Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Érdemes összeköltözni,ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes összeköltözni,ha kevés pénz marad a fizetésemből,de itthon mérgező a kapcsolat a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Albérletbe szeretnék menni a párommal, ő mondta,hogy hozzájuk is mehetek,de én anyóssal se szeretnék lakni.

Az ő fizetéséből maradna bőven, de az enyémből kb.50 ezer maradna magamra,ha megfeleznénk minden költséget.

Szerintetek megéri külön menni vagy viseljem el itthon?


2020. aug. 22. 14:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én értem a büszkeséged, de reálisabb, ha egy picit többet vállalna ő. Saját előrehaladásod érdekében mondom ezt, hogy tudj kicsit félre is rakni.
2020. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretne többet vállalni fogadd el. Többet tudsz félretenni és ha netán szétmentek jól fog jönni az a plusz 10ezer havonta
2020. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

#11-12. Rossz tanács. Borul az egyensúly. A srác vmilyen szinten fölényben érezné magát, és a számlát beadná akkor, amikor esetleg birul a bili, vagy pont ezért borul a bili.. Egy férfi nagyon adakozó tud lenni, de tudja, h ő ad többet. És ez a tudat sokszor felsőbbrendűnek érezteti magát. Innentől már nincs egyenrangú kapcsolat. Kivétel ettől, ha nagyon gazdag, ami sztem itt nem játszik.

Maradjon a fele-fele. Oszd be az 50 ezret, és addig is esetleg nézz jobban fizető állás után, vagy másodállás után.

2020. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

13.-nak.


De itt a srác jobban keres. Akkor innentől kezdve mondjuk a srác járjon egyedül étterembe, meg strandolni, mert neki telik rá, a csajnak meg nem?


Ne legyetek már ennyire femináci libernyákok.

2020. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Étterembe meghivhatja a srác, vagy strandra is, mint anno mikor még nem éltek együtt. Ezek úgymond plusszok. Sőt, vehet ékszert, bármit, de a letfentartas már más. Itt nem szabad kiszolgaltatottnak lenni, h esetleg azt higgye a srác, h nélküle éhen halna a barátnője. 10-20 ezer ft is számít, főleg, ha srác sem keres sokkal többet, már érezheti azt, h egyrészt hiányzik neki ez az összeg, másrészt a kicsi is fel tud nagyobbodni, ha egyikük sem keres hű de nagyon jól.
2020. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
13: havi 10 ezer forinttól... ha ilyentől valakinek ilyen érzései keletkeznek, az annyit is ér!
2020. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ide mindegy mit ír az ember.


Ha ő fizetne mindent akkor meg kitartott lennék."


Kérdező, ez így van. Én mit kaptam itt, amikor leírtam, hogy az egyetem (nappali) két utolsó éve alatt a férjem tart el.

2020. aug. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri elköltözni, de érdemes végig gondolni miért csak ennyi a fizetésed,hogyan tudnál többet elérni. Én is utálnám, ha a férjem a kezdetektől többet adott volna a közösbe, de a részedről sajnos sokszor nem lesz más megoldás. Ha elmész vásárolni, nyilván nem csak magadnak veszel ezt azt, szóval a költségeid valamelyest nőni fognak és nem fogsz tudni félretenni "luxusra" költeni. Szomorú így leélni egy életet.
2020. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akkor is borul az egyensúly, ha felezitek az alap költségeket. Neki lesz megtakarítása, neked nem. Ő lehet vesz majd házat/lakást/autót/drága képzést stb.. a félretett pénzből, neked nem fog telni rá.

Ha nem is megyünk ennyire előre, akkor is, ő tud félrerakni egy drágább nyaralásra vagy drágább eszközökre, Te nem. Magasabb életszínvonalat tud magának biztosítani, mert még neked nem telik majd 40ezres kabátra, ő lazán kifizeti. (Random példa, ne akadjatok ki rajta kérlek, mindenki helyettesítse be azzal, ami a szíve vágya: iphone, ipad, fitness óra, fitness bérlet, mittudomén.)

És a hétköznapokban is borúságot okozni, hogy pl amíg Te spórolsz, addig ő "eltékozolja" a pénzt. Pedig neki fel se tűnik, hiszen van még. Plusz akkor a közös programokat mindig ő fogja fizetni vagy azokat is felezitek? Ha feleztek, akkor nem mész el vele a tengerpartra, mert neked nem telik rá, bármennyire is szeretné?


Amúgy 50 ezerből kellene meg a tiszítószer, kaja (felét) is állnod, mert akkor az tényleg elég nehezen kivitelezhető hosszútávon.


Nem akarom nagyon drasztikusan leírni a helyzetet vagy ilyesmi (engem is le lehet nyugodtan pontozni), de átéltem ezt. Egy idő után másodállást vállaltam, hogy tudjak én is félrerakni és haladjak az életben. Állandóan feszült és ingerült voltam, alig töltöttem otthon időt, mert mindig dolgoztam. Napi 12 óra plusz ingázás. Mivel a közös programokat ő fizette javarészt, így igyekeztem kompenzálni azzal, hogy viszem a háztartást is.. hétvégente se mozdultunk ki, mert nekem a hétközbeni 4-5 órás alvások után bőven elég volt, ha megnéztünk egy filmet, főztem és aludtam..


Nem azt mondom, hogy veled is ez fog történni, vagy hogy neked is hiányozni fog, hogy te is tudj félretenni.. de amikor azt látom, hogy a párom bankszámláján milliók vannak, 8 órás munkával, 4 munkanappal, akkor picit kellemetlenül éreztem magam.. és próbáltam tenni magamért.. visszagondolva inkább elfogadtam volna, hogy az albit fizesse ő, én pedig a rezsit, mert így is jóval több pénze lett volna beosztani.

Szóval szerintem gondold át hosszútávon a dolgokat.

Bocsi, hogy hosszú lett. Csak a több perspektíva miatt..

2020. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!