Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én költöztem a férjem lakásába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én költöztem a férjem lakásába. Neki volt egzisztenciája, nekem nem. Szégyellnem kellene magam?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, a férjem 42. Neki már saját lakása volt Budapesten, amikor összejöttünk. Nekem meg egy diákhitelem meg egy nagyon macerás, semmiben sem segítő családom. Egy internetes beszélgetésben előkerült, hogy hát legtöbbször a nők költöznek a férfihoz, a "biztosba", és úgy milyen könnyű. A vége az lett, hogy én csak fogjam be, a tutiba tettem be a hátsómat, véleményem sem lehet semmiről. A férjem nem gazdag, dolgozik, ahogyan én is. Ő havi 80-100 ezerrel keres többet mint én, azt hiszen ezt hívják kb. középosztálybeli életnek. Ugye nem kell szégyellnem magam vagy fel sem merül az "aranyásás"? Köszi!

2020. júl. 5. 12:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyellned. Inkább örülj neki, hogy az egzisztencia lehetősége adott a párkapcsolatban. Nincs ebben semmi aranyásás.

Amúgy én férfi vagyok, és barátnőmhöz költöztem be, neki volt lakása, nekem nem. Most emiatt szégyellnem kéne magam nekem is?

Ez hülyeség.


Tudod, az emberek ezzel a témával is úgy vannak, mint a korrupcióval. Nem a létezése zavarja a jelenségnek, hanem hogy nem ők a haszonélvezői.

2020. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Még egy gondolat:

Aranyásás.


Iszonyúan felszínes, képmutató a világ. Mert tegyük fel, ha egy nő a pénze és az egzisztenciája miatt van egy férfival... ÉS AKKOR MI VAN?!

A nőknek bejön, ha egy férfi tehetős, pont. Miért kell ezt ennyire púderelni?! Miért ne lehetne simán azt mondania a nőnek, hogy "engem az anyagi biztonság és a magas egzisztenciális szintje fogott meg a páromban" - anélkül, hogy utána mindenféle negatív jelzővel illetnék a nőt.


Még ha a pénzéért ment hozzá valakihez... ÉS AKKOR MI VAN?!

Szinte minden nő számára vonzóbb alternatíva egy háromszintes családi ház, szalonautó, magas fizetés, mint az albérlet, húsz éves Suzuki és éhbér... Csak sokan ezt letagadják.

2020. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Egy félig-meddig ismerős támadt nekem. A téma a lakáshitel, illetve CSOK és babaváró volt. Erre mondta, hogy én inkább ne formáljak véleményt, hiszen nem tudom mit jelent a lakáshitel, véletlenül éppen akkor érkeztem a ma már férjem életébe, mire a lakás ki lett fizetve. Ragozta tovább is, de azt ne tette hozzá, hogy hiába ér a lakás 40-45 milliót, itt a környéken egy egy szobával nagyobb (márpedig baba van, úgyhogy kelleni fog), kb. 8-10 millióval többe kerül, amihez már az én keresetem is jól fog jönni. Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 5. 18:36
 14/17 anonim ***** válasza:
Nemtől függetlenül bárki szeret bekerülni a készbe. Nincs ezzel semmi gond, ha leszögezzük, hogy nem direkt ilyen párt keresett, hanem ilyen partnerbe szeretett bele, akinek véletlenül volt saját ingatlana. Kevesebbet kell küzdeni, kevesebb a nyomasztás, több energia marad egymásra, szerintem tök jó. Semmi értelme fikáskodni, ha valakiknek szerencséjük van az életben. Olyan is van, hogy a lakhatás nem full szopóroller, igen. És?
2020. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt se felejtsd el, kérdező, hogy ez így szép és jó, de semmid sem lesz ebben a felállásban. Tudom, mert én is olyan férfihoz mentem, akinek családi háza van. Igazából ha úgy hozná az élet és válás lenne, nekem nem lenne ingatlanom. Míg akik ketten vették, ők eladhatják, megfelezik, és ki-ki újra kezdheti az életét.
2020. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Nyilván nem lesz ingatlana, de nem is volt.

Te meg azt hagytad ki a számításból, hogy nem kell az összes megtakarítását befektetnie és 20-25 évig hitelt fizetniük (közösen) vagy belepörgetnie az örökségét.

Ez az érem másik oldala.

2020. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Majd egy évtizedig vagy háromszor annyit keresetem, mint a feleségem, és mindig az újabb kocsi volt az övé.

Egyszer mégis beelőzött mert neki nagyon bejött valami én meg éppen lefelé estem

Soha, semmiféle problémánk, vagY komplexusunk nem volt a pénz miatt


Engedd el, egy család vagytok.

2020. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!