeső részét vagy kiveszitek a közös kasszából, vagy berakjátok, ha felülszámoltátok.
2020. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát ez tök jó, utolsó, akkor az amúgy is élősködő párja még érdekeltebbé válik abban, hogy ne dolgozzon.0forint kereset, 0forint a kasszába.
2020. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!