Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Folyamatos dicsérgetés miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatos dicsérgetés miért kell neki?

Figyelt kérdés

én nem így nőttem fel hogy dícsérgettek; csak ha vmi " nagy" dolgot tettem pl ákt.iskola elvégzése stb. amúgy azt mondták mindenki teszi a dolgát ami teljesen alap feladat..


Most bnőm elmondta h meg dícsérhetném..én nem igazán értem miért hisz semmi nagy dolgot nem tett..miért kellene ? - h felnőtt nőként kitakarított vagy hogy berakott egy mosást?- ez teljesen átlagos alap teendő egy felnőtt életében..


2020. nov. 2. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

9-10

Engem senki se dícsérjen mert elégségesen teszem a dolgom. Nem esik jól,vagy teljesítési kényszerbe hajszol,vagy üres udvariasságnak veszem,és elértékteleníti a valódi eredményeimet.

Az a siker, amikor egy kicsit jobban megy a rutin mint az előző nap, amikor új dolgokat tanulsz, amikor ezer forinttal többet tudsz félretenni mint az előző hónap. Hogy sikerül egy nálatok új autóra,vagy nyaralásra kigazdálkodni,hogy végre sikerül tíz perc alatt kielégíteni a másikat,ahogy mindig is szerette volna.

A mindennapi tevékenységekért kimondott és kötelező dícséretet várni,a fejlődés visszautasítása. Szerintem a mindenért való bókolás a megérkezett "öregnek" sportja nem egy "bejáratós" kapcsolat része.

2020. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha férjem kitakarít vagy elmosogat, szinte mindig megjegyzem neki, hogy aranyos, hogy megcsinálta. Esetek nagy részében ő is pozitív megjegyzést tesz ha tudja, hogy fáradt vagyok vagy nem jól vagyok és úgy főztem meg vagy csináltam meg bármit. De van, hogy nincs semmi bajom, olyankor is "észreveszi", hogy mit csináltam.
2020. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem úgy èrtette, hogy folyamat dicsèrni kellene, ha megcsinál valamit, csak hogy nèha azèrt jól jönne a pozitív visszajelzès is.

Mi is meg szoktuk egymásnak jegyezni, hogy "de szèp lett a ...". Ès ez jól esik az embernek.

A munkahelyen is, a jó főnök nem csak bírál, hanem el is ismeri a jó munkát, ès megdicsèri az alkalmazottat. Pedig nekik is marhára az a dolguk, hogy elvègezzèk a munkát, ráadásul jól is, ezèrt kapják a fizetèst, mègis szüksèges a pozitív visszajelzès annak èrdekèben, hogy èrezzèk, èrtèkelve van a munkájuk.

Felteszem te csak bírálni tudsz, tehát ha valami nincs megcsinálva biztos szóvá teszed, ezèrt is hiányzik neki a másik oldal. Kell az egyensúly.

Èrtem èn, hogy te másban nőttèl fel, de el kellene gondolkodnod azon, hogy valóban az-e a helyes hozzáállás.

2020. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Mivel helyetted csinálta meg, ezért igen, meg kell dicsérned. Miért nem te mosogattál el vagy raktad be a mosást? Mert pali vagy? Ő meg nem a te cseléded..
2020. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mivel én tartom túlnyomórészt rendbe a lakást így is, én se vagyok az ő cselédje és nem fogok helyette mindig mindent megcsinálni mert ő is itt lakik
2020. nov. 3. 07:43
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Lópikulát tartod javarèszt te rendben, csak úgy èrzed, mert jobban oda kell tenned magad, mint amire fèrfikènt számítottál.
2020. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!